Wilbert schellens: "2016 existentieel jaar voor financieel adviseurs"

Verrekijker

"Ontwikkel een toekomstgerichte visie en strategie. Denk daar niet te makkelijk over. Kijk niet weg, maar omarm vernieuwing." Dat houdt consultant Wilbert Schellens financieel adviseurs voor in zijn Dela-column.

Schellens: "Er zijn op dit moment grote issues aan de orde. Issues met een existentieel karakter voor adviseurs. (...) Het businessmodel van de ‘ouderwetse’ tussenpersoon is ultrafragiel. Digitalisering en veranderend klantgedrag zijn de belangrijkste oorzaken. Maar ook het ontbreken van een duidelijke visie en strategie voor de toekomst. (...) De ondernemers die een goede combinatie van menselijk en digitaal vinden, zijn de winnaars van de toekomst. Maar wacht niet te lang. Op verschillende terreinen zie je nieuwe toetreders die veel beter digitaal geëquipeerd zijn dan de bestaande partijen. Ook aanbieders denderen door en bieden in toenemende mate digitale oplossingen aan hun klanten. En dat zijn ook jouw klanten! (...) Het gaat steeds meer om de dienstverlening en gepersonaliseerd aanbod in plaats van het product. Ga op zoek naar relevante klantfricties. Waar heeft een klant nou echt behoefte aan? Waar worstelen klanten mee? En bedenk vervolgens hoe jij ze daarbij kunt helpen en welke gevolgen dat heeft voor je huidige businessmodel."

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
"swo-model niet van deze tijd"

"swo-model niet van deze tijd"

In zijn column voor Dela noemt consultant Wilbert Schellens het Refertemodel SWO niet van deze tijd, omdat er te weinig is gekeken naar het klantbelang. Schellens:...

Schellens: "gratis advies bestaat niet"

Schellens: "gratis advies bestaat niet"

"Advies is natuurlijk nooit gratis, ook 'advies light' niet. Gratis advies bestaat niet!" Aldus consultant Wilbert Schellens op www.delametelkaar.nl naar...

"adviseur moet meer uitgaan van klant"

"adviseur moet meer uitgaan van klant"

"Naar mijn mening zouden adviseurs als de wiedeweerga moeten gaan experimenteren met de vele nieuwe communicatiemiddelen die er zijn." Aldus consultant...

Raadsessies voor financieel adviseurs

Raadsessies voor financieel adviseurs

Oostdam & Partners is in samenwerking met consultant Wilbert Schellens gestart met 'raadsessies' voor financieel adviseurs.     Adviesbureau Oostdam...

Provisieverbod: mag het een onsje minder

Provisieverbod: mag het een onsje minder

"Afschaffen van het provisieverbod is geen realistische optie. Maar met een onsje minder zou de problematiek wellicht al voor een deel verholpen kunnen zijn."...

Schellens: "ga dialoog aan met verdegaal"

Schellens: "ga dialoog aan met verdegaal"

De branche moet criticasters als Erica Verdegaal niet negeren maar juist uitnodigen tot dialoog. Aldus consultant Wilbert Schellens in zijn nieuwste column op www.delametelkaar.nl.  ...