'woekerpolis' controleert Hersteladvies Verbond

Ab Flipse 2014

De Vereniging Woekerpolis van Ab Flipse is het eens met de kritiek van Stichting Odin op het Loket Hersteladvies Beleggingsverzekeringen van het Verbond van Verzekeraars. Het gaat steeksproefgewijs adviezen laten controleren door onafhankelijk adviseurs.

Volgens Flipse hebben ook veel onafhankelijke adviseurs, die al jaren gratis hersteladvies geven, kritiek op het loket. Flipse: "Grootste kritiekpunt is wat de vereniging betreft het feit dat het loket een initiatief is van het Verbond van Verzekeraars, terwijl die verzekeraars in het verleden nu juist de woekerpolissen op de markt hebben gebracht. De consument is volgens de vereniging hierdoor het vertrouwen in de verzekeraars verloren. Het is als de slager die zijn eigen vlees keurt, als de fabrikant van WC-eend die WC-eend adviseert."

Desondanks zal de Vereniging Woekerpolis het adviesloket bij haar leden onder de aandacht brengen, zoals dit indertijd ook met het woekermeldpunt is gedaan. De leden zal worden gevraagd van het loket gebruik te maken en reacties en bevindingen te melden bij de vereniging. Ook zal de Vereniging Woekerpolis steekproefsgewijs adviezen van het loket laten controleren door onafhankelijk adviseurs. Na de zomer zullen de resultaten hiervan bekend worden gemaakt.

"Ander manco is dat door het adviesloket alleen aandacht wordt besteed aan het herstellen van de tekort schietende polis en niet aan het claimen van de geleden schade in de afgelopen jaren. Terwijl veel consumenten al een groot deel van hun inleg in rook zagen opgaan en het beoogde eindkapitaal verder weg lijkt dan ooit! Veel huisbezitters bijvoorbeeld komen hierdoor op de einddatum van hun hypotheek in grote problemen. Daarom blijft het verstandig dat mensen zich naast het inwinnen van hersteladvies ook gratis aanmelden bij de vereniging. Door een toename van het ledenaantal wordt de vuist naar de verzekeraars vergroot en maken gedupeerden kans toch nog iets van hun inleg terug te zien", zegt Flipse.

Reactie toevoegen

 

Reacties

Peter Dirks - 6 juli 2016

Waar kunnen gedupeerde financieel adviseurs zich (aan)melden? Door toedoen van de (levens)verzekeraars zit de onafhankelijk financieel adviseur ook met een forse schade.

- 6 juli 2016

Mooie stap, nu al benieuwd naar de resultaten. Kan de adviseur ook namens de klant de polis daar ter beoordeling aanbieden?

Lees meer over
Máxima heropent gebouw Verbond van Verzekeraars

Máxima heropent gebouw Verbond van Verzekeraars

Met het plaatsen van een 3D geprint logo in een plaquette van gerecyclede plastic flessen heeft Koningin Máxima woensdag het kantoor van het Verbond van...

Kifid zet nieuwe stap in klachtenbehandeling woekerpolissen

Kifid zet nieuwe stap in klachtenbehandeling woekerpolissen

Na clustering van klachten over beleggingsverzekeringen gaat Kifid nu aan de slag met klachten waarvoor een oplossing via bemiddeling mogelijk lijkt. Voor enkele...

De Boer weg bij het Verbond van Verzekeraars

De Boer weg bij het Verbond van Verzekeraars

Leo De Boer (1965) vertrekt als directeur bij het Verbond van Verzekeraars en wordt per 1 januari 2019 benoemd tot zakelijk directeur bij de werkorganisatie van...

Verbond: zzp'ers wensen keuzevrijheid en maatwerk

Verbond: zzp'ers wensen keuzevrijheid en maatwerk

Het Verbond van Verzekeraars erkent dat de verzekeringsgraad onder zelfstandigen te laag is, maar is geen voorstander van een verzekeringsplicht voor het arbeidsongeschiktheidsrisico....

Máxima geeft kantoor Verbond van Verzekeraars tweede jeugd

Máxima geeft kantoor Verbond van Verzekeraars tweede jeugd

Hare Majesteit Koningin Máxima onthult op 17 oktober als eregast bij het 40 jarig bestaan van het Verbond van Verzekeraars een plaquette waarmee het gemoderniseerde...

Fraudeopsporing succesvoller dan ooit

Fraudeopsporing succesvoller dan ooit

“Fraudeopsporing is topprioriteit. Wij accepteren niet dat onze klanten onnodig extra premie betalen door verzekeringsfraude”, aldus Richard Weurding,...