Woekerpolis.nl verzamelt munitie tegen verzekeraars

"Uit het rapport blijkt dat een grote koersdaling (crash) een desastreus effect heeft op de waarde ontwikkeling van een polis. Het effect kan oplopen tot een verminderde opbrengst van 56% (!) terwijl toch gemiddeld het door de klant verwachte rendement wordt gehaald." Aldus een deskundigenrapport opgesteld in opdracht van de Vereniging Woekerpolis.nl, die sinds kort wordt geleid door Ab Flipse (foto).

Met het rapport legt de Vereniging de bal nog eens extra bij de verzekeraars die zij aanklaagt: koersdalingen zijn immers van alle tijden, het negatieve effect ervan op beleggingsverzekeringen was dus te voorzien.

Het rapport geeft als voorbeeld: "Een echtpaar heeft een hypotheek van 100.000 euro. Ten behoeve van de aflossing van de hypotheek sluiten zij een beleggingsverzekering af bij een verzekeraar. In de offerte van de verzekeraar staat dat in 20 jaar bij een gemiddeld rendement van 8 procent een kapitaal kan worden opgebouwd van 100.000 euro. Het echtpaar sluit de verzekering af en betaalt jaarlijks de afgesproken premie. In de 20 volgende jaren is het gemiddelde rendement van de onderliggende fondsen geen 8 maar 8,4 procent. Desondanks is de opbrengst van de polis maar 44.000 euro (56 procent minder dan beoogd). Doordat gedurende de looptijd zich een aantal crashes heeft voorgedaan is de waardeontwikkeling van de polis fors achtergebleven bij het benodigde bedrag, ondanks dat er gemiddeld een hoger rendement is gemaakt dan waar de klant op had gerekend."

Verdere conlusies uit het rapport: "Hoe groter de crash, des te minder levert de polis uiteindelijk op; voor het effect is het zeer bepalend wanneer de crash zich voordoet gedurende de looptijd van de polis. De kans is grofweg twee keer zo groot dat het effect negatief uitpakt dan positief; polissen met een zogenaamde hoog-laag constructie lopen een extra risico; gelet op de historie van de beurzen komen crashes met regelmaat voor."

Het rapport is opgesteld door kandidaat-actuaris Waldo Ramzan.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Nn wint woekerpoliszaak

Nn wint woekerpoliszaak

De rechtbank in Rotterdam heeft de vordering van de claimstichting Woekerpolis.nl tegen Nationale-Nederlanden afgewezen.   Het betrof een collectieve claim...

"Klant met garantievoorziening valt buiten vonnis"

"Klant met garantievoorziening valt buiten vonnis"

Aegon gaat het vonnis van rechtbank Den Haag zorgvuldig bestuderen. "Dat kost even tijd", waarschuwt de verzekeraar. Klanten en oud-klanten met een...

Aegon moet koersplan-klant extra compenseren

Aegon moet koersplan-klant extra compenseren

Aegon is ernstig tekort geschoten in de informatievoorziening aan haar klanten met een Koersplan, Donderdag 28 juni kwam de rechtbank Den Haag tot deze conclusie...

Claimstichtingen supertrots op eerste grote succes

Claimstichtingen supertrots op eerste grote succes

"Dit is het eerste grote succes voor de belangenorganisaties die al jarenlang strijden voor een oplossing." Dit schrijven Woekerpolis.nl, Consumentenclaim...

Op 19 juli vonnis in zaak Woekerpolis.nl versus nn

Op 19 juli vonnis in zaak Woekerpolis.nl versus nn

 De rechtbank van Rotterdam doet op 19 juli uitspraak in de zaak tussen Woekerpolis.nl en Nationale-Nederlanden. Dat zei de president van de rechtbank dinsdag...

Asr verweert zich tegen claim Woekerpolis.nl

Asr verweert zich tegen claim Woekerpolis.nl

ASR zal zich verweren tegen de claim die Woekerpolis.nl vrijdag heeft neergelegd. ASR: "Woekerpolis.nl is vandaag een collectieve procedure gestart tegen ASR...