Woekerpolis.nl "zeer content" met uitspraak

Aegon deel pand met naam en logo 2015 (TB) staand

"Aegon heeft net als NN en Reaal geprobeerd onze vereniging niet ontvankelijk te verklaren. Ook Aegon is dat niet gelukt." Zo reageert voorzitter Ab Flipse van de Vereniging Woekerpolis.nl op het tussenvonnis woensdag waarin de rechtbank van Den Haag de collectieve actie van de vereniging niet ontvankelijk verklaarde met betrekking tot 112 van de 115 aangevoerde producten.

 

De vereniging: "De rechtbank Den Haag heeft in een tussenvonnis van 28 oktober 2015 bepaald dat de collectieve procedure van de Vereniging Woekerpolis.nl tegen Aegon zich gaat toespitsen op de producten Koersplan, Fundplan en Vermogensplan. Dit zijn de meest verkochte producten van Aegon die samen zo’n 70 procent van alle door Aegon verkochte woekerpolissen uitmaken. De rechtbank heeft aan de vereniging gevraagd om alle contractdocumentatie van deze producten, zoals voorwaarden, folders en brochures in het geding te brengen."

Flipse “Wij zijn zeer content met de uitspraak. Aegon heeft net als NN en Reaal geprobeerd onze vereniging niet ontvankelijk te verklaren. Ook Aegon is dat niet gelukt. Verzekeraars en ook banken doen er alles aan om collectieve procedures te blokkeren. Voor individuele zaken heeft men geen angst, wel voor massa-claims. Wij kunnen nu doorgaan met onze procedure voor Koersplan, Fundplan en Vermogensplan. Dit betreft 70 procent (ruim 910.000) van de 1.3 miljoen door Aegon verkochte polissen. We beraden ons nog over de 30 procent overige producten. Of we starten voor deze groep een nieuwe procedure of we gaan in hoger beroep. Deze groep gedupeerden laten we niet in de steek."

De rechter vond dat de Vereniging de 112 overigen producten onvoldoende heeft uitgewerkt in de dagvaarding.

Een andere uitkomst van het vonnis is dat Aegon op dit moment nog geen inzage in de offerteprogrammatuur hoeft te geven. Pas als er over de hoogte van de schade geprocedeerd gaat worden, wordt dit weer actueel.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Nn wint woekerpoliszaak

Nn wint woekerpoliszaak

De rechtbank in Rotterdam heeft de vordering van de claimstichting Woekerpolis.nl tegen Nationale-Nederlanden afgewezen.   Het betrof een collectieve claim...

"Klant met garantievoorziening valt buiten vonnis"

"Klant met garantievoorziening valt buiten vonnis"

Aegon gaat het vonnis van rechtbank Den Haag zorgvuldig bestuderen. "Dat kost even tijd", waarschuwt de verzekeraar. Klanten en oud-klanten met een...

Aegon moet koersplan-klant extra compenseren

Aegon moet koersplan-klant extra compenseren

Aegon is ernstig tekort geschoten in de informatievoorziening aan haar klanten met een Koersplan, Donderdag 28 juni kwam de rechtbank Den Haag tot deze conclusie...

Claimstichtingen supertrots op eerste grote succes

Claimstichtingen supertrots op eerste grote succes

"Dit is het eerste grote succes voor de belangenorganisaties die al jarenlang strijden voor een oplossing." Dit schrijven Woekerpolis.nl, Consumentenclaim...

Op 19 juli vonnis in zaak Woekerpolis.nl versus nn

Op 19 juli vonnis in zaak Woekerpolis.nl versus nn

 De rechtbank van Rotterdam doet op 19 juli uitspraak in de zaak tussen Woekerpolis.nl en Nationale-Nederlanden. Dat zei de president van de rechtbank dinsdag...

Asr verweert zich tegen claim Woekerpolis.nl

Asr verweert zich tegen claim Woekerpolis.nl

ASR zal zich verweren tegen de claim die Woekerpolis.nl vrijdag heeft neergelegd. ASR: "Woekerpolis.nl is vandaag een collectieve procedure gestart tegen ASR...