Woonfonds biedt pas gestarte zzp'er zelfde leencapaciteit als werknemer

Paul Bänziger 2017

Woonfonds gaat als eerste intermediairpartij evenveel leencapaciteit bieden aan pas gestarte zelfstandigen als aan werknemers in loondienst. Een zzp’er die een kalenderjaar actief is, mag het inkomen voor 100 procent meetellen bij het bepalen van de maximale hypotheek. Hierdoor hebben kort zelfstandigen bij Woonfonds een vergelijkbaar toetsinkomen als mensen in loondienst. Voor het extra risico dat een kort zelfstandige met zich meeneemt, rekent Woonfonds wel een opslag.

Woonfonds bood al ruimere mogelijkheden voor zelfstandigen; zo konden groeiende zelfstandigen met de 1-2-3-methode het inkomen van de laatste twee jaar zwaarder laten meetellen en doet de hypotheekverstrekker mee aan de NHG-pilot. 

Volgens Woonfonds-directeur Paul Bänziger is er sowieso veel meer mogelijk dan ondernemers en adviseurs lijken te denken: “Veel is bespreekbaar, maar er is een goede onderbouwing voor nodig. Denk bijvoorbeeld aan negatief eigen vermogen, overwinst en sterke groei van meer dan 40 procent. Overwinst zit vaak bij de wat grotere bedrijven. Dit soort posten accepteerden wij voorheen niet, maar nu kijken wij daar anders naar. Woonfonds is bereid overwinst voor een deel mee te nemen indien het goed onderbouwd is."

 

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Woonfonds:  steeds meer ouders worden huisbaas

Woonfonds: steeds meer ouders worden huisbaas

De vraag naar verhuurhypotheken voor particulieren neemt toe. Steeds vaker kopen ouders een woning voor een kind dat gaat studeren, concludeert Woonfonds uit signalen...

Woonfonds: ruimte voor Woningverhuur Hypotheek

Woonfonds: ruimte voor Woningverhuur Hypotheek

De krapte op woningmarkt biedt ruimte voor de Woningverhuur Hypotheek, aldus onderzoeken van Woonfonds, dat zelf de mogelijkheid biedt een hypotheek af te sluiten...

Woonfonds komt met cursus ‘Taxeren financiering woning verhuurde staat’

Woonfonds komt met cursus ‘Taxeren financiering woning verhuurde staat’

Er is een  groot verschil tussen een woningtaxatie en een taxatie voor commercieel vastgoed. Woonfonds introduceert, samen met Academie voor Vastgoed, een tussenvariant...

Minder zzp’ers verzekerd tegen arbeidsongeschiktheid

Minder zzp’ers verzekerd tegen arbeidsongeschiktheid

Betaalde in 2011 nog ruim 23 procent van de zzp'ers premie voor een aov, in 2016 was dit gedaald naar 19 procent. In de periode 2011-2016 daalde eveneens het aandeel...

Familiehypotheek Woonfonds staat inwonen familieleden toe

Familiehypotheek Woonfonds staat inwonen familieleden toe

Na de ruimere mogelijkheden voor zelfstandigen en voor mensen die een woning willen kopen om te verhuren, introduceert Woonfonds de Familiehypotheek. Deze hypotheek...

Woonfonds biedt Woningverhuur Hypotheek

Woonfonds biedt Woningverhuur Hypotheek

Zo maakt Woonfonds het kopen van een woning om te verhuren eerder haalbaar voor particulieren. Aldus Woonfonds bij de introductie van de Woningverhuur Hypotheek.  De...