Woonfonds komt met cursus ‘Taxeren financiering woning verhuurde staat’

Woning

Er is een  groot verschil tussen een woningtaxatie en een taxatie voor commercieel vastgoed. Woonfonds introduceert, samen met Academie voor Vastgoed, een tussenvariant voor de particuliere woningverhuur onder de titel: ‘Taxeren financiering woning verhuurde staat’.

Onlangs introduceerde Woonfonds de Woningverhuur Hypotheek voor particulieren. Woonfonds merkte op dat er een gat zit tussen de reguliere woningtaxatie en de taxatie voor commercieel vastgoed. In een regulier taxatierapport voor financiering van een woning zit geen informatie over vergelijkbare panden en hun huurinkomsten. Daarnaast is een taxatierapport voor commercieel vastgoed kostbaar. Een woningtaxateur mag echter in veel gevallen ook een woning in verhuurde staat taxeren door een aanvulling op het taxatierapport te maken. De Academie voor Vastgoed heeft in samenwerking met Woonfonds een cursus ontwikkeld, om woningtaxateurs hiervoor op te leiden.

De kosten voor de cursus en e-learning inclusief examen zijn € 330,- exclusief BTW. Via Woonfonds.net is het voor adviseurs mogelijk om een kortingscode t.w.v. €125,- aan te vragen, voor de taxateurs waar zij mee samenwerken. Woonfonds biedt dit aan omdat zij er baat bij heeft om het proces voor een Woningverhuur Hypotheekaanvraag zo goed en efficiënt mogelijk te laten verlopen voor alle betrokken partijen.

 

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Woonfonds:  steeds meer ouders worden huisbaas

Woonfonds: steeds meer ouders worden huisbaas

De vraag naar verhuurhypotheken voor particulieren neemt toe. Steeds vaker kopen ouders een woning voor een kind dat gaat studeren, concludeert Woonfonds uit signalen...

Woonfonds: ruimte voor Woningverhuur Hypotheek

Woonfonds: ruimte voor Woningverhuur Hypotheek

De krapte op woningmarkt biedt ruimte voor de Woningverhuur Hypotheek, aldus onderzoeken van Woonfonds, dat zelf de mogelijkheid biedt een hypotheek af te sluiten...

Familiehypotheek Woonfonds staat inwonen familieleden toe

Familiehypotheek Woonfonds staat inwonen familieleden toe

Na de ruimere mogelijkheden voor zelfstandigen en voor mensen die een woning willen kopen om te verhuren, introduceert Woonfonds de Familiehypotheek. Deze hypotheek...

Woonfonds biedt Woningverhuur Hypotheek

Woonfonds biedt Woningverhuur Hypotheek

Zo maakt Woonfonds het kopen van een woning om te verhuren eerder haalbaar voor particulieren. Aldus Woonfonds bij de introductie van de Woningverhuur Hypotheek.  De...

Woonfonds biedt pas gestarte zzp'er zelfde leencapaciteit als werknemer

Woonfonds biedt pas gestarte zzp'er zelfde leencapaciteit als werknemer

Woonfonds gaat als eerste intermediairpartij evenveel leencapaciteit bieden aan pas gestarte zelfstandigen als aan werknemers in loondienst. Een zzp’er die...

Woonfonds ontwikkelt adviseurzoeker voor zelfstandigen

Woonfonds ontwikkelt adviseurzoeker voor zelfstandigen

Woonfonds heeft de “adviseurzoeker voor zelfstandigen” ontwikkeld. De nieuwe zoekmachine bevat nu een beperkt aantal geselecteerde adviseurs met goede...