Woonfonds: ruimte voor Woningverhuur Hypotheek

Huis met sleutel 2018

De krapte op woningmarkt biedt ruimte voor de Woningverhuur Hypotheek, aldus onderzoeken van Woonfonds, dat zelf de mogelijkheid biedt een hypotheek af te sluiten die specifiek is afgestemd op het kopen van een woning voor de verhuur. 

Er is grote vraag naar huurwoningen, stelt Woonfonds. Van de beschikbare huurhuizen stond medio 2017 1,8 procent leeg, terwijl dit in 2012 nog 5 procent was. De grote vraag stimuleert het kopen van een woning voor de verhuur. Huizenkopers kunnen hiervoor een specifieke verhuurhypotheek sluiten. De krapte op de woningmarkt neemt naar verwachting verder toe in het komende jaar. Door de grote vraag stijgt de interesse in het kopen van een woning voor de verhuur. Bijvoorbeeld voor het huisvesten van studerende kinderen en vanuit beleggingsmotief. Bij het beleggen gaat de aandacht van kopers vooral uit naar huurwoningen in het middensegment.

Woonfonds biedt de mogelijkheid een hypotheek af te sluiten die specifiek is afgestemd op het kopen van een woning voor de verhuur. De maximale hypotheek bij een woning in verhuurde woning staat bedraagt 70 procent van de marktwaarde.  De netto huuropbrengsten mag de koper tot 80 procent meenemen voor het  berekenen van de leencapaciteit

 

 

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Woonfonds:  steeds meer ouders worden huisbaas

Woonfonds: steeds meer ouders worden huisbaas

De vraag naar verhuurhypotheken voor particulieren neemt toe. Steeds vaker kopen ouders een woning voor een kind dat gaat studeren, concludeert Woonfonds uit signalen...

Woonfonds komt met cursus ‘Taxeren financiering woning verhuurde staat’

Woonfonds komt met cursus ‘Taxeren financiering woning verhuurde staat’

Er is een  groot verschil tussen een woningtaxatie en een taxatie voor commercieel vastgoed. Woonfonds introduceert, samen met Academie voor Vastgoed, een tussenvariant...

Familiehypotheek Woonfonds staat inwonen familieleden toe

Familiehypotheek Woonfonds staat inwonen familieleden toe

Na de ruimere mogelijkheden voor zelfstandigen en voor mensen die een woning willen kopen om te verhuren, introduceert Woonfonds de Familiehypotheek. Deze hypotheek...

Woonfonds biedt Woningverhuur Hypotheek

Woonfonds biedt Woningverhuur Hypotheek

Zo maakt Woonfonds het kopen van een woning om te verhuren eerder haalbaar voor particulieren. Aldus Woonfonds bij de introductie van de Woningverhuur Hypotheek.  De...

Woonfonds biedt pas gestarte zzp'er zelfde leencapaciteit als werknemer

Woonfonds biedt pas gestarte zzp'er zelfde leencapaciteit als werknemer

Woonfonds gaat als eerste intermediairpartij evenveel leencapaciteit bieden aan pas gestarte zelfstandigen als aan werknemers in loondienst. Een zzp’er die...

Woonfonds ontwikkelt adviseurzoeker voor zelfstandigen

Woonfonds ontwikkelt adviseurzoeker voor zelfstandigen

Woonfonds heeft de “adviseurzoeker voor zelfstandigen” ontwikkeld. De nieuwe zoekmachine bevat nu een beperkt aantal geselecteerde adviseurs met goede...