"zorgpremie modale inkomens fors duurder"

Erik Hordijk

Nederlanders met een modaal inkomen betalen 42 procent meer aan premie voor het basispakket van de zorgverzekering door de in het regeerakkoord geplande invoering in 2014 van de inkomensafhankelijke zorgpremie. Aldus Verzekeringssite.nl.

Topman Erik Hordijk: "Door de plannen van het nieuwe kabinet gaat de nominale premie omlaag naar 255 euro. Daartegenover staat dat de basispremie voor een groter gedeelte inkomensafhankelijk wordt. Hierdoor gaan Nederlanders met een modaal inkomen ruim 1.800 euro aan zorgpremie betalen. Twee keer modaal gaat zelfs bijna 5.500 euro betalen. Dit jaar betaalt iedereen gemiddeld 1.284 euro (exclusief zorgtoeslag) voor de basisverzekering." Mensen die meer verdienen dan twee keer modaal gaan overigens niet meer die 5,5 mille betalen. Als compensatie voor de lastenverzwaring op de zorgverzekering heeft het nieuwe kabinet wel besloten de inkomstenbelasting te laten dalen. Het hoogste belastingtarief daalt van 52 naar 49 procent en de derde schijf van 42 naar 38 procent. Zorgverzekeraars Nederland (ZN) vraagt zich af of het grotendeels inkomensafhankelijk maken van de premie Europeesrechtelijk mag. "Het kabinet maakt de zorgpremie grotendeels inkomensafhankelijk. Bovendien wordt de basisverzekering beperkt tot naturapolissen. Restitutiepolissen worden afgeschaft in de basisverzekering. Deze maatregelen raken naar mening van ZN aan het publiek-private karakter van het Nederlandse zorgstelsel en kunnen concurrentie tussen zorgverzekeraars beperken."

 


 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Chris - 1 november 2012

En dan te bedenken dat uit meerdere onderzoeken is gebleken dat mensen met een hoger inkomen juist gezonder leven dan mensen met een lager c.q. minimum inkomen. En daardoor ook minder gebruik maken van het zorgstelsel. Dit is/wordt toch echt de wereld op zijn kop!!

Sytse - 31 oktober 2012

Ik heb vertrouwen in de 1ste kamer dat ze dit zullen blokkeren in de huidige vorm. Een idioot besluit die veel zaken die bereikt zijn in de zorgmarkt kapot maakt. Verplicht een natura-polis? (@Het Zuiden) wie denken ze wel dat ze zijn in den Haag. Ik mag zelf beslissen waar ik me laat helpen, volgens mij zal Brussel den Haag hier hard voor op de vingers tikken. Achteraf bezien had Rutten beter de hypotheekrente kunnen laten sneuvelen, dan dit gedrocht voor de zorgmarkt accepteren! Het voordeel is wel weer, als de overheid zo door gaat, gaan we strakjes allemaal € 20,- per maand betalen want onze bedrijven zullen massaal op de fles gaan.......

Maarten - 31 oktober 2012

De zorgplannen van het nieuwe kabinet raken ook het intermediair. De nominale premie die nu nog via de verzekeraars gaat, wordt straks via de belastingdienst geïncasseerd. De toch al zeer lage verdiensten worden nog verder verlaagd. Dus naast hypotheken (straks alleen nog via banken) en lijfrente (adviezen fiscaal niet meer aftrekbaar) zal de zorgmarkt uit het schap van het intermediair verdwijnen.

Het Zuiden - 31 oktober 2012

Nou dan gaat het weer een stuk terug naar af... Was het in 2006 niet de bedoeling om juist meer marktwerking te creëren ? Als de premie welke rechtstreeks door verzekerde zo verlaagd gaat worden zijn premieverschillen nauwelijks mogelijk. Bovendien was het vroeger binnen het ziekenfonds niet zo dat het meeste nominaal geregeld werd? Concurrentie tussen verzekeraars verdwijnt grotendeels, de eindklant "denkt" dat de zorgpremie zo laag is en dat zorg dus bijna "gratis" is zodat hij wellicht meer gebruik van gaat maken.... En wat natura cq declaratie polis betreft: ik wil helemaal geen natura polis! Ik kies zelf naar welke arts/hulpverlener ik wil gaan. Wie denkt de overheid wel dat hij is?

Bert - 31 oktober 2012

@Milo. Op ing.fintool.nl is vandaag een rekentool voor handen welke beschikbaar is gesteld door eenvandaag.

Milo - 31 oktober 2012

Kan iemand nu eens een berekening maken? Zowel ik al mijn partner verdienen 2 x modaal. Laten we eens zeggen 70.000 euro per persoon. Ik betaal nu aan de basisverzekering voor mijzelf 99 euro en aan extra dekkingen een kleine 50 euro. Dus totaal een 1800 euro netto per persoon per jaar. Vragen: aan welk inkomen wordt de premie gekoppeld? Bruto inkomen, belastbaar inkomen? Wat gaat dan mijn nieuwe premie bedragen? Totaal 5500 euro netto per jaar? Dit zou dan een lastenverzwaring zijn van 3700 euro netto. Aan belasting voordeel ( schijven naar beneden) zou ik er 2000 euro op vooruit gaan dan, lijkt mij. Achteruitgang nog steeds 1700 euro netto. Dan laat ik nog buiten beschouwing wat ik zou moeten betalen als ik de extra dekkingen wens van tandarts ed.ook laat ik dan buiten beschouwing dat mijn ER naar 595 gaat ipv 350 .... Is mijn redenering juist collega's? Zo ja, dan is mijn/ onze acheruitgang een veelvoud van de 1000 euro per Nederlander waarover men sprak...

leon - 31 oktober 2012

Op www.verzekeringssite.nl/zorgverzekering is het mogelijk om je zorgpremie voor 2014 te berekenen.

Lees meer over
Oomen: zorgpremie gaat in 2018 flink omhoog

Oomen: zorgpremie gaat in 2018 flink omhoog

Een onverwachte tegenvaller van 400 miljoen euro in het zorgverzekeringsfonds zorgt volgens DSW-topman Chris Oomen voor een extra premiestijging van 30 euro in 2018....

Bewuzt stelt zorgpremie naar beneden bij

Bewuzt stelt zorgpremie naar beneden bij

Bewuzt, een label van VGZ, heeft de zorgpremie naar beneden bijgesteld om alsnog in de Top 10 van goedkoopste aanbieders van zorgverzekeringen te komen. De premie...

Zorgpremie stijgt ruimt zeven euro per maand

Zorgpremie stijgt ruimt zeven euro per maand

Komend jaar bedraagt de gemiddelde zorgpremie voor de basisverzekering 109,50 euro. Dit betekent dat de zorgpremie - ten opzichte van vorig jaar - met met 102,14...

Zn plaatst vraagtekens bij aanname kabinet

Zn plaatst vraagtekens bij aanname kabinet

De zorgpremie stijgt volgens de raming van het ministerie van VWS in 2017 met ongeveer 3,50 euro per maand. Zorgverzekeraars Nederland (ZN) zet vraagtekens bij de...

HEMA houdt zorgpremie gelijk

HEMA houdt zorgpremie gelijk

De basisverzekering zorg bij HEMA kost volgend jaar net als dit jaar 97 euro per maand. Naast deze scherpe premie biedt HEMA zorgverzekerden weer de kortingspas...

Zorgpremie achmea-labels flink omhoog

Zorgpremie achmea-labels flink omhoog

"We snappen dat dit voor sommige mensen even slikken is." Aldus Zilveren Kruis Achmea op haar website bij haar verhoging van de premie voor de basisverzekering...