Zorgverzekeraars lanceren zorgverzekeringskaart

Zorgverzekeraars Nederland logo

De zorgverzekeraars introduceren dit najaar bij elke basis zorgverzekering voor 2017 een zorgverzekeringskaart. Hiermee willen ze hun verzekerden helder en op gelijke wijze informeren over de belangrijkste polisvoorwaarden van de basiszorgverzekeringen, aldus Zorgverzerkeraars Nederland (ZN).

Op de kaart staat onder andere informatie over de basisverzekering in het algemeen, het eigen risico en zorgadvies en -bemiddeling. Voor de meest gebruikte zorgvormen bevat de kaart informatie over contractering, vergoeding en keuzevrijheid. Dat betreft huisarts, medicijnen, fysiotherapie, ziekenhuizen, hulpmiddelen en wijkverpleging. Bij naturapolissen en combinatiepolissen staat een link naar de webpagina van de zorgverzekeraar met het overzicht welke zorgaanbieders zijn gecontracteerd en is de vergoeding bij niet gecontracteerde zorg op de kaart toegelicht.

 

Zorgverzekeraars stellen uiterlijk 19 november de kaart beschikbaar bij iedere basisverzekering die volgend jaar verkrijgbaar is. In ieder geval in een pdf die snel en eenvoudig te vinden is op de site van de zorgverzekeraar. De Patiëntenfederatie Nederland en de Consumentenbond, die in november 2015 aan zorgverzekeraars vroegen of een dergelijk informatieproduct kon worden ingevoerd, hebben geadviseerd bij de totstandkoming van de zorgverzekeringskaart.

ZN is blij dat de Consumentenbond onderzoekt hoe zij de zorgverzekeringskaarten kan gebruiken op hun vergelijkingssite. Vergelijkingssite Independer heeft al aangegeven dat zij de zorgverzekeringskaarten gaat plaatsen op zijn website. ZN nodigt de andere vergelijkingssites uit om dat voorbeeld te volgen.

 

Met het ontwikkelen van de zorgverzekeringskaart sluiten zorgverzekeraars ook aan bij de ontwikkeling van de Verzekeringskaart voor schade- en levensverzekeringen door het Verbond van Verzekeraars.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Nieuw kabinet wil eigen risico zorgpolis bevriezen

Nieuw kabinet wil eigen risico zorgpolis bevriezen

Informateur Gerrit Zalm laat de Tweede Kamer weten dat VVD, CDA, D66 en CU via een spoedprocedure een poging willen doen om het bedrag voor volgend jaar te bevriezen...

Forse daling onterechte zorgdeclaraties

Forse daling onterechte zorgdeclaraties

Het bedrag aan onterechte declaraties bij zorgverzekeraars is in 2016 gedaald van 505 miljoen naar 392 miljoen euro, blijkt uit de jaarlijkse controle- en fraudecijfers...

Zorgverzekeringskaart wordt gewaardeerd

Zorgverzekeringskaart wordt gewaardeerd

Verzekerden waarderen de zorgverzekeringskaart, zo blijkt uit een evaluatieonderzoek van Kantar Public. Zorgverzekeraars hebben eind vorig jaar de zorgverzekeringskaart...

ZN-voorzitter hekelt vergelijkingssites

ZN-voorzitter hekelt vergelijkingssites

“Waar zorgverzekeraars hun reclameactiviteiten matigden, had ik de indruk dat vergelijkingssites het omgekeerde deden. Zij veroorzaakten daarbij in een aantal...

"grote kwaliteitsverschillen zorgverleners"

"grote kwaliteitsverschillen zorgverleners"

Ruim de helft van de Nederlanders denkt dat er grote kwaliteitsverschillen zijn tussen zorgverleners. Zorgverleners denken dat zelf minder vaak: volgens vier op...

Zn zet traject complexe spoedeisende zorg stop

Zn zet traject complexe spoedeisende zorg stop

Het gezamenlijke traject rond complexe spoedeisende zorg heeft Zorgverzekeraaars Nederland stop gezet omdat de Autoriteit Consument en Markt (ACM) heeft gewezen...