Zorgverzekeraars lanceren zorgverzekeringskaart

Zorgverzekeraars Nederland logo

De zorgverzekeraars introduceren dit najaar bij elke basis zorgverzekering voor 2017 een zorgverzekeringskaart. Hiermee willen ze hun verzekerden helder en op gelijke wijze informeren over de belangrijkste polisvoorwaarden van de basiszorgverzekeringen, aldus Zorgverzerkeraars Nederland (ZN).

Op de kaart staat onder andere informatie over de basisverzekering in het algemeen, het eigen risico en zorgadvies en -bemiddeling. Voor de meest gebruikte zorgvormen bevat de kaart informatie over contractering, vergoeding en keuzevrijheid. Dat betreft huisarts, medicijnen, fysiotherapie, ziekenhuizen, hulpmiddelen en wijkverpleging. Bij naturapolissen en combinatiepolissen staat een link naar de webpagina van de zorgverzekeraar met het overzicht welke zorgaanbieders zijn gecontracteerd en is de vergoeding bij niet gecontracteerde zorg op de kaart toegelicht.

 

Zorgverzekeraars stellen uiterlijk 19 november de kaart beschikbaar bij iedere basisverzekering die volgend jaar verkrijgbaar is. In ieder geval in een pdf die snel en eenvoudig te vinden is op de site van de zorgverzekeraar. De Patiëntenfederatie Nederland en de Consumentenbond, die in november 2015 aan zorgverzekeraars vroegen of een dergelijk informatieproduct kon worden ingevoerd, hebben geadviseerd bij de totstandkoming van de zorgverzekeringskaart.

ZN is blij dat de Consumentenbond onderzoekt hoe zij de zorgverzekeringskaarten kan gebruiken op hun vergelijkingssite. Vergelijkingssite Independer heeft al aangegeven dat zij de zorgverzekeringskaarten gaat plaatsen op zijn website. ZN nodigt de andere vergelijkingssites uit om dat voorbeeld te volgen.

 

Met het ontwikkelen van de zorgverzekeringskaart sluiten zorgverzekeraars ook aan bij de ontwikkeling van de Verzekeringskaart voor schade- en levensverzekeringen door het Verbond van Verzekeraars.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Máxima heropent gebouw Verbond van Verzekeraars

Máxima heropent gebouw Verbond van Verzekeraars

Met het plaatsen van een 3D geprint logo in een plaquette van gerecyclede plastic flessen heeft Koningin Máxima woensdag het kantoor van het Verbond van...

De Boer weg bij het Verbond van Verzekeraars

De Boer weg bij het Verbond van Verzekeraars

Leo De Boer (1965) vertrekt als directeur bij het Verbond van Verzekeraars en wordt per 1 januari 2019 benoemd tot zakelijk directeur bij de werkorganisatie van...

Verbond: zzp'ers wensen keuzevrijheid en maatwerk

Verbond: zzp'ers wensen keuzevrijheid en maatwerk

Het Verbond van Verzekeraars erkent dat de verzekeringsgraad onder zelfstandigen te laag is, maar is geen voorstander van een verzekeringsplicht voor het arbeidsongeschiktheidsrisico....

Rouvoet: samen verantwoordelijk voor nieuwe zorg

Rouvoet: samen verantwoordelijk voor nieuwe zorg

“We zullen de zorg de komende jaren moeten vernieuwen om deze voor iedereen toegankelijk en betaalbaar te houden", aldus André Rouvoet, voorzitter Zorgverzekeraars...

Máxima geeft kantoor Verbond van Verzekeraars tweede jeugd

Máxima geeft kantoor Verbond van Verzekeraars tweede jeugd

Hare Majesteit Koningin Máxima onthult op 17 oktober als eregast bij het 40 jarig bestaan van het Verbond van Verzekeraars een plaquette waarmee het gemoderniseerde...

Consumentenbond stapt uit Advieskeuze

Consumentenbond stapt uit Advieskeuze

De Consumentenbond is weer uit Advieskeuze.nl gestapt. "Advieskeuze.nl is nu sterk genoeg om op eigen benen te staan", zegt directeur Bart Combée van de bond. Sinds...