Aon: nieuwe prognosetafel meevaller voor pensioenfondsen

Frank Driessen 2018

De nieuwe prognosetafel van het Koninklijk Actuarieel Genootschap is een meevaller voor pensioenfondsen, zo stelt Aon op basis van eigen berekeningen gebaseerd op de nieuwe prognosetafel.

De nieuwe prognosetafel leidt tot een gemiddelde daling van hun voorzieningen van 1,0 procent. Daardoor verbetert ook hun dekkingsgraad, al is die invloed beperkt. Fondsen met een jong deelnemersbestand en relatief veel vrouwelijke deelnemers profiteren het meest: zij kunnen rekenen op een stijging van de dekkingsgraad van maar liefst 1,6 procent.

Het Koninklijk Actuarieel Genootschap becijferde dat de levensverwachting in Nederland blijft stijgen, maar minder snel dan eerder werd verwacht. De levensverwachting heeft invloed op de toekomstige uitgaven van pensioenfondsen en daarmee op hun dekkingsgraad.

Als Nederlandse pensioenfondsen nu overgaan naar de nieuwe prognosetafel, dan zou de gemiddelde dekkingsgraad met 1 procentpunt stijgen. De beleidsdekkingsgraad, die leidend is voor kortingen en indexatie, blijft vooralsnog onveranderd op 109 procent.

Op basis van de nieuwe Prognosetafel komt de AOW-leeftijd enkele maanden lager uit. “We verwachten dat de vertraging van de verbetering van de levensverwachting ook te zien gaat zijn in de CBS-tabellen. Dat is koren op de molen van de FNV,” zegt Frank Driessen, ceo Aon Retirement & Investment. “De druk op het kabinet om een nieuw pensioenstelsel in te voeren neemt met de naderende Prinsjesdag alleen maar toe.”

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Rene Mandos verlaat Aon

Rene Mandos verlaat Aon

Rene Mandos vertrekt per 1 december als Chief Operations Officer van Aon en zet zijn carrière elders voort. Aon: "Na 27 jaar is met de integratie van UMG...

Dekkingsgraad pensioenfondsen gestegen in september

Dekkingsgraad pensioenfondsen gestegen in september

De gemiddelde dekkingsgraad van de Nederlandse pensioenfondsen is in september gestegen van 109 naar 110 procent. Dit komt voornamelijk door de gestegen rente. De...

Merel van Vroonhoven (AFM): “Bestuurders, stap uit je bubble”

Merel van Vroonhoven (AFM): “Bestuurders, stap uit je bubble”

Zorg voor een bedrijfscultuur waarin het veilig is om je kwetsbaar op te stellen en waarin je fouten mag maken en zorg voor diversiteit en inclusiviteit op alle...

UMG Assuradeuren en Jacobs & Brom verder als One Underwriting

UMG Assuradeuren en Jacobs & Brom verder als One Underwriting

De volmachtbedrijven UMG Assuradeuren en Jacobs & Brom werken sinds 1 september onder de naam One Underwriting. Het volmachtbedrijf voor zorgverzekeringen van...

Herstel pensioenfondsen stagneert

Herstel pensioenfondsen stagneert

"De druk voor een nieuw stelsel wordt met het stagnerende herstel alleen maar groter, nu er bij de grotere fondsen toch kortingen dreigen." Aldus Aon. De gemiddelde...

Merken Meeùs, IAK en Kröller voortaan Aon

Merken Meeùs, IAK en Kröller voortaan Aon

De merken Meeùs, IAK en Kröller werken sinds 1 september onder de naam Aon. Hiermee markeert de risico- en verzekeringsadviseur de volgende fase in de...