Aov verplicht stellen voor zzp'er

Paul den Ronden

Tweederde van de Nederlanders vindt dat zzp'ers verplicht moeten worden zichzelf te verzekeren tegen arbeidsongeschiktheid.

Dat blijkt uit onafhankelijk onderzoek in opdracht van HR-bureau Tentoo onder meer dan duizend respondenten in heel Nederland.

Paul den Ronden, algemeen directeur van Tentoo: "Een aov is voor sommige ondernemers te duur. Zij kunnen de maandelijkse kosten hiervoor niet missen. Veel kiezen ervoor om zich daarom niet te verzekeren. Bij een verplichtstelling zou het voor veel zzp’ers fijn zijn als dit bedrag eerst omlaag ging.” 72 procent van de Nederlanders vindt ook dat de kosten voor een aov voor zzp’ers te hoog zijn.

 

Bedreiging

51 procent van de Nederlanders ziet zzp’ers zonder arbeidsongeschiktheidsverzekering als een bedreiging voor het huidige sociale stelsel.  Den Ronden: “Zelfstandigen lopen een groot financieel risico, omdat ze in veel gevallen geen vangnet hebben. Dat hoort natuurlijk bij het ondernemen, maar het zorgt er tegelijk voor dat mensen die arbeidsongeschikt worden, niks hebben om op terug te vallen. Dat is gevaarlijk voor de ondernemer en het is ook een financiële last voor de maatschappij, omdat veel van deze mensen in de bijstand terecht komen.”

Reactie toevoegen

 

Reacties

Geert Hoek - 29 augustus 2017

een AOV wordt als te duur bestempeld, omdat men niet kan inzien wat de gevolgen zijn van arbeidsongeschiktheid. Als een ZZP 'er een kleine investering doet in zijn eigen bedrijf en een persoonlijk financieel plan laat opstellen waarbij alle gevolgen van het arbeidsongeschikt worden duidelijk inzichtelijk worden, dan vindt hij ( of toch minstens zijn levenspartner) het meestal niet meer zo duur en een verantwoorde maandelijkse uitgave in het (gezins) budget. niet het afsluiten van een inkomensbeschermende verzekering zou verplicht gesteld moeten worden....het inwinnen van een goed advies en het laten opstellen van een persoonlijk financieel overzicht voor men de baas inruilt voor het "eigen"baas zijn zou verplicht gesteld moeten worden voor de inschrijving bij de KvK.

Meer over
Kabinet blijft tegen verplichte aov zzp'ers

Kabinet blijft tegen verplichte aov zzp'ers

De regering neemt de OESO-aanbeveling om een verplichte minimumdekking in te voeren tegen ziekte en arbeidsongeschiktheid voor alle werkenden niet over. Dat...

Hoe pareer je de AOV-mythes als adviseur?

Hoe pareer je de AOV-mythes als adviseur?

In een artikel op www.meetingpointadvies.nl weerlegt Edon Kosters zes mythes waar AOV-adviseurs steeds weer tegen moeten opboksen. Kosters is Manager Business...

Wie wint er precies met execution only?

Wie wint er precies met execution only?

(door Arnoud Wennekus, aov-zzp.nl) Het productaanbod van AOV-verzekeraars is de laatste jaren alleen maar verder geslonken. De propositie van Delta Lloyd verdween...

Allianz past AOV voor ondernemers aan

Allianz past AOV voor ondernemers aan

Verzekeraar Allianz heeft de AOV’s voor ondernemers op vijf punten aangepast. Zo is het maximum verzekerd bedrag verhoogd en komen er meer beroepen voor een...

Ook Aegon past aov aan

Ook Aegon past aov aan

Ook Aegon heeft de aov aangepast, naar eigen zeggen aan de laatste maatschappelijke ontwikkelingen. Zo is het assortiment uitgebreid met een nieuwe variant voor...

Zo overleven we zwarte zaterdag volgens Reaal

Zo overleven we zwarte zaterdag volgens Reaal

Verzekeraars zetten stevig in op preventie, Reaal is geen uitzondering. De verzekeraar die tv-bioloog Freek Vonk een zorgeloze vakantie bezorgt, wil ook graag dat...