Autoverzekering onterecht beëindigd

Kifid (logo)

Op basis van de door de verzekeraar gegeven informatie mocht de consument ervan uitgaan dat de autoverzekering onvoorwaardelijk was geaccepteerd door de verzekeraar. Dat van een voorlopige dekking sprake zou zijn, heeft de Geschillencommissie Financiële Dienstverlening (Kifid) niet vast kunnen stellen (uitspraak 2018-239).

De consument sloot eind november 2016 een autoverzekering af waarbij hij vier schadevrije jaren heeft opgegeven. Hij ontvangt van de verzekeraar een groene kaart met ingangsdatum 1 januari 2017. Als gevolg van een aanrijding met de auto in december 2016 zakt het aantal schadevrije jaren van consument naar -2.  De verzekeraar beëindigt de autoverzekering in februari 2017 met verwijzing naar de Voorwaarden Autoverzekering. Hierin staat dat de verzekeraar de verzekering kan weigeren, wanneer het aantal schadevrije jaren minder is dan nul. De verzekeraar staat op het standpunt dat het in deze klacht niet gaat om een gewone beëindiging van de verzekering, maar om het weigeren van een verzekeringsaanvraag. De verzekeraar stelt dat bij de acceptatie van de verzekering een voorbehoud is gemaakt voor wat betreft het aantal schadevrije jaren.

De Geschillencommissie van Kifid oordeelt dat ervan uitgegaan moet worden dat de verzekeraar de verzekering onvoorwaardelijk heeft geaccepteerd. Omdat er geen situatie was van voorlopige dekking, mocht de verzekeraar de verzekering niet eenzijdig beëindigen vanwege een negatief aantal schadevrije jaren. De verzekeraar moet de autoverzekering met terugwerkende kracht herstellen. Wel mag de verzekeraar de premie aanpassen aan de premie behorend bij twee schadevrije jaren.

Geen voorlopige dekking, dan geen weigering

In de verzekeringspraktijk wordt vaak gebruik gemaakt van het geven van een voorlopige dekking. Dit is dan uitdrukkelijk vermeld na de aanvraag van de verzekering. Alleen een vermelding in de Voorwaarden is dus onvoldoende naar het oordeel van de Geschillencommissie.

 

 

 

 

 

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Eric v Stappershoef - prive 19 juli 2018

naar MINUS 2 sv jaren neem ik aan !

Meer over
Vrouwen rijden minder schade dan mannen

Vrouwen rijden minder schade dan mannen

In onderzoek in opdracht van NN zeggen vrouwen minder schade te rijden dan mannen. NN: "32 procent van de mannen zegt nog nooit schade te hebben gereden, terwijl...

Geen antwoord is niet per se 'nee'

Geen antwoord is niet per se 'nee'

Delta Lloyd Schade is in hoger beroep gestrand op artikel 7:928 lid 6 BW. Daarin is bepaald dat indien de verzekering is gesloten op de grondslag van een...

Consument wacht op voordelige elektrische auto

Consument wacht op voordelige elektrische auto

De consument lijkt te wachten op een meer gangbare, voordelige elektrische auto. Dat constateert de Anwb in haar tweede 'Elektrisch Rijden Monitor'. "Als het aan...

Schadelast aanrijdingen fors toegenomen

Schadelast aanrijdingen fors toegenomen

Het aantal verkeersclaims naar aanleiding van een aanrijding is in 2017 met achttien procent gedaald. De schadelast is daarentegen afgelopen jaar met zeven procent...

Minder dan helft Nederlanders wisselt banden in winter

Minder dan helft Nederlanders wisselt banden in winter

Slechts 42 procent van de Nederlanders wisselt hun autobanden in de winter, zo blijkt uit onderzoek van bandenfabrikant Bridgestone. De meeste Nederlanders achten...

Zonder kentekenbewijs deel III geen dekking voor gestolen auto

Zonder kentekenbewijs deel III geen dekking voor gestolen auto

In de verzekeringsvoorwaarden is duidelijk gesteld dat als een auto is gestolen, de verzekeraar alleen betaalt als ondere andere aan de voorwaarde is voldaan dat...