AVG zit nog niet in genen

Abus hangslot

Redmore Group betwijfelt of organisaties de AVG ook werkelijk in hun cultuur hebben verankerd. Matthijs Onder de Linden, Data Protection Officer (DPO) bij Redmore Group: "In aanloop naar de deadline van 25 mei werd er door veel bedrijven bij medewerkers vooral gehamerd op het voorkomen van boetes om er zo voor te zorgen dat de nieuwe wetgeving wordt gevolgd. Maar medewerkers moeten zélf de behoefte voelen om zich op zo’n manier te gedragen dat ze continu de nieuwe wet naleven, zonder hierbij na te denken over een mogelijke repressie. Zij moeten het als taak en onderdeel van hun werk zien om elkaar te motiveren en aan te spreken wanneer de AVG niet wordt nageleefd. De manager speelt een belangrijke rol in het creëren van deze intrinsieke behoefte en cultuurverandering."

"Al draait compliance voornamelijk om het voldoen aan wet- en regelgeving, toch is het heel erg belangrijk om medewerkers te stimuleren in de gedachte dat de privacywet veel meer is dan alleen een richtlijn. In de praktijk komt het er dan ook op neer dat het management zo’n negentig procent van de tijd bezig is met aanmoedigen en tien procent met politieagent spelen."

Reactie toevoegen

 
Meer over
Reageer meteen op datalek

Reageer meteen op datalek

Vanaf 25 mei 2018 gelden er nieuwe regels voor de bescherming van persoonsgegevens. Adfiz geeft in VVP 4 uitleg over hoe je gegevens kunt beveiligen en wat je moet...

Reageer meteen op datalek

Reageer meteen op datalek

Vanaf 25 mei 2018 gelden er nieuwe regels voor de bescherming van persoonsgegevens. In dit artikel geven we uitleg over hoe je gegevens kunt beveiligen en wat...

"Kans op identiteitsfraude op basis gegevens uit Kadaster beperkt"

"Kans op identiteitsfraude op basis gegevens uit Kadaster beperkt"

"Ik acht de kans op identiteitsfraude op basis van informatie uit het Kadaster zeer beperkt." Dat stelt minister Ollongren in antwoord op Kamervragen vooruitlopend...

Privacy is persoonlijk

Privacy is persoonlijk

Wij vinden het belangrijk dat u de controle heeft over de persoonsgegevens die u met ons deelt. Daarom hebben we ons privacy statement eenvoudiger en duidelijker...

Minister kritisch op gebruik pixel-plug-ins door zorgverzekeraars

Minister kritisch op gebruik pixel-plug-ins door zorgverzekeraars

"Alle bedrijven die gebruik maken van pixel-plug-ins op webpagina’s met medische informatie wil ik oproepen hier nog eens kritisch naar te kijken." Aldus minister...

Eigen Huis: "Persoonsgegevens huiseigenaren onbeschermd op straat"

Eigen Huis: "Persoonsgegevens huiseigenaren onbeschermd op straat"

De AVG maakt een uitzondering voor nationale registers zoals het Kadaster, indien de inbreuk op privacy ‘noodzakelijk en evenredig’ is. Volgens Vereniging...