Belasten fictief rendement box 3 is achterhaald

Willem Vermeend 2017

Om bij de vermogensrendementsheffing uit te gaan van een fictief rendement van 4% in box 3 is achterhaald, zo bleek uit de woorden van Willem Vermeend, architect van de heffing, tijdens het evenement Grip op je Vermogen, een initiatief van Elsevier en ING.

Vermeend deed zijn uitspraak in een paneldiscussie met Arendo Joustra (hoofdredacteur Elsevier Weekblad), Marieke Blom (hoofdeconoom ING), Valentijn van Nieuwenhuijzen (CIO NN Investment Partners) en Jeroen Knol ( senior portfolio manager van BNP Paribas Asset Management). Volgens de voormalig bewindsman was het belasten van reële rendementen op vermogen in zijn tijd technisch gezien onmogelijk en koos hij daarom voor een fictief rendement. Dat ligt nu op 4%, waarvan de overheid 1,5 procentpunt als belasting heft. Op dit moment geldt deze heffing voor vermogens vanaf €25.000. Het nieuwe kabinet zou van plan zijn om de grens op te trekken naar €30.000.

Op de vraag van Joustra of het in deze tijd wél technisch mogelijk is om reële in plaats van fictieve rendementen te belasten, antwoordde Vermeend: "Nu wel. Toen had ik de technologie nog niet." De voormalig bewindsman erkende dat hij met het door hem geïntroduceerde systeem vooral spaarders had benadeeld, en dat aandeelhouders er veel minder door waren getroffen.

Reactie toevoegen

 
Meer over
"Consument vreest onterecht grotere gevolgen bij volgende crisis"

"Consument vreest onterecht grotere gevolgen bij volgende crisis"

Bijna de helft van de consumenten (46 procent) denkt dat de volgende crisis ernstigere gevolgen heeft dan de vorige. Dat blijkt uit een ING-enquête. Marieke...

Lagere groei in bijna alle sectoren

Lagere groei in bijna alle sectoren

Nagenoeg alle sectoren groeien volgend jaar, maar wel veelal in een lagere versnelling dan in 2018. Dat verwacht het ING Economisch Bureau. Naast de personeelstekorten...

Online training 'dementie bij de bank'

Online training 'dementie bij de bank'

'Samen dementievriendelijk', een gezamenlijk initiatief van Alzheimer Nederland, PGGM en het ministerie van VWS, heeft de online training ‘dementie bij de...

"Kabinet, neem klimaatambities financiële sector serieus!"

"Kabinet, neem klimaatambities financiële sector serieus!"

"De financiële sector laat blijken dat het een groene en koolstofarme economie wil versnellen. Met het sturen op de klimaatimpact van de financieringen en...

ING blijft huisbankier Rijk

ING blijft huisbankier Rijk

Minister Hoekstra ziet geen reden te stoppen met ING als huisbankier van het Rijk. In antwoord op Kamervragen schrijft Hoekstra: "Een transactie ex artikel 74 van...

Duurzaamheid niet top-of-mind bij woningbezitters

Duurzaamheid niet top-of-mind bij woningbezitters

Verduurzaming van de woning is geen prioriteit voor huiseigenaren, aldus het ING Woonbericht. Zo heeft 45 procent geen idee welk energielabel zijn woning heeft....