DFO voorziet forse loonstijging medewerkers financieel advieskantoren

Salaris verhoging via Pixabay

Medewerkers van financieel advieskantoren gaan in 2019 fors meer verdienen. Aldus Bureau DFO, dat jaarlijks onderzoek doet naar het salarisbeleid van deze kantoren. De bruto salarissen van bestaande medewerkers worden per 1 januari 2019 verhoogd met gemiddeld 2,18 procent. 

DFO omschrijft de verhoging als fors: "Sinds 2013 was er een voorzichtige stijging van de lonen te zien. Deze stijgende trend werd vorig jaar onderbroken. Dit jaar is er echter sprake van een forse stijging van de lonen van medewerkers van financieel advieskantoren. De laatste keren dat de lonen met meer dan 2% stegen was in 2009."

Het grootste deel van de kantoren (55 procent), aldus DFO, "voert een salarisverhoging tussen de 1 en 2 procent door. Bij 29 procent (vorig jaar 17 procent) van de kantoren is de verhoging groter dan 3 procent. Het aandeel kantoren dat geen salarisverhoging doorvoert is 16 procent. Vorig jaar was de laatste groep nog 30 procent groot."

De gemiddelde salarisstijging is het grootst bij commerciële en vaktechnische binnendienstfuncties (2,35 procent) en leidinggevende functies (2,34 procent). Buitendienstfuncties volgen met 2,11 procent, administratieve functies met 1,95 procent.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Communicatietips voor adviseurs: klanten vinden en binden

Communicatietips voor adviseurs: klanten vinden en binden

Klanten vinden en vervolgens binden, is de uitdaging voor iedere ondernemer, zeker binnen de (financiële) dienstverlening. "Wat we verkopen is immers niet tastbaar....

Kansen social media voor advieskantoren

Kansen social media voor advieskantoren

Van social strategie naar een praktische (door)start van social media kanalen als twitter, facebook,linkedin en instagram. Karin van Geelen (oprichter Yellow Communications)...

Helder communiceren over meerwaarde advisering en beloning

Helder communiceren over meerwaarde advisering en beloning

Hoe communiceer je helder over je meerwaarde van je advisering en je beloning. Adviseur Natasja Naron pakt dit op een hele bijzondere manier heel succesvol aan....

Communicatie advieskantoren buiten de richtlijnen

Communicatie advieskantoren buiten de richtlijnen

Wat zijn de verschillende insights van compliant klantinformatie en waar moet je precies aan voldoen? Maar veel interessanter, wat als de regels je in de weg zitten?...

Vanuit CRM naar klantcontact  (extra workshop VVP Event Communicatie)

Vanuit CRM naar klantcontact (extra workshop VVP Event Communicatie)

"Wij doen onze activiteiten met altijd één doel voor ogen: het beter en mooier voor uw klant maken. Uw klanten zijn uw meest waardevolle bezit. Met...

DFO niet blij met Aflossingsblij

DFO niet blij met Aflossingsblij

Bureau DFO plaatst grote vraagtekens bij de actie Aflossingsblij van de gezamenlijke banken. In zijn Wft-nieuwsbrief stelt het bureau: "Wij onderschrijven het belang...