Eigen Huis en Consumentenbond vallen over banken heen

Appartementen A'dam

"Helaas blijkt uit het rapport van de AFM niet welke banken foutieve berekeningen gemaakt hebben. Wij roepen betreffende geldverstrekkers dan ook op om zelf open te zijn over de uitkomsten van het rapport en aan te geven welke groepen klanten in aanmerking komen voor compensatie." Zo reageert Vereniging Eigen Huis op het dinsdagmiddag gepubliceerde AFM-onderzoek dat laat zien dat nog niet alle aanbieders in alle gevallen een correct bedrag voor het vervroegd aflossen van de hypotheek in rekening hebben gebracht. 

Vereniging Eigen Huis vindt het kwalijk dat banken nog steeds de regels voor het berekenen van de boeterente niet goed toepassen.

Onacceptabel

De Consumentenbond reageert ook fel naar aanleiding van de uitkomsten. Bart Combée, directeur Consumentenbond: "Of het onwil is of onkunde, laat ik in het midden, maar het is onacceptabel dat banken fouten blijven maken en daarmee hun klanten ernstig benadelen. Het gaat hier om grote bedragen van soms wel duizenden euro’s. Daarbij blijkt ook nog eens uit het rapport van de AFM dat banken bijzonder onduidelijk zijn over hóe de boete wordt berekend. Consumenten kunnen zo moeilijk controleren of ze het juiste betalen."

Reactie NVB

Voor zover dit voor hen van toepassing is benadrukken banken dat onjuiste berekeningen grotendeels zijn hersteld of op korte termijn zullen worden hersteld. Dat is te lezen in de reactie van de NVB, die er op insteekt dat het in de meeste gevallen wél goed gaat. Dit betreft volgens de NVB ook de informatie die banken klanten sturen over de berekeningswijze van de vergoeding bij vervroegd aflossen. "Twaalf aanbieders uit het onderzoek hebben consumenten een specificatie verstrekt die grotendeels de informatie bevat om de berekening te kunnen controleren. Banken zijn graag bereid om met de AFM te bezien op welke manier die informatieverstrekking nog beter kan worden."

 

 

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Vooral jonge zzp'ers gebruiken Inkomensverklaring

Vooral jonge zzp'ers gebruiken Inkomensverklaring

Een kleine duizend startende zzp’ers hebben dankzij de introductie van de Inkomensverklaringzzp’er een woning kunnen kopen. Vooral zzp’ers jonger...

Nieuwe hypotheek ASN Bank beloont verduurzamen woning

Nieuwe hypotheek ASN Bank beloont verduurzamen woning

ASN Bank komt met een nieuwe hypotheek die kan worden afgesloten met een apart leningdeel: ASN Duurzaam Wonen. Dit leningdeel heeft een laag rentetarief en is bedoeld...

Eigen Huis Marktindicator nog maar net positief

Eigen Huis Marktindicator nog maar net positief

De Eigen Huis Marktindicator staat met 103 punten nog maar nét positief. Eigen Huis: "Koopwoningen zijn in oktober 2018 gemiddeld maar liefst 9,3 procent...

Standaardakte 'dakverhuurconstructie met opstalrecht'

Standaardakte 'dakverhuurconstructie met opstalrecht'

Onlangs is een standaardakte 'dakverhuurconstructie met opstalrecht' opgesteld. Dit om de financiering en plaatsing van zonnepanelen op daken van bedrijfspanden...

Vergoeding voor wijziging debetrentevoet in gareel

Vergoeding voor wijziging debetrentevoet in gareel

Het verbod om meer dan het financiële nadeel in rekening te brengen bij vervroegde aflossing gaat ook gelden bij het (enkel) wijzigen van de debetrentevoet....

Opnieuw flinke afname van huiseigenaren met betalingsachterstand op hun hypotheek

Opnieuw flinke afname van huiseigenaren met betalingsachterstand op hun hypotheek

Het aantal huiseigenaren dat kampt met een betalingsachterstand op hun hypotheek blijft opmerkelijk dalen, aldus BKR. Op 1 oktober hadden bijna 80.000 kredietnemers...