GroenLinks: spoedwet tegen salarisverhoging ING-topman

Tweede Kamer 600

GroenLinks werkt aan een spoedwet waarmee de salarisverhoging van ING-topman Ralph Hamers kan worden geblokkeerd. Dat zei Jesse Klaver zondag in het televisieprogramma Buitenhof. Hij deed een dringende oproep aan partijen van links tot rechts om de wet te steunen.

Klaver wil de wet uiterlijk komende vrijdag af hebben en voor een spoedadvies naar de Raad van State sturen. De wet zou dan nog voor de aandeelhoudersvergadering op 23 april door de Tweede en Eerste Kamer behandeld moeten zijn.

 De spoedwet regelt dat salarisverhogingen van bestuurders van systeembanken vooraf voor goedkeuring moeten worden voorgelegd aan de minister van Financiën. Daarnaast moet de wet de sluiproute dichten waardoor het vaste deel van bankierssalarissen in variabele bestanddelen, zoals aandelenpakketten, kan worden uitgekeerd. De spoedwet wijzigt de huidige Wet beloningsbeleid financiële ondernemingen.

Afgelopen donderdag steunden 148 Kamerleden een motie van Bart Snels (GroenLinks) waarin de Tweede Kamer zich uitspreekt tegen de voorgenomen salarisverhoging van 50 procent tot 3 miljoen euro per jaar. Klaver riep in Buitenhof zijn collega parlementariërs op om het niet te laten bij verontwaardiging, maar de wet mee te tekenen.

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
AFM onderzoekt vergoedingen aan het intermediair

AFM onderzoekt vergoedingen aan het intermediair

De AFM gaat in overleg met marktpartijen over de toelaatbaarheid van bepaalde vergoedingen van verzekeraars aan het intermediair, zo blijkt uit het jaarlijkse Dashboard-onderzoek...

NVHP en CEHP stellen minister vragen over beloningsspagaat

NVHP en CEHP stellen minister vragen over beloningsspagaat

NVHP en CEHP vragen minister Hoekstra om nader te motiveren waarom hij het verschil in toegestane beloningsvorm bij hypotheken en kredieten handhaaft. Dit nu de...

Hoe Europees houdbaar is claw back maatregel?

Hoe Europees houdbaar is claw back maatregel?

Minister Hoekstra vraagt de Raad van State om voorlichting over de Europeesrechtelijke houdbaarheid van zijn voorstel een verplichting in te voeren tot terugvordering...

"Nieuwe deuk in het imago van de financiële sector"

"Nieuwe deuk in het imago van de financiële sector"

FNV Finance noemt de loonsverhoging aan de top van Van Lanschot Bankiers “een nieuwe deuk in het imago van de financiële sector”. De vakbond werd...

Wat doet u eigenlijk?

Wat doet u eigenlijk?

Waarom mag de voetballer vele miljoenen per jaar verdienen? Omdat wij met zijn allen zien dat hij op het beslissende moment net dat tikje met zijn schoen geeft waardoor...

FNV Finance onderzoekt sentiment over topbeloningen

FNV Finance onderzoekt sentiment over topbeloningen

FNV Finance is deze week gestart met een breed onderzoek over de topbeloningen in de financiële sector. In het onderzoek, uitgevoerd door onafhankelijk onderzoeksbureau...