Meefinancieren NHG-premie kost staat te veel geld

Kasja Ollongren 2017

Minister Ollongren van Binnenlandse Zaken is tegen meefinancieren van de NHG-premie in de hypotheek. Ollongren: "Het kabinet blijft voorstander van de eerder met de Kamer afgesproken maximering van de LTV op 100% en de afspraken hierover in het Regeerakkoord. Bovendien zou het meefinancieren van de NHG-premie leiden tot een budgettaire derving voor de Rijksbegroting. Om deze redenen ben ik geen voorstander van het meefinancieren van de NHG-premie in de hypotheek."

Budgettair gezien heeft het meefinancieren van de NHG-premie voor alle huizenkopers een negatief effect op de Rijksbegroting via hogere kosten van de hypotheekrenteaftrek. De derving van een verhoging van de LTV-limiet met 1%-punt voor NHG-hypotheken loopt jaarlijks op van 1 miljoen in 2019 tot structureel 25 miljoen per jaar in 2049. Deze kosten komen voort uit het feit dat de hypotheekschuld van deze groep door het meefinancieren 1% hoger zal zijn waarover dan hypotheekrenteaftrek mogelijk is, schetst de minister.

Volgens de minister zal de dinsdag bekendgemaakte verlaging van de NHG-premie naar 0,9 procent de toegang tot een hypotheek met NHG verbeteren doordat de kosten afnemen.

Reactie toevoegen

 

Reacties

Edwin Nijenhuis - LINIE FC 31 oktober 2018

Kijk daar komt de aap uit de mouw. Afbouwen van de hypotheekrenteaftrek heeft een hidden politieke agenda onder druk van economen en internationale instituten die onze begroting onder de loep nemen (want kwetsbaar bij rentestijgingen met onze nat. hypotheekschuld). Waar gaat dit over? Bij een max. NHG garantie van € 265.000 à 0,9% premie geeft bij een rentevoet van 3% maar liefst € 94 renteaftrek ... over 30 jaar. Dus nu betaalt deze koper de premie uit zijn eigen zak. Kan ie niet uitgeven aan meubeltjes, auto's, bouwmaterialen enz. Dat is aan gederfde BTW € 556,50 per direct. Waar heeft mevr. Ollongren rekenen geleerd? Ik denk dat mevr. Ollongren met deze beslissing de staat te veel geld kost en de staat ons.

Lees meer over
Vooral jonge zzp'ers gebruiken Inkomensverklaring

Vooral jonge zzp'ers gebruiken Inkomensverklaring

Een kleine duizend startende zzp’ers hebben dankzij de introductie van de Inkomensverklaringzzp’er een woning kunnen kopen. Vooral zzp’ers jonger...

Webinar nieuwe NHG Voorwaarden & Normen 2019

Webinar nieuwe NHG Voorwaarden & Normen 2019

NHG organiseert dinsdag 13 november een kosteloos webinar over de vijf belangrijkste wijzigingen uit de Voorwaarden & Normen 2019. Het webinar zal ongeveer...

Borgtochtprovisie verlaagd met 0,1 procent

Borgtochtprovisie verlaagd met 0,1 procent

NHG verlaagt de borgtochtprovisie van 1 naar 0,9 procent. NHG "ziet goede aanknopingspunten om de borgtochtprovisie na 2019 verder te verlagen. Volgend jaar...

NHG: groei garantievermogen inzetten voor maatwerk

NHG: groei garantievermogen inzetten voor maatwerk

De Stichting Waarborgfonds Eigen Woningen (uitvoerder NHG) zag het fondsvermogen in het eerste halfjaar groeien en het aantal verliesdeclaraties verder afnemen....

Inkomensverklaring voor ondernemer

Inkomensverklaring voor ondernemer

NHG heeft de Inkomensverklaring Ondernemer gelanceerd, waardoor het voor álle ondernemers die langer dan 12 maanden actief zijn mogelijk wordt om een hypotheek...

Dylan Dresens weg bij NHG

Dylan Dresens weg bij NHG

Dylan Dresens, directeur beleid en ontwikkeling bij NHG, heeft besloten om het bedrijf per 1 september te verlaten. Volgens Dresens is zijn klus geklaard. "We hebben...