Meer geldverstrekkers verlagen rente

Huis te koop (aangekocht) 2018 TB

De Hypotheekshop sluit niet uit dat meer geldverstrekkers de komende tijd de rentetarieven verlagen. De adviesketen: "Vorige week verlaagden diverse geldverstrekkers hun rentetarieven, waaronder grote aanbieders als SNS Bank en NN. Eerder pasten ook ABN Amro, NIBC en Obvion hun tarieven naar beneden aan. ING beëindigde haar renteactie op 20 jaar vast. Met name de populaire 10 en 20 jaar vast tarieven zijn de laatste weken gedaald. Juni is historisch gezien de drukste hypotheekmaand van het voorseizoen, dat bleek ook uit het hoge aantal hypotheekaanvragen (bijna 8.700) dat vorige week werd ingediend. Wellicht dat de komende tijd daarom meer geldverstrekkers de rentetarieven zullen gaan verlagen."

'Looptijdrente'

De Hypotheekshop schrijft verder dat 'looptijdrente' de standaard is geworden: "Onlangs maakte NN bekend dat het vanaf eind 2018 tijdens de rentevaste periode automatisch de risico-opslag in de hypotheekrente zal gaan aanpassen. Dit geldt niet alleen door daling van het hypotheekbedrag door (annuïtaire) aflossing, maar ook door een hogere waarde in de spaarpolis of door stijging van de woningwaarde. Tevens wordt het aantal tariefklassen uitgebreid. Hiermee volgt NN de trend in de markt, die recent ook door Merius en Triodos werd opgevolgd, waardoor de consument over de hele looptijd flink minder rente gaat betalen. Aangezien een aantal andere geldverstrekkers deze voorwaarde binnenkort gaat introduceren, is het bieden van ‘looptijdrente’ in relatief korte tijd de standaard in de markt geworden. Voor geldverstrekkers met een grote portefeuille met bestaande klanten is deze voorwaarde echter een kostbare zaak. Aanbieders hebben met looptijdrente overigens niet de mogelijkheid om de risico-opslag tijdens de rentevaste periode te verhogen, bijvoorbeeld omdat de woning in waarde is gedaald."

Reactie toevoegen

 
Meer over
Consumenten voorspellen: hypotheekrente eind 2019 op 2,81%

Consumenten voorspellen: hypotheekrente eind 2019 op 2,81%

Eind 2019 staat de hypotheekrente, 20 jaar vast, op 2,81 procent. Dat is de voorspelling van consumenten doorgegeven via een online rentestand actie van Van Bruggen...

Hypotheekrente laag en stabiel

Hypotheekrente laag en stabiel

Laag en stabiel, dat kenmerkt de hypotheekrente dit jaar het beste. Aldus De Hypotheekshop. Het jaargemiddelde van alle gemiddelde vaste hypotheekrentes ligt op...

20 of 30 jaar vast: zonde van het geld?

20 of 30 jaar vast: zonde van het geld?

Hypotheekconsumenten die de afgelopen 15 jaar kozen voor kortere rentes waren volgens De Hypotheekshop goedkoper uit. De Hypotheekshop: "Door de lage hypotheekrente...

Stijging hypotheekrente alweer gestopt

Stijging hypotheekrente alweer gestopt

De voorzichtige stijging die de hypotheekrente sinds half september vertoonde, is alweer tot stilstand gekomen, aldus De Hypotheekshop. "Oorzaak hiervoor is de dalende...

Hypotheekrente op dagbasis aangepast?

Hypotheekrente op dagbasis aangepast?

Wijzigen hypotheekrentes binnenkort per dag? Die vraagt stelt De Hypotheekshop in haar nieuwsbrief. De adviesketen: "Ook afgelopen week was de trend van relatief...

Hoogste weekaantal hypotheekaanvragen in 2018

Hoogste weekaantal hypotheekaanvragen in 2018

Renteverhogingen zorgden de voobije week voor het hoogste weekaantal hypotheekaanvragen in 2018, aldus De Hypotheekshop. De adviesketen: "Op Reaal, Philips, Triodos...