"Normaal blijven doen over AVG"

Jurjen Oosterbaan NIEUW 2018

"De geweldige inspanningen die aanbieders nu in het kader van de AVG moeten doen, wekt bij veel financieel adviseurs de indruk dat ook zij een enorme inspanning moeten leveren om aan de AVG te voldoen. Dat zorgt voor een hoop onnodige stress.” Aldus DFO-directeur Jurjen Oosterbaan bij de bekendmaking dat in één week tijd meer dan 1.200 onderdelen zijn gedownload op de door DFO ontwikkelde Privacy Portal

Oosterbaan: “De AVG heeft voor banken en verzekeringsmaatschappijen grote gevolgen. Deze organisaties beschikken over veel data, zijn kapitaalkrachtig en hebben maatschappelijk maar een beperkte goodwill. Binnen de AVG is dat een risicovolle cocktail. Het is dat ook te begrijpen dat binnen deze instellingen vergaande maatregelen worden getroffen om te zorgen dat men op alle punten voldoet aan de AVG."

Adviseurs moeten zich volgens Oosterbaan hier niet gek door laten maken: “De AVG zit in hoofdlijnen logisch in elkaar. De adviseur mag alleen persoonsgegevens gebruiken waarover hij op grond van de wet ten behoeve van de werkzaamheden van de klant moet beschikken, of waarvoor hij van de klant toestemming heeft ontvangen. Vervolgens mag hij de gegevens alleen gebruiken voor het doel waarvoor hij deze gegevens heeft ontvangen en moet hij zorgvuldig met de gegevens omgaan.

"Ik denk dat voor de meeste kantoren geldt dat men al lang werkt conform deze kernbeginselen. Wat nieuw is dat er nu op het kantoor een aantal zaken moeten worden geformaliseerd. Dat kan uitstekend met centraal ontwikkelde modeldocumenten."

Gebruikers van de DFO Privacy Portal krijgen toegang tot alle documenten die door het bureau in het kader van de AVG zijn ontwikkeld.

Reactie toevoegen

 
Meer over
VVP Event Communicatie: creëer verbinding

VVP Event Communicatie: creëer verbinding

  Communiceren is niet zo moeilijk, écht communiceren wel. Dat werd duidelijk op het VVP Event Communicatie. Waar het werkelijk om gaat, is het creëren...

"Groeiende kritiek adviseurs op dienstverlening verzekeraars"

"Groeiende kritiek adviseurs op dienstverlening verzekeraars"

"Vanuit financieel advieskantoren is groeiende kritiek op de dienstverlening van verzekeraars. De kritiek richt zich met name op het gebrek aan de wil en mogelijkheden...

AFM op VVP Event Communicatie

AFM op VVP Event Communicatie

Met welk oog kijkt de toezichthouder naar de communicatie van uw advieskantoor? Op 28 november geeft de AFM op het VVP Kennisevent Communicatie tips voor assurantiekantoren. Het...

De waarde van vertrouwen

De waarde van vertrouwen

"Ik denk dat veel financieel adviseurs op een tweesprong staan", aldus een blog van Jurjen Oosterbaan (Bureau DFO). "Er kan worden gekozen voor de weg waarbij op...

De waarde van vertrouwen

De waarde van vertrouwen

Consumenten worden gedwongen meer eigen verantwoordelijkheid te nemen voor hun financiële toekomst. Veel consumenten hebben dit nooit geleerd en kunnen dit...

Geef de mens de ruimte

Geef de mens de ruimte

"Verzekeringen is mensenwerk. Laat dat zo blijven. Ook in 2018!" Dit bepleit Jurjen Oosterbaan Martinius van Bureau DFO in een blog op het New Financial Forum. Oosterbaan...