Perfect Hypotheken past werkwijze aan na AFM-boete

AFM-boete onherroepelijk

De AFM heeft een boete opgelegd van 6.000 euro aan Perfect Hypotheken en van 4.000 euro aan enig aandeelhouder en bestuurder De Groot van dit kantoor. De boetes dateren van eind 2014, maar zijn nu pas gepubliceerd. In de tussentijd vocht Perfect de boetes zonder succes aan bij onder meer rechter. Perfect geeft aan dat zij na het optreden door de AFM haar werkwijze heeft aangepast.

Vanaf juli 2009 tot mei 2013 heeft Perfect Hypotheken verschillende overtredingen begaan. Aan klanten werden (deels onderhands) geldleningen verstrekt terwijl Perfect Hypotheken daarvoor geen vergunning had. Een deel van deze leningen bestond uit polisvoorschotten. Een polisvoorschot was een lening die verstrekt werd aan klanten met een beleggingsverzekering die was verpand in verband met een hypothecaire geldlening. Door het polisvoorschot konden klanten direct beschikken over (een deel van) de waarde uit de beleggingsverzekering, waardoor zij tegen gunstigere voorwaarden een nieuwe hypothecaire lening konden krijgen. Het verstrekte polisvoorschot werd afgelost op het moment dat de klant de beschikking kreeg over de waarde uit de beleggingsverzekering.

Daarnaast verstrekte Perfect Hypotheken zogenaamde passeerkredieten. Een passeerkrediet was ervoor bedoeld om een lening die was geregistreerd bij het BKR af te lossen. In veel gevallen was aflossing namelijk een voorwaarde voor de hypotheekaanbieder voor het verstrekken van een hypothecaire lening. Het door Perfect aangeboden passeerkrediet werd niet geregistreerd bij het BKR. Daardoor bleef het krediet buiten het zicht van de hypotheekaanbieder. Uit het onderzoek van de AFM is eveneens gebleken dat Perfect Hypotheken het passeerkrediet niet meenam in het hypotheekadvies.

Door de werkwijze van Perfect Hypotheken waarbij zij klanten zonder vergunning krediet heeft aangeboden en dit krediet niet bij haar advies betrok, heeft Perfect Hypotheken geen beleid gevoerd dat een integere uitoefening van het bedrijf waarborgde. Hierdoor bestond een gevaar op overkreditering en was er sprake van een verstoring van het gelijke speelveld tussen financieel dienstverleners.

Ten tijde van boeteoplegging stond voor onderhavige overtreding een vast boetebedrag van 6.000 euro. 

De Groot krijgt 4.000 euro boete omdat hij vanuit die hoedanigheid feitelijk leiding heeft gegeven aan de overtredingen van Perfect Hypotheken. 

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
AFM legt Brucon Krommenie last onder dwangsom op

AFM legt Brucon Krommenie last onder dwangsom op

De AFM heeft financieel adviesbureau Brucon Krommenie B.V. een last onder dwangsom opgelegd. Als onderdeel van het toezicht van de AFM moet Brucon Krommenie...

AFM legt Geldshop forse boete op

AFM legt Geldshop forse boete op

De AFM heeft op 18 december 2014 twee bestuurlijke boetes opgelegd van ieder 270.000 euro aan Geldshop.nl  en Geldlenen. Dit omdat zij tussen 1 januari 2011...

AFM beboet Double RR voor colportage

AFM beboet Double RR voor colportage

De AFM heeft een bestuurlijke boete van 37.500 euro opgelegd aan financieel dienstverlener Double RR Holding uit Purmerend, onder meer voor colportage bij de verkoop...

Ook aanbieder \'saldodipje\' krijgt forse boete

Ook aanbieder \'saldodipje\' krijgt forse boete

Behalve aan Friendly Finance heeft de AFM ook een forse bestuurlijke boete opgelegd aan Ferratum Netherlands BV, de aanbieder van 'Saldodipje.nl'. Van 25 mei 2011...

Afm-boete voor Hypotheekadvies Delft

Afm-boete voor Hypotheekadvies Delft

De AFM heeft een last onder dwangsom van 80.000 euro opgelegd aan Qfin Solutions, handelend onder de naam Hypotheekadvies Delft. De boete is opgelegd omdat de onderneming...

D&O noemt intermediairkritiek op afm-boete verontrustend

D&O noemt intermediairkritiek op afm-boete verontrustend

Verontrustend. Zo betitelt Bureau D&O de kritiek vanuit het intermediair via de internetfora van de vakpers op een recent boetegeval. D&O in zijn jongste...