Pinnen in het buitenland ‘met conversie’ kost klauwen met geld

Geldautomaat 2017

Het kan de vakantiesfeer zijn. Of het ongemak in het buitenland te moeten pinnen, maar veel mensen toetsen bij een buitenlandse pintransactie de dure optie ’with conversion’ in. Daarvoor betalen ze tot 12 procent van het pinbedrag aan omrekenkosten. Dit bedrag komt bovenop de gebruikelijke transactiekosten voor pinnen in het buitenland.

In Turkije overkomt dat zelfs bijna de helft van de vakantiegangers, meldt Knab bank op basis van een analyse van 85.000 transacties in landen waar pinnen met conversie wordt aangeboden. Bij deze optie rekent een lokale bank een percentage voor het omrekenen van lokale valuta naar euro’s. Geldverstrekkers in veertig landen buiten de eurozone werken op deze wijze. Na Turkije (48 procent), maken Nederlandse toeristen het vaakst de dure keuze in Polen (47 procent), Tsjechië (45 procent), Kroatië (45 procent) en Zweden (44 procent). De cijfers zijn gebaseerd op pintransacties bij geldautomaten, maar de optie wordt volgens Knab ook steeds vaker aangeboden op betaalapparaten in hotels, restaurants en winkels. 

Waarschuwingsapp
Knab stuurt klanten naar eigen zeggen een appje om ze te waarschuwen voor onnodig hoge pinkosten in het buitenland. Volgens Casper Zwart, woordvoerder van Knab, kiezen mensen vaak zonder erbij na te denken. “Iedereen die buiten de eurozone is geweest heeft die optie weleens voorbij zien komen tijdens het pinnen: wil je geld opnemen ‘with or without conversion’? Vaak hebben we stiekem geen idee wat dat precies inhoudt en kiezen we willekeurig. Terwijl de ene optie tot wel 12 procent duurder kan zijn dan de andere.”

Trucjes
Knab heeft geen concrete verklaring waarom vakantiegangers in Turkije veel vaker de duurdere optie kiezen dan bijvoorbeeld in Denemarken. “Banken en andere partijen kunnen verschillende trucjes uithalen om je te laten kiezen voor ‘with conversion’. Zo kom je weleens grote uithangborden tegen met ‘0% commission’ of soms wordt de keuze überhaupt niet voorgelegd."

Reactie toevoegen

 
Meer over
Knab verhuisd naar Amsterdam

Knab verhuisd naar Amsterdam

Knab is verhuisd naar ‘The Adam Smith Building’ in de Riekerpolder in Amsterdam. “Eind 2016 werkten er zo’n 150 mensen bij Knab, dat...

Knab bereikt mijlpaal van 100.000 zakelijke klanten

Knab bereikt mijlpaal van 100.000 zakelijke klanten

Knab heeft de mijlpaal van 100.000 ondernemers als klant bereikt. In totaal heeft Knab nu ruim 200.000 klanten. CEO Robbert Bakker: “Sinds de lancering van...

Oudere zzp'er vermijdt bank-app

Oudere zzp'er vermijdt bank-app

Bijna acht op de tien zzp'ers bankiert via een app. Dit percentage daalt naarmate de leeftijd van de zzp’er toeneemt, zo blijkt uit onderzoek van Knab in samenwerking...

Huizenkopers leggen fors meer eigen geld in

Huizenkopers leggen fors meer eigen geld in

In het eerste kwartaal van 2018 legden huizenkopers gemiddeld 51.321 euro aan eigen geld in. Dat is 16 procent meer dan tijdens dezelfde periode vorig jaar. Dit...

Knab breidt verzekeringsaanbod uit in samenwerking met RISK

Knab breidt verzekeringsaanbod uit in samenwerking met RISK

Knab gaat samenwerken met RISK.nl. Hiermee breidt de financieel dienstverlener zijn verzekeringsaanbod in één keer flink uit. Sinds vorig jaar...

Knab voegt woonverzekeringen toe

Knab voegt woonverzekeringen toe

Knab breidt haar verzekeringsaanbod in 2018 uit met woonverzekeringen, schrijft zij in haar jaarverslag 2017. Knab Verzekeren werd vorig jaar gelanceerd, maar beperkt...