Poolreis zet verzekeraars aan tot grotere investeringen in duurzaamheid

Bernice Notenboom

Een poolreis onder leiding van poolreiziger Bernice Notenboom met bestuursleden van ASR, ING, Aegon, Essent, Triodos Bank, ASN en VEH leidt ertoe dat deze banken en verzekeraars burgers financieel gaan helpen bij het verduurzamen van hun huis. De expeditieleden waren de afgelopen dagen aan boord van het schip de Rembrandt van Rijn en voeren rond Spitsbergen waarbij ze van experts uitleg kregen over het veranderende klimaat. De reis staat mede in het teken van het nieuwe Nationaal Energieakkoord, dat nog voor de zomer rond moet zijn.

ASR-bestuurder Michel Verwoest zegt tegen de NOS onder de indruk te zijn van de natuur. "Maar ook het zien wat CO2 met de aarde doet, heeft mij geraakt. Wij brengen op dit moment veel schade toe aan de wereld waarin toekomstige generaties moeten leven. Voor mij is het dan ook geen keuze meer: we moeten met elkaar de CO2-uitstoot drastisch terugdringen. Ik merkte dat alle deelnemers deze overtuiging hebben."

De expeditie was geïnitieerd om oplossingen te bedenken die Nederland sneller moeten verduurzamen. Onder meer moeten huiseigenaren sneller en goedkoper financiering krijgen voor bijvoorbeeld het isoleren van hun woning en zijn er plannen bedacht voor grootschalige geothermie-projecten, aldus de NOS. Ook gaan de deelnemers de klimaatimpact van hun investeringen meten en gaan ze in gesprek met de bedrijven waarin geïnvesteerd wordt.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Veertien financiële instellingen maken CO2-impact zichtbaar

Veertien financiële instellingen maken CO2-impact zichtbaar

Veertien financiële instellingen, verenigd in het Platform Carbon Accounting Financials (PCAF),hebben in een rapport de CO2-impact van hun beheerd vermogen...

Drinkbare rivieren als graadmeter voor financiële sector

Drinkbare rivieren als graadmeter voor financiële sector

“Stel dat al het water dat onze wereld rijk is, zou passen in een skippybal. Dan vertegenwoordigt een heel klein knikkertje, waar je vroeger als kind misschien...

Aegon gaat voor herbenoeming Alex Wynaendts

Aegon gaat voor herbenoeming Alex Wynaendts

De Raad van Commissarissen van Aegon zal de Algemene Vergadering van Aandeelhouders in mei 2019 voorstellen Alex Wynaendts (58) te herbenoemen als CEO voor een termijn...

Michel Verwoest (ASR):  "Echte verandering begint bij onszelf"

Michel Verwoest (ASR): "Echte verandering begint bij onszelf"

“Echte verandering begint bij onszelf. Wij zijn de consument, wij zijn de kiezer, wij bepalen welke kant we met deze wereld op willen gaan. Als je je overtuigingen...

Triodos Bank introduceert speciale broodfondsrekening

Triodos Bank introduceert speciale broodfondsrekening

Triodos Bank heeft een maatwerkrekening ontwikkeld voor broodfondsen. De speciale broodfondsrekening is beschikbaar voor zzp’ers die zich via een broodfonds...

Online training 'dementie bij de bank'

Online training 'dementie bij de bank'

'Samen dementievriendelijk', een gezamenlijk initiatief van Alzheimer Nederland, PGGM en het ministerie van VWS, heeft de online training ‘dementie bij de...