Professionaliteit niet laten uithollen door PE-examen

Enno Wiertsema NIEUW 2017

"Wil je zelf de regie houden over je professionele ontwikkeling en werkgeluk? Wacht dan niet af tot het stelsel op de schop gaat, maar ga nu voor die ene opleiding die voor jou echt het verschil kan maken." Dat schrijft Adfiz-directeur Enno Wiertsema in zijn maandelijkse column op de website van de adviseursorganisatie.

Wiertsema: "Het is ook het meest krachtige signaal dat we met z'n allen richtingwetgever kunnen afgeven: niet gehinderd door de opgelegde focus op minimumeisen varen we onze eigen koers om zo continu op topniveau te kunnen blijven presteren. Juist die houding zal de wetgever doen inzien dat een beter systeem ook daadwerkelijk beter werkt."

Adfiz, schrijft Wiertsema, blijft lobbyen voor "een vernieuwd en gemoderniseerd vakbekwaamheidssysteem dat wél motiveert. Een systeem dat opleiders en keurmerken uitdaagt vernieuwende programma’s aan te bieden. En een systeem waarin om de drie jaar herexamen doen een optie is, maar geen onontkoombare verplichting. Een vakbekwaamheidsstelsel, kortom, dat inspeelt op de wens van iedere professional om zich te blijven verbeteren". 

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Jan Hermanussen - Assurantiekantoor Hermanussen 20 juni 2018

Aanwas van jongeren die adviseur willen worden stokt doordat zij zich laten afschrikken door het telkens terugkerende PE-examen. Laat een Tweede-Kamerlid eens hierover eens Kamervragen stellen. Hopelijk komt er dan wel een vakbekwaamheidsbouwwerk wat wel uitdaagt en inspireert!

Stijn Brouwers - Brouwers Assurantiën 4 juni 2018

Eindelijk eens een reactie te lezen van de belangenvereniging Adfiz. Nu doorpakken en stop met ons rigide herhaal diplomaplichten. Totaal doorgeslagen en nutteloos. Dient geen enkel belang.

Lees meer over
Adviseur moet risico’s checken

Adviseur moet risico’s checken

(door Adfiz) Op 25 juli is de herziene Wet ter voorkoming van witwassen en financieren van terrorisme (Wwft) in werking getreden. De belangrijkste wijziging voor...

Distributie zorgvuldig inrichten

Distributie zorgvuldig inrichten

Op 1 oktober is de richtlijn Verzekeringsbemiddeling (IMD) vervangen door nieuwe richtlijn Verzekeringsdistributie (IDD). Veel IDD-regels beschrijven zaken die...

Adfiz: "Premiedifferentiatie op onduidelijke gronden is onwenselijk"

Adfiz: "Premiedifferentiatie op onduidelijke gronden is onwenselijk"

"Premiedifferentiatie op onduidelijke gronden is onwenselijk", betoogt Adfiz-directeur Enno Wiertsema in zijn maandcolumn op de site van Adfiz. Premiedifferentiatie...

Wiertsema: blijf onverzekerbare risico's melden

Wiertsema: blijf onverzekerbare risico's melden

“Verzekeraars gooien complete risico’s eruit. Het aanbod verschraalt", aldus Enno Wiertsema, directeur van Adfiz, op het Zakelijk Platform in Maarssen...

Stappenplan Adfiz ontslag uit hoofdelijke aansprakelijkheid

Stappenplan Adfiz ontslag uit hoofdelijke aansprakelijkheid

Adfiz heeft op verzoek van Radar een stappenplan gemaakt hoe men na een scheiding ontslag uit hoofdelijke aansprakelijkheid het beste kan regelen. Afgelopen maandag...

Adfiz: checklist IDD

Adfiz: checklist IDD

Adfiz heeft een checklist IDD toegevoegd aan haar Europa Portaal. De checklist is ook toegankelijk voor niet-leden. Adfiz: "Vorige week hebben we ons Europa Portaal...