Rolmodellen financiële sector in het New Financial Magazine

NFM winter 2017

Girlpower is ook voor boys. Dat zegt de IJslandse ondernemer Halla Tómasdóttir in de nieuwe editie van het New Financial Magazine met als thema Rolmodellen.

Toen in 2008 zo’n beetje de hele financiële sector instortte, loodste Halla Tómasdóttir haar financiële onderneming Audur Capital naar veilige wateren. Hoe? Door haar bedrijf volledig vorm te geven op basis van vrouwelijke kernwaarden. In een exclusief interview met het New Financial Magazine zegt zij: “De beste versie van elke man of vrouw is de versie waarin de betrokken man of vrouw volledig zichzelf durft te zijn. Girlpower is ook voor boys. Het gaat er niet om dat mannen of vrouwen beter zijn, alles draait om evenwicht tussen feminiene en masculiene waarden. De wereld om ons heen is teveel hetzelfde geworden, masculiene waarden zijn gaan overheersen. Het is tijd om in balans te komen.”

In deze editie volop inspirerende rolmodellen die laten zien hoe die balans kan worden hersteld. Alleen al het verslag van de Positive Finance Day die het New Financial Forum samen met Dazure organiseerde, staat bol van de aansprekende voorbeelden uit de financiële sector zelf. De winnaars van de Positive Finance Award zijn hier een goed voorbeeld van.

Verder een snoeihard pleidooi van Marry de Gaay Fortman (Topvrouwen.nl) voor meer diversiteit in de boardrooms en de oproep van Dien de Boer, een van de machtigste vrouwen van Nederland, voor het nemen van meer verantwoordelijkheid. Ook een kijkje in de keuken van opleider Jeanette Hadderingh en de bewuste keuze van Elly Diepstraten om de financiële sector in te wisselen voor een eigen restaurant waar de klant wél centraal staat.

En niet te versmaden: een begrijpelijk essay over de geneugten van blockchain van Robijn Niemeijer en aandacht voor internationale vrouwelijke rolmodellen door Eline Bos.

Girlpower dus. Ook voor boys!

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Bary: sector heeft behoefte aan nieuwe bouwlaag

Bary: sector heeft behoefte aan nieuwe bouwlaag

Ingegeven door wet- en regelgeving, de dood van het leven-bedrijf en het verbod op provisie is financieel advies eenheidsworst geworden. Via internet is alles bereikbaar...

Veranderen met hart en ziel

Veranderen met hart en ziel

“Echte verandering begint bij onszelf. Wij zijn de consument, wij zijn de kiezer, wij bepalen welke kant we met deze wereld op willen gaan. Als je je overtuigingen...

Broodfonds040 en FiKks winnaars Positive Finance Award 2018

Broodfonds040 en FiKks winnaars Positive Finance Award 2018

Broodfonds040 en FiKks zijn de winnaars van de Positive Finance Award 2018. Broodfonds 040 in de categorie Proven en FiKks in de categorie Go Viral. De jury...

Michel Verwoest (ASR):  "Echte verandering begint bij onszelf"

Michel Verwoest (ASR): "Echte verandering begint bij onszelf"

“Echte verandering begint bij onszelf. Wij zijn de consument, wij zijn de kiezer, wij bepalen welke kant we met deze wereld op willen gaan. Als je je overtuigingen...

Ben jij erbij? De Positive Finance Day op 1 november in Utrecht

Ben jij erbij? De Positive Finance Day op 1 november in Utrecht

De succesvolle Positive Finance Day van vorig jaar krijgt een vervolg: op 1 november vindt de derde editie plaats. De financiële sector komt op deze dag samen...

Oosterbaan: woordvoerders moeten minder zwijgen

Oosterbaan: woordvoerders moeten minder zwijgen

"Woordvoerders moeten minder zwijgen en meer naar de kern van hun vak terugkeren: het woord voeren", aldus Jurjen Oosterbaan Martinius directeur Bureau DFO in een...