Stappenplan Adfiz ontslag uit hoofdelijke aansprakelijkheid

Scheiding via Pixabay

Adfiz heeft op verzoek van Radar een stappenplan gemaakt hoe men na een scheiding ontslag uit hoofdelijke aansprakelijkheid het beste kan regelen. Afgelopen maandag besteedde het consumentenprogramma aandacht aan de problemen die kunnen ontstaan als de ex-partner zijn verplichtingen niet nakomt en de bank niet akkoord gaat met ontslag uit hoofdelijke aansprakelijkheid. Immers: als de één de hypotheekschuld niet betaalt, klopt de bank bij de ander aan.

Radar: "Ook al doe je op papier afstand van het huis en staat dit keurig vastgelegd in het echtscheidingsconvenant en is dit vonnis door de rechtbank bekrachtigd; dan nog heeft een bank niets te maken met jouw echtscheidingspapieren. De bank beslist zelfstandig of een ex het huis alleen kan betalen en of de vertrekkende partner ontslag krijgt. Kan de ex de lasten niet alleen dragen, dan blijft de hypotheek op twee namen staan en kan de bank blijven aankloppen. Je moet dus vóór je de uitspraak van de rechter de financiële afwikkeling van de hypotheek regelen."

Radar vroeg Aegon en de vier grote banken: ABN Amro, ING, Rabobank en de Volksbank hoe zij omgaan met ontslag uit hoofdelijke aansprakelijkheid.

Alle banken zeggen: als de ex-partner de lasten niet op verantwoorde manier zelf kan dragen, wordt er geen ontslag verleend.

De AFM raadt consumenten aan om voorafgaand aan het definitief maken van een echtscheidingsconvenant te toetsen bij de aanbieder of het mogelijk is dat, op basis van de financiële situatie, één van beide partners kan worden ontslagen van de hoofdelijke aansprakelijkheid. "Mocht dat niet het geval zijn, dan is er misschien nog de mogelijkheid om vóóraf te zoeken naar een andere oplossing.“

 

 

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Nieuwe hypotheek ASN Bank beloont verduurzamen woning

Nieuwe hypotheek ASN Bank beloont verduurzamen woning

ASN Bank komt met een nieuwe hypotheek die kan worden afgesloten met een apart leningdeel: ASN Duurzaam Wonen. Dit leningdeel heeft een laag rentetarief en is bedoeld...

Adviseur moet risico’s checken

Adviseur moet risico’s checken

(door Adfiz) Op 25 juli is de herziene Wet ter voorkoming van witwassen en financieren van terrorisme (Wwft) in werking getreden. De belangrijkste wijziging voor...

Standaardakte 'dakverhuurconstructie met opstalrecht'

Standaardakte 'dakverhuurconstructie met opstalrecht'

Onlangs is een standaardakte 'dakverhuurconstructie met opstalrecht' opgesteld. Dit om de financiering en plaatsing van zonnepanelen op daken van bedrijfspanden...

Vergoeding voor wijziging debetrentevoet in gareel

Vergoeding voor wijziging debetrentevoet in gareel

Het verbod om meer dan het financiële nadeel in rekening te brengen bij vervroegde aflossing gaat ook gelden bij het (enkel) wijzigen van de debetrentevoet....

Opnieuw flinke afname van huiseigenaren met betalingsachterstand op hun hypotheek

Opnieuw flinke afname van huiseigenaren met betalingsachterstand op hun hypotheek

Het aantal huiseigenaren dat kampt met een betalingsachterstand op hun hypotheek blijft opmerkelijk dalen, aldus BKR. Op 1 oktober hadden bijna 80.000 kredietnemers...

Verduurzaming: kabinet grijpt niet in bij hypotheekcontract

Verduurzaming: kabinet grijpt niet in bij hypotheekcontract

Minister Hoekstra ziet geen reden in te grijpen in het hypotheekcontract tussen geldverstrekker en ondernemer om verduurzaming te bevorderen. Dat schrijft hij in...