Theatermakers starten Burgerinitiatief Geldschepping

De Verleiders groepsfoto

In het tv-programma 'De Wereld Draait Door' is dinsdagavond het Burgerinitiatief Geldschepping gelanceerd. De belangstelling is kennelijk groot, want de website lag direct even plat.

Het doel is de 40.000 handtekeningen ophalen die nodig zijn om in de Tweede Kamer een debat over de volgens de initiatiefnemers verrotte geldschepping door banken voor elkaar te krijgen. Die initiatiefnemers zijn De Verleiders, Ons Geld, Ad Broere en Geert Kimpen. Zij vinden dat alleen de overheid geld moet kunnen scheppen. De Verleiders is de groep acteurs onder leiding van theatermaker en 'monetair activist' George van Houts het kritische theaterstuk 'Door de Bank Genomen' op de planken brachten. Met het momentum van het theaterstuk van De Verleiders hopen zij de benodigde handtekeningen te verkrijgen. De groep was te gast bij 'De wereld draait door', waar ook Jort Kelder aan tafel zat. Kelder ondertekende het initiatief ter plekke.

Van Houts: "De oorzaak van de ellende waar we nu in zitten is gelegen in de manier waarop geld gecreëerd wordt: door private banken. Banken zijn commerciële ondernemingen die uit zijn op korte termijn winstbejag. Dat is hoogst ongezond voor onze samenleving. Toch kan het anders en aanzienlijk beter. En snel ook! Door één ‘overnight’ actie gaat het roer definitief om. Daar wordt u als burger beter van. Per omgaande. Wat gaat u ervan merken nadat de verandering een feit is: belastingverlaging en/of burgerdividend, stabiele prijzen (geen verhogingen meer), 100% gegarandeerd en waardevast spaargeld en pensioen, eerlijker verdeling van de welvaart, een milieu aanpak waar onze kleinkinderen ons heel dankbaar voor zullen zijn. Nu vraagt u zich natuurlijk af wie dat allemaal gaat regelen. Wel, van de bankensector hoeven we niets te verwachten. Die gaan echt hun kip met gouden eieren niet slachten. Het zal dus van de politiek moeten komen. En, zelfs al hebben politici grote voordelen bij een veranderd monetair systeem, tot nu toe ziet het er niet naar uit dat ze het ook zullen gaan doen. We zullen hen dus een handje moeten helpen. Vandaar dit initiatief waarin wij het Nederlandse parlement oproepen de problematiek rondom geldschepping daadkrachtig aan te pakken."

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Kamer pakt burgerinitiatief Ons Geld op

Kamer pakt burgerinitiatief Ons Geld op

De Tweede-Kamercommissie Financiën praat op 14 oktober met een delegatie van de mensen achter het burgerinitiatief Ons Geld. Daaronder initiatiefnemer George...

Burgerinitiatief Ons Geld aangeboden

Burgerinitiatief Ons Geld aangeboden

De initiatiefnemers hebben namens alle 113.878 ondertekenaars het Burgerinitiatief Ons Geld aangeboden aan de voorzitter van de Commissie Burgerinitiatieven Neppérus....

Eigen Huis steunt burgerinitiatief woekerpolis

Eigen Huis steunt burgerinitiatief woekerpolis

Vereniging Eigen Huis steunt een nieuw burgerinitiatief dat beoogt alle nog lopende woekerpolissen in een keer te herstellen. "Dit initiatief sluit goed aan...