Uit 75 jaar VVP: Wakker zijn en het midden houden

VVP 75 jaar

En weer verdwijnt een grote naam uit het verleden: R. Mees & Zoonen gaat na de zomer verder als Victor Insurance Nederland. In een boekje bij de viering van het 200-jarig bestaan van R. Mees & Zoonen (en Bank Mees & Hope) in 1970 mocht 'futuroloog' Rudolf Das zijn visie op de toekomst geven. We lezen: “De ontwikkeling van de financiële instellingen zal in de toekomst in sterke mate de reeds nu ingezette ontwikkeling gaan volgen naar meer directe service aan de klanten, op die punten waar veel mensen bijeen komen.

“Daarvoor zullen vele, betrekkelijk kleine vestigingen nodig zijn, onderling verbonden door middel van een communicatiesysteem dat het mogelijk maakt om van een centrale computer-administratie gebruik te kunnen maken.”

Das tekende een stadskantoor als geïntegreerd onderdeel van de toegang naar een winkelcentrum. Das: “De bank fungeert als doorgangshuis en als wachtruimte voor afspraken met zakenrelaties. Een automatische kluis, verbonden met de centrale administratie, maakt het mogelijk om snel geld op te nemen of te storten, terwijl de stand van zaken wat betreft de rekening-courant al even snel via een eigen TV-circuit wordt doorgegeven.

“Een modern voorbeeld van geïntegreerde cliëntenservice vormt de aanwezigheid van een balie waaraan men reisinformatie kan verkrijgen, de gekozen reis kan boeken, een reisverzekering kan sluiten en vreemd geld kan opnemen.”

Das zat er niet ver naast, voor wat betreft de nabije toekomst. Zijn voorspelling van de verre toekomst klopte echter niet; er zijn thans juist steeds minder plaatsen waarop mensen hun financiële zaken kunnen regelen. Maar ja, de pinautomaat was in 1970 nog niet uitgevonden en ook van internet en mobiel bankieren had nog niemand gehoord.

De naam R. Mees & Zoonen dateert van 1786. Toch wordt als officiële oprichtingsdatum 1720 aangehouden. Dat jaar trad Gregorius Mees toe tot Cordelois & De Vrijer. In 1733 traden de laatsten terug en zette Mees de zaak alleen voort. In 1755 traden zijn zonen Rudolf en Adriaan toe. Er zouden nog vele generaties Mees volgen.

Het devies van Gregorius Mees: ‘Wakker zijn en het midden houden’.

Reactie toevoegen

 
Meer over
VVP is jarig en doneert!

VVP is jarig en doneert!

VVP bestaat 75 jaar en daar zijn we trots op. VVP wil deze mijlpaal op een bijzondere manier luister bijzetten. We geven geen verjaardagsfeestje, maar willen samen...

Woekerpolisaffaire lag al op de loer

Woekerpolisaffaire lag al op de loer

Het verwijt aan de levensverzekeraars in de woekerpolisaffaire is, dat ze veel te hoge kosten rekenden in hun beleggingsverzekeringen. Wat daar ook van waar is,...

Provisie is geen gif(t)

Provisie is geen gif(t)

(Uit VVP 06-2018, door redactie) De provisie eruit en een verrichtingentarief. Daarvoor pleitte de Wiardi Beckman stichting in 1971. Zo ver kwam het niet, maar provisie...

Uit 75 jaar VVP: voorlichting

Uit 75 jaar VVP: voorlichting

Ook vroeger vond men dat financieel adviseurs zich meer moeten laten zien bij het publiek. Frans Baneke, zelf financieel adviseur (Baneke Assurantiën, Amsterdam),...

Uit 75 jaar VVP: eiervrouwtje

Uit 75 jaar VVP: eiervrouwtje

Het regelmatige premieverval bij de autoverzekering in een (eier)dop...  Piet van Steensel, directeur Assurantieconcern Stad Rotterdam Anno 1720 in de VVP...

Uit 75 jaar VVP: feestelijke opening van het Verzekeringsgebouw

Uit 75 jaar VVP: feestelijke opening van het Verzekeringsgebouw

Koningin Máxima opende woensdag het verbouwde kantoor van het 40-jarige Verbond, in 1969 deed prins Bernard hetzelfde met het toenmalige kantoor van de gezamenlijke...