Veel animo voor leeghalen spaarrekeningen bij negatieve rente

Eurobiljetten

Bijna vier op de tien Nederlanders halen hun spaargeld van hun spaarrekening bij een negatieve spaarrente, aldus onderzoek van Radar onder ruim 32.000 respondenten van het Radar Testpanel.

Triodos Bank kondigde als eerste bank aan de spaarrente te verlagen naar 0 procent. Een nulrente is voor eenderde van de mensen nog geen reden om het geld van de spaarrekening te halen. "Het staat veilig daar", zegt de grootste groep (59 procent). 43 procent zou niet weten waar het anders onder te brengen. Thuis bewaren durft 35 procent niet. Tegenover de 34 procent die het geld bij 0 procent spaarrente niet van de rekening haalt, staat een net iets kleinere groep (31%) die zegt dat wél te doen. Daarvan zou de helft ál het spaargeld eraf halen. Voor ongeveer één op de vijf is het een reden om over te stappen van bank. Als de spaarrente negatief wordt, haalt 43 procent al het spaargeld van de rekening af. Nog eens 15 procent zou een gedeelte weghalen van de spaarrekening, in totaal zou 58 procent geld van de spaarrekening afhalen. 22 procent zou overstappen naar een andere bank. Slechts 9 procent zegt dat een negatieve spaarrente géén reden vormt om geld van de spaarrekening te halen.

Het geld dat van spaarrekeningen wordt gehaald, wordt of bewaard in een kluis (38 procent), thuis (30 procent) of het geld op een lopende rekening zetten (28 procent).

 

VETROUWEN IN TRIODOS
8 procent van de respondenten heeft er vertrouwen in dat hun bank het belang van de klant centraal heeft staan. Dit vertrouwen verschilt overigens enorm per bank. Triodos-klanten hebben het meeste vertrouwen (39 procent) dat de bank het klantbelang voorop zet. ASN volgt met 27 procent en RegioBank staat op drie met 22 procent, aldus Radar.. Ook Knab (18 procent), Van Lanschot (13 procent), SNS (12 procent) en a.s.r. (10 procent) scoren hoger dan het gemiddelde. Van de drie grote banken scoort Rabobank 8 procent, ABN Amro 5 procent en ING 5 procent qua vertrouwen in klantbelang.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Rabobank stelt verwachte prijsstijging huizen naar beneden bij

Rabobank stelt verwachte prijsstijging huizen naar beneden bij

De economen van de Rabobank hebben hun voorspelling van de stijging van de huizenprijzen in 2019 naar beneden bijgesteld van zeven naar zes procent. Het aantal...

Michel Verwoest (ASR):  "Echte verandering begint bij onszelf"

Michel Verwoest (ASR): "Echte verandering begint bij onszelf"

“Echte verandering begint bij onszelf. Wij zijn de consument, wij zijn de kiezer, wij bepalen welke kant we met deze wereld op willen gaan. Als je je overtuigingen...

Triodos Bank introduceert speciale broodfondsrekening

Triodos Bank introduceert speciale broodfondsrekening

Triodos Bank heeft een maatwerkrekening ontwikkeld voor broodfondsen. De speciale broodfondsrekening is beschikbaar voor zzp’ers die zich via een broodfonds...

Online training 'dementie bij de bank'

Online training 'dementie bij de bank'

'Samen dementievriendelijk', een gezamenlijk initiatief van Alzheimer Nederland, PGGM en het ministerie van VWS, heeft de online training ‘dementie bij de...

"Kabinet, neem klimaatambities financiële sector serieus!"

"Kabinet, neem klimaatambities financiële sector serieus!"

"De financiële sector laat blijken dat het een groene en koolstofarme economie wil versnellen. Met het sturen op de klimaatimpact van de financieringen en...

ING blijft huisbankier Rijk

ING blijft huisbankier Rijk

Minister Hoekstra ziet geen reden te stoppen met ING als huisbankier van het Rijk. In antwoord op Kamervragen schrijft Hoekstra: "Een transactie ex artikel 74 van...