Verbond wil shoprecht voor PEPP-spaarder

Brussel Europese Commissie

Het Verbond van Verzekeraars en de Vereniging van Premie Pensioen Instellingen willen dat deelnemers shoprecht krijgen bij het Pan-Europees persoonlijk pensioenproduct. Het PEPP "biedt nieuwe mogelijkheden voor individuele pensioenopbouw voor Europese burgers, vooral in landen met een minder goed ontwikkeld pensioenstelsel. Om dit nieuwe product goed tot zijn recht te laten komen, is het wel van belang dat er een voldoende ruim en innovatief aanbod komt en deelnemers ‘shoprecht’ krijgen."

Het Verbond en de PPI Vereniging stellen voor dat behalve pensioenverzekeraars, banken en asset managers ook instellingen voor bedrijfspensioenvoorziening (IORP’s) een PEPP mogen aanbieden, indien laatstgenoemden zelf geen verzekeringstechnische risico’s kunnen dragen, zoals risico’s in verband met levensverwachting, arbeidsongeschiktheid en overlijden. "Premie Pensioen Instellingen voldoen aan deze voorwaarde en kunnen zodoende mede bijdrage aan een ruim en innovatief aanbod van het PEPP."

Kiezen

Een van de uitgangspunten van het PEPP is de mogelijkheid voor de PEPP-spaarder om te kiezen uit verschillende uitkeringsopties. Bij het afsluiten van het contract maakt de PEPP-spaarder daarover een voorlopige keuze. Omdat de aangeboden uitkeringsopties tussen soorten aanbieders (kunnen) verschillen en daarbinnen naar voorwaarden, vinden Verbond en PPI Vereniging dat iedere PEPP-spaarder het recht moet hebben om op de pensioendatum over te stappen naar een andere aanbieder. In de voorgestelde verordening is dit ‘shoprecht’ onvoldoende gewaarborgd.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Kabinet kan leven met compromisvoorstel

Kabinet kan leven met compromisvoorstel

Het compromisvoorstel PEPP (Pan-Europees Persoonlijk Pensioenproduct) zoals dat nu in Europa op tafel ligt, komt in verregaande mate tegemoet aan de bezwaren van...

PEPP mag zonder advies aangeboden

PEPP mag zonder advies aangeboden

Mensen moeten het Pan-Europees Persoonlijk Pensioenproduct in de derde pijler voor individueel pensioensparen zonder advies kunnen aanschaffen. Dat vindt ook...

"Geen grote behoefte aan europees pensioen"

"Geen grote behoefte aan europees pensioen"

De Europese Commissie heeft een voorstel gepubliceerd om een zogenoemd pan-Europees persoonlijk pensioenproduct (PEPP) mogelijk te maken. Volgens het Verbond van...