Waarborgfonds Motorverkeer wil aantal kansloze claims terugbrengen

Ingrid Visscher 2018

Het Waarborgfonds wil het aantal kansloze claims kunnen terugbrengen. Dit zegt Ingrid Visscher, directeur van de Vereende, naar aanleiding van het jaarverslag van het Waarborgfonds over 2017.

Uit het jaarverslag blijkt dat het uitgekeerde schadebedrag van 62,4 miljoen euro in 2017 nagenoeg gelijk is gebleven ten opzichte van 2016 (€ 63,0 miljoen). Ook het percentage claims dat wordt toegewezen blijft stabiel. “De komende periode bekijken we hoe we het aantal kansloze claims terug kunnen brengen”, aldus Visscher. “Dit zijn bijvoorbeeld claims waarbij de schade niet door een motorrijtuig veroorzaakt is, bijvoorbeeld door een winkelwagentje of een fiets. Voor dit soort schades is het Waarborgfonds niet opgericht. Als het ons lukt deze claims fors terug te brengen dan kan het toewijzingspercentage verder stijgen en kunnen we de doorlooptijden en de klanttevredenheid nog verder verbeteren. Halverwege dit jaar lanceren we daarom een op maat gemaakte video. Hiermee kunnen mensen eenvoudig vaststellen of het indienen van een claim zin heeft.”

Ook gaat het jaarverslag nader in op het fenomeen ‘doorrijders’. Opvallende constatering is dat uit cijfers van het Wetenschappelijk Onderzoek- en Documentatiecentrum blijkt dat het in meer dan een kwart van de geregistreerde ongevallen met letsel om een doorgereden 50-plusser gaat. Geraadpleegde deskundigen kunnen hier geen verklaring voor geven en pleiten voor aanvullend onderzoek.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Waarborgfonds Motorverkeer: interactieve video

Waarborgfonds Motorverkeer: interactieve video

Het Waarborgfonds Motorverkeer komt binnenkort met een interactieve video. Met deze video wordt het duidelijk wanneer het indienen van een claim wel of geen zin...

Schade in Nederland door een auto met buitenlands kenteken. Wat nu?

Schade in Nederland door een auto met buitenlands kenteken. Wat nu?

Het Nederlands Bureau Motorrijtuigverzekeraars is formeel verantwoordelijk voor schades die in Nederland door buitenlandse motorrijtuigen worden veroorzaakt. Dat...

Forse toename aantal claims voor schade wegmeubilair

Forse toename aantal claims voor schade wegmeubilair

In 2016 steeg het aantal claims voor schade aan wegmeubilair met 12 procent tot 18.269, aldus blijkt uit het jaarverlsag van het Waarborgfonds Motorverkeer. ...

Waarborgfonds motorverkeer keert 58 miljoen uit

Waarborgfonds motorverkeer keert 58 miljoen uit

Het aantal schadegevallen waarbij een onverzekerd motorvoertuig was betrokken is opnieuw gedaald met bijna tien procent tot 1.464.   Aldus het Waarborgfonds...