Zorgverzekering steeds meer een adviesproduct

Zorgverzekeraars

“De zorgverzekering ontwikkelt zich meer en meer tot een adviesproduct." Dit constateert Jurjen Oosterbaan op basis van het Landelijk Zorgonderzoek 2015 van Bureau D&O. Van de deelnemende kantoren meldt 37 procent een groei van het aantal zorgverzekeringen dat per 1 januari 2015 via het eigen kantoor loopt.

Onderdeel van het jaarlijkse onderzoek van Bureau D&O is de waardering van de dienstverlening van zorgverzekeraars aan het intermediair. Zorgverzekeraars die in het onderzoek zijn opgenomen zijn Aevitae, Avéro Achmea, CZ, De Amersfoortse, De Goudse, Delta Lloyd, Menzis, Nedasco, ONVZ Zorgverzekeraar, Stad Holland Zorgverzekeraar, Turien & Co Assuradeuren en VGZ. Hierbij zijn de zorgverzekeraars beoordeeld op zestien aspecten van hun dienstverlening, waaronder de snelheid van financiële afwikkeling bij declaraties, de kwaliteit van het extranet, het nakomen van afspraken en het acceptatiebeleid. In de beoordeling door financieel adviseurs zijn Stad Holland en ONVZ in 2015 ex aequo geëindigd als best gewaardeerde zorgverzekeraars.

 

Impact voor consumenten

Naast de 37 procent van de financieel adviseurs die het aantal particuliere huishoudens ziet stijgen waarvoor men de zorgverzekering adviseert en bemiddelt, meldt 10 procent een daling. Bij 54 procent is sprake van stabilisatie. Van de kantoren die actief zijn op het gebied van zorgverzekeringen verwacht 24 procent in de komende jaren een stijging van zowel de collectieve als individuele zorgverzekeringen waar men als adviseur en of bemiddelaar bij betrokken is.

Volgens Oosterbaan worden zorgverzekeringen steeds meer een adviesproduct. “De impact voor consumenten is groot. Denk aan de problemen die kunnen ontstaan bij zogenoemde budgetpolissen. Te vaak worden consumenten hierbij onverwacht geconfronteerd met hoge eigen financiële bijdragen als zij medische hulp moeten inroepen. Maar ook een vrije artsenkeuze zoals bij een restitutiepolis of de keuze van door de zorgverzekeraar gecontracteerde medische zorg, wordt voor de consument steeds belangrijker."

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Arnoud Bosch - 14 oktober 2015

In de opbouw van structuur van diploma's is het een gegeven dat voor alle WFT diploma's een WFT basis noodzakelijk met uitzondering van WFT zorg. Mede omdat de Zorglobby de zorgverzekering geen advies product vonden maar een marketingproduct. Wanneer wordt dit manco hetsteld?

Meer over
Zorgpremie al met 75 procent gestegen

Zorgpremie al met 75 procent gestegen

De zorgpremies van verzekerden die géén gebruik maken van hun (basis)zorgverzekering en dus niet het eigen risicobedrag betaald hebben, zijn in de...

Intermediair: Stad Holland beste zorgverzekeraar

Intermediair: Stad Holland beste zorgverzekeraar

Het intermediair vindt Stad Holland de beste zorgverzekeraar (8,4), gevolgd door ONVZ (7,7) en De Amersfoortse (7,3). Dit blijkt uit het jaarlijks Zorgonderzoek...

Achmea scherpt distributie zorgverzekeringen aan

Achmea scherpt distributie zorgverzekeringen aan

Vanaf 2018 nemen Avéro Achmea en Zilveren Kruis afscheid van circa 1.800 intermediairs. De distributie van zorgverzekeringen in het intermediaire kanaal wordt...

Nederlanders weinig weet van eigen Risico zorgpolis

Nederlanders weinig weet van eigen Risico zorgpolis

Nederlanders overschatten hun eigen kennis van zorgverzekeringen. Dit blijkt uit het Nationaal Zorgonderzoek, dat jaarlijks wordt uitgevoerd door het Zorgverzekering...

Menzis biedt inzicht in kosten ziekenhuisbehandeling

Menzis biedt inzicht in kosten ziekenhuisbehandeling

Zorgverzekeraar Menzis geeft haar verzekerden inzicht in de kosten van ziekenhuisbehandelingen. Op menzis.nl staan de kosten van een aantal behandelingen in...

United Insurance voordelig met Delta Lloyd zorgpolis

United Insurance voordelig met Delta Lloyd zorgpolis

Voor het elfde jaar op rij is United Insurance (de internetaanbieder van Klap) de voordeligste aanbieder van de Delta Lloyd zorgverzekering. De premie voor de zorgverzekering...