Blote billen op het speelveld (blog Lindenhaeghe)

Esther Vuijsters nieuw 2018 200

(door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Tussen de kerstkransjes en de oliebollen door, viel me opeens een woord op. Of eigenlijk, een woordgroep. ‘Perverse transparantie’. De woordgroep is afkomstig uit een nieuwsbrief aan de leden van CFD) en komt uit de pen van voorzitter Edwin Herdink.

Nou weet ik alles van de perverse prikkel – ik werkte immers zelf bij het intermediair toen de perverse prikkel zijn intrede deed – en ik ken het begrip ‘transparantie’ uiteraard, maar die combinatie? Nee. Die was ik nog niet eerder tegenkomen.

In het stuk (een terugblik naar het jaar 2019) haalt Herdink de discussie over actieve provisietransparantie bij schadeverzekeringen aan. Die discussie werd onlangs door minister Hoekstra aan de evaluatie van het provisieverbod toegevoegd. Met dat laatste was CFD het al niet eens.

Nu is het provisie-bij-schade-dossier een beetje de zwartepietendiscussie van de assurantiewereld geworden, dus dat het een plekje in het overzicht kreeg, vond ik niet zo gek. Maar wat was er dan ‘pervers’ aan dit verhaal?

Afijn, na een beetje inlezen, begreep ik de boodschap: CFD vindt het niet fair dat er alleen wordt gehamerd op ‘transparantie’ van de provisie bij schadeverzekeringen (wat krijgt de tussenpersoon) en dat er verder niet wordt gerept over de gemiddeld overige 85 procent procent van de schadepremie die de klant betaalt (wat krijgt de verzekeraar). Met andere woorden: niet alleen het intermediair maar ook de verzekeraar moet met de billen bloot.

Het Verbond van Verzekeraars heeft hier volgens Herdink ‘geen enkele interesse in’ en over die houding maakt Herdink zich zorgen. Herdink: “Nu stond er afgelopen week in een bekend vakblad dat verzekeraars weer van het intermediair houden. Indien dit zo zou zijn, vraag ik me af waarom deze verzekeraars dergelijke onwrikbare standpunten van hun bestuur blijven ondersteunen.’

Herdink meent dat we, om een gelijk speelveld te krijgen, eigenlijk allemaal met de billen bloot moeten. En geef de man eens ongelijk: gelijke monniken, gelijke kappen toch? Allemaal met blote billen op het speelveld: harstikke transparant. Maar eh, is de perversie daarmee dan opgelost?

Reactie toevoegen

 

Reacties

Frank Postel - Heuven Advies 7 januari 2020

Waarom transparantie van de provisie bij schade verzekeringen. Waarom veranderen wat goed is? De markt voor simple-risk schade functioneert toch goed?

Meer over
Innovatie? Zeker. Maar ook: behoud het goede

Innovatie? Zeker. Maar ook: behoud het goede

(Blog door Ewald Bary, algemeen directeur Lindenhaeghe) ‘Partners voor het leven’, is voor mij de zakelijk variant van ‘vrienden voor het leven’....

Van lockdown naar locked in

Van lockdown naar locked in

(door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Tijdens de coronacrisis en de bijbehorende lockdowns riepen we allemaal het hardst dat we hybride gingen werken en dat het...

Gewoon ergens beginnen

Gewoon ergens beginnen

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) 1 april: PE-periode afgesloten. Coronamaatregelen voorbij - alleen nog mondkapjes in het ziekenhuis volgens mij -, we...

Miep Miep Zoeffff: Road Runner vs Stap Sjezer

Miep Miep Zoeffff: Road Runner vs Stap Sjezer

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Afgelopen week moest ik regelmatig aan Road Runner denken. Road Runner, de snelle Loony Tunes renkoekoek die altijd alweer...

Met je tengels aan andermans pegels

Met je tengels aan andermans pegels

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Het einde van de PE-periode nadert en dat is aan alles te merken. Trainingen zitten vol, examenplekken gaan hard en de...

Zo willen we toch niet met elkaar omgaan?! (Blog Lindenhaeghe)

Zo willen we toch niet met elkaar omgaan?! (Blog Lindenhaeghe)

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Voor 2022 had ik een krachtige blog in gedachten. Iets dat zou inspelen op vertrouwen in de mensheid en al het goede om...

Regel jij dat ff voor mij? (Blog Lindenhaeghe)

Regel jij dat ff voor mij? (Blog Lindenhaeghe)

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Tijdens het in elkaar zetten van het Leen Bakker-bed en de Billy-boekenkast op de nieuwe kamer van Studerende Dochter,...

Stilstaan is achteruitgaan (blog Lindenhaeghe)

Stilstaan is achteruitgaan (blog Lindenhaeghe)

(door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Stilstaan is achteruitgaan. Sommige uitdrukkingen worden zó vaak gebruikt dat ze wel waar móeten zijn. Toch? Niet...

Gedeelde besluitvorming (blog Lindenhaeghe)

Gedeelde besluitvorming (blog Lindenhaeghe)

(Blog Lindenhaeghe door Esther Vuijsters) Onlangs las ik een artikel over ‘gedeelde besluitvorming’. Over hoe belangrijk het is om samen met de klant...

Verhalen, haakjes en bruggetjes (blog Lindenhaeghe)

Verhalen, haakjes en bruggetjes (blog Lindenhaeghe)

(door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) In het artikel Zo krijgt je bedrijf een ziel (onderdeel van Lindenhaeghe On Tour) zoomt Willem Vreeswijk in op het woord...