Dat geeft niet...

Esther Vuijsters nieuw 2018

Dat geeft niet…(door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Het is toch elk jaar weer een gedoe, zo’n nieuwe PE-periode. Voor de financieel adviseurs, de opleiders en natuurlijk ook het CDFD. Nieuwe examenvragen maken, een heleboel webpagina’s aanpassen, discussiëren over hoe je een beroepskwalificatie kunt herstellen…

En dan hebben we het nog niet eens over de aardverschuivingen die het vakbekwaamheidsbouwwerk keer op keer doen wankelen. Zo houdt de kwestie Wft Hypothecair krediet vs Wft Consumptief krediet de markt (en dus onze supportafdeling) nog steeds bezig. En ook het CDFD heeft – in een poging de kwestie helder te formuleren - hun Veelgestelde Vraag over dit onderwerp al meerdermaal aangepast.

In de laatste versie is te lezen dat een Adviseur Hypothecair krediet weliswaar advies mag geven op het gebied van consumptief krediet maar dat hij wél ‘de adviesbevoegdheid gekoppeld aan het diploma Adviseur Consumptief krediet kwijtraakt, als hij uitsluitend PE Hypothecair krediet doet’. Ik heb drie keer geprobeerd deze zin korter te formuleren, maar u ziet, dat is niet gelukt. Het is nou eenmaal van belang dat de adviseur helder heeft dat de beroepskwalificatie Consumptief krediet vervalt als er géén PE Consumptief krediet meer gedaan wordt.

Hart onder de riem

Kennelijk worstelde het CDFD ook met de boodschap, want in de laatste versie van hun uitleg, steken ze de adviseur een hart onder de riem: hij raakt zijn beroepskwalificatie kwijt maar‘dat geeft niet’ (want de hypotheekadviseur mag immers ook adviseren op het gebied van consumptief krediet). Mijn blik bleef hangen op de ene zinnetje. Dat geeft niet. Alsof de beleidsmedewerker, belast met deze Veelgestelde Vraag, na ettelijke wijzigingen en verfraaiingen van de boodschap, dacht dat hij de (inmiddels wanhopig geworden) adviseur nu toch écht even een hart onder de riem moest steken.

Het zinnetje valt op tussen de overige korte en bondige antwoorden op de Veelgestelde Vragen-pagina van het CDFD. U moet, u dient, u bent verplicht. En dan opeens dat zachte en geruststellende dat geeft niet. Het is echt jammer dat de rest van de uitleg dan weer zo zakelijk is: als je je beroepskwalificatie Consumptief krediet verliest en je wilt later stoppen als hypotheekadviseur maar je wilt doorgaan als consumptief-adviseur, dan moet je altijd PE Hypothecair krediet blijven doen. Of als de wiedeweerga je beroepskwalificatie Wft Consumptief krediet herstellen met een nieuw examen/Bijzonder PE-examen. Eigenlijk geeft het dus wél. Maar toch, vanwege het menselijk gebaar, zij het ze vergeven. Daarom steek ik het CDFD in deze blog een hart onder de riem: het antwoord is niet helemaal correct, maar dat geeft niet. In deze blog hebben we het tussen de regels door nogmaals even uitgelegd.

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Innovatie? Zeker. Maar ook: behoud het goede

Innovatie? Zeker. Maar ook: behoud het goede

(Blog door Ewald Bary, algemeen directeur Lindenhaeghe) ‘Partners voor het leven’, is voor mij de zakelijk variant van ‘vrienden voor het leven’....

Van lockdown naar locked in

Van lockdown naar locked in

(door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Tijdens de coronacrisis en de bijbehorende lockdowns riepen we allemaal het hardst dat we hybride gingen werken en dat het...

Gewoon ergens beginnen

Gewoon ergens beginnen

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) 1 april: PE-periode afgesloten. Coronamaatregelen voorbij - alleen nog mondkapjes in het ziekenhuis volgens mij -, we...

Miep Miep Zoeffff: Road Runner vs Stap Sjezer

Miep Miep Zoeffff: Road Runner vs Stap Sjezer

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Afgelopen week moest ik regelmatig aan Road Runner denken. Road Runner, de snelle Loony Tunes renkoekoek die altijd alweer...

Met je tengels aan andermans pegels

Met je tengels aan andermans pegels

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Het einde van de PE-periode nadert en dat is aan alles te merken. Trainingen zitten vol, examenplekken gaan hard en de...

Zo willen we toch niet met elkaar omgaan?! (Blog Lindenhaeghe)

Zo willen we toch niet met elkaar omgaan?! (Blog Lindenhaeghe)

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Voor 2022 had ik een krachtige blog in gedachten. Iets dat zou inspelen op vertrouwen in de mensheid en al het goede om...

Regel jij dat ff voor mij? (Blog Lindenhaeghe)

Regel jij dat ff voor mij? (Blog Lindenhaeghe)

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Tijdens het in elkaar zetten van het Leen Bakker-bed en de Billy-boekenkast op de nieuwe kamer van Studerende Dochter,...

Stilstaan is achteruitgaan (blog Lindenhaeghe)

Stilstaan is achteruitgaan (blog Lindenhaeghe)

(door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Stilstaan is achteruitgaan. Sommige uitdrukkingen worden zó vaak gebruikt dat ze wel waar móeten zijn. Toch? Niet...

Gedeelde besluitvorming (blog Lindenhaeghe)

Gedeelde besluitvorming (blog Lindenhaeghe)

(Blog Lindenhaeghe door Esther Vuijsters) Onlangs las ik een artikel over ‘gedeelde besluitvorming’. Over hoe belangrijk het is om samen met de klant...

Verhalen, haakjes en bruggetjes (blog Lindenhaeghe)

Verhalen, haakjes en bruggetjes (blog Lindenhaeghe)

(door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) In het artikel Zo krijgt je bedrijf een ziel (onderdeel van Lindenhaeghe On Tour) zoomt Willem Vreeswijk in op het woord...