Een bijzondere regeling (blog Lindenhaeghe)

Esther Vuijsters nieuw 2018 200

(door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) In juli werd de regeling Nederland Leert Door aangekondigd: alle werkenden en werkzoekenden in Nederland konden vanaf 1 augustus kosteloos een ontwikkeladvies aanvragen bij een gekwalificeerd loopbaanadviseur. Hiervoor was veertien miljoen gereserveerd van de in totaal 50 miljoen die voor de regeling was uitgetrokken. De ‘rest’ ging in de pot voor te volgen opleidingen in het kader van bij- en omscholingstrajecten. Hoe dit laatste precies zou gaan werken, zou later bekendgemaakt worden.

Een mooie regeling, een cadeau, een ontwikkelkans voor iedereen, vonden wij als opleider. Een concrete stap naar future skills, schreven wij in één van onze artikelen. We deelden een link naar NOLOC, de beroepsvereniging voor loopbaanprofessionals om onze professionals te helpen een jobcoach te vinden, we schreven dat we de artikelen zouden updaten wanneer professionals zich daadwerkelijk voor een opleiding in het kader van bij- en omscholing konden inschrijven.

Regeling nu al gesloten

En terwijl we wachtten op duidelijkheid, gebeurde er iets bijzonders: de regeling ontwikkeladvies werd alweer gesloten. Amper een maand na ‘opening’. Minister Koolmees, het brein achter de NL Leert Door, was verrast. Verrast! “Het blijkt dat veel mensen het fijn vinden als iemand met hen meedenkt over hun mogelijkheden op de huidige, veranderende arbeidsmarkt!” Aldus de minister.

Wel bijzonder dat een minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid dit gegeven niet als pijler in zijn beleid heeft opgenomen: zoiets is toch evident? Als opleider hebben wij dagelijks met die hulpvragen te maken. En daarnaast kennen wij uiteraard de waarde van ‘gratis’ in een harde kapitaalmarkt. Pervers is de prikkel ‘gratis ontwikkeladvies’ misschien niet, maar een regeling voor heel werkend Nederland zomaar gratis openzetten is op z’n zachtst gezegd niet slim. Zeker niet als je kennelijk vooraf de behoefte niet gepeild hebt.

Feit is dat een heleboel corona-gedupeerden nu teleurgesteld achterblijven. En daarbij: hoe gaat het nu verder met de koppeling naar een relevante opleiding? De criteria voor dit deel van Nederland Leert Door zijn immers nog steeds niet bekend.

Laat opleiders meehelpen

Afijn. De minister breekt daar kennelijk as we speak zijn hoofd over: de update zou 2 september komen, maar kwam niet. Wij bieden daarom de helpende hand: laat de opleiders van Nederland meehelpen met het ontwikkeladvies. Zij kennen de doelgroep, ontwikkelkansen en -behoeften. In tegenstelling tot sommige ministers, zou ik soms zeggen.

Reactie toevoegen

 
Meer over
De NHT en NHT-clausule

De NHT en NHT-clausule

(Permanent Actueel door Lindenhaeghe in Ken je vak! VVP 06-2022) De datum 11 september 2001 staat bij veel mensen in het geheugen gegrift. Mensen die al wat langer...

NHG en erfpacht- en kortingsconstructies

NHG en erfpacht- en kortingsconstructies

(Permanent Actueel door Lindenhaeghe in Ken je vak! VVP 06-2022) NHG heeft richtlijnen opgesteld om aanbieders te helpen om verantwoorde erfpacht- en kortingsconstructies...

Helmplicht snorfietsers

Helmplicht snorfietsers

(Permanent Actueel door Lindenhaeghe in VVP 5-2022) Tot nu toe moeten snorfietsers alleen in Amsterdam en Utrecht verplicht een goedgekeurde helm op als ze op de...

Renteaftrek na scheiding

Renteaftrek na scheiding

(Permanent Actueel door Lindenhaeghe in VVP 5-2022) Helaas is scheiden iets wat in Nederland met zeer grote regelmaat gebeurt. Een scheiding heeft altijd een grote...

Lindenhaeghe en Hoffelijk gefuseerd

Lindenhaeghe en Hoffelijk gefuseerd

Financieel opleiders Lindenhaeghe en Hoffelijk zijn gefuseerd. De nieuwe organisatie gaat verder onder de naam Lindenhaeghe. Wesley van ’t Hof (foto) is algemeen...

En de winnaar is... de onafhankelijke adviseur!

En de winnaar is... de onafhankelijke adviseur!

(Finale VVP Advies Award 2022 in VVP 5) Jähnig + Ter Braak is de winnaar van de VVP Advies Award 2022, de jaarlijkse prijs van vvp voor het meest klantgerichte...

Lindenhaeghe: NL Leert Door soms alternatief voor STAP

Lindenhaeghe: NL Leert Door soms alternatief voor STAP

Ook Lindenhaeghe biedt bepaalde Wft- en PE-opleidingen niet langer meer aan met het STAP-budget. De opleider: “De Toetsingskamer STAP van het UWV heeft ons...

Finale VVP Advies Award 2022 in beeld

Finale VVP Advies Award 2022 in beeld

Bekijk de beeldimpressie van Jeffrey Korte van de zinderende finale van de VVP Advies Award 2022 in de belevingsstudio’s van First Impression in Tilburg. [object...

Verplichte AOV: waar staan we?

Verplichte AOV: waar staan we?

(Permanent Actueel door Lindenhaeghe in Ken je vak! VVP 4-2022) Het is al jaren een onderwerp dat de gemoederen bezighoudt: de verplichte AOV voor zelfstandigen....

Rechtsregels over aansprakelijkheid

Rechtsregels over aansprakelijkheid

(Permanent Actueel door Lindenhaeghe in Ken je vak! VVP 4-2022) Het simpele feit dat men waarschuwt voor mogelijke aansprakelijkheid, heft die aansprakelijkheid...