Gewoon ergens beginnen

Esther Vuijsters 4

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) 1 april: PE-periode afgesloten. Coronamaatregelen voorbij - alleen nog mondkapjes in het ziekenhuis volgens mij -, we mogen weer naar kantoor en vorige week bezocht ik zowaar weer een event. Beetje onwennig zo met z’n allen in een zaaltje, maar verder vooral leuk en inspirerend. Het gaat weer eens ergens anders over: het virus domineert het nieuws niet meer en het lijkt erop dat we in dat opzicht ‘het ergste’ gehad hebben.

Eigenlijk zou ik een gat in de lucht moeten springen; het regent dan misschien, maar hé het is lente, de zomer komt eraan, mooi weer komt eraan en er is ruimte voor een heleboel nieuwe dingen. Privé maar natuurlijk vooral ook zakelijk. Nieuwe projecten, frisse start. Geen beperkende maatregelen meer en genoeg tijd om professionals weer verder te helpen op het gebied van complete ontwikkeling.

Wat wordt de focus?

Maar de eerlijkheid gebiedt te zeggen dat ik eigenlijk niet zo blij bén. De afgelopen periode was hectisch; het laatste PE-jaar, corona af-en-aan en dan weer een storm waardoor we alle trainingen en examens moesten annuleren. Het voelde af en toe alsof de tien plagen van Egypte over ons uitgestort werden. En nu de periode dan voorbij is, weet ik gewoon even niet waar ik moet beginnen.

Het gevolg is dat ik de projecten doelloos over mijn bureau heen en weer schuif. Als ik kijk naar alles wat is ‘afgeschaald’ de afgelopen maanden; wat pakken we dan als eerste op? Wat wordt de focus nu er opeens alle ruimte is voor nieuwe focuspunten? Gaan we beginnen met het doorontwikkelen van de Virtual Classroom, van trainen-op-afstand of gaan we eerst een marktonderzoek doen? De wereld is tenslotte niet meer hetzelfde en dat doet iets met opleidingsbehoefte, vraag en aanbod. We willen kijken naar onderwijsvormen, maar ook naar nieuwe trainingen en deze laten aansluiten bij de trends en ontwikkelingen van afgelopen periode. Maar ook daarbij vraag ik me af: waar begin ik?

Aan het werk

Dat ik niet de enige ben die last heeft van een soort post-corona-blues, blijkt uit een vragenrondje op social media. Het is natuurlijk een bekend verschijnsel dat mensen na een drukke periode even nodig hebben om op te staan, om zich heen te kijken en zich af te vragen: waar ben ik en waar wil ik heen? Maar specifiek na deze twee jaar merk ik dat veel mensen om me heen - collega’s, concullega’s en privé – écht een beetje zoekende zijn. En als je dan vervolgens je blik verruimt en geconfronteerd wordt met een oorlog en nieuwe klimaatbedreigingen is het ook wel logisch dat je dan even extra vastloopt in je proces van herijken.

Lastig hoor, die blues. En wat doe je eraan? Er lijkt mij maar één ding op te zitten en dat is gewoon aan het werk gaan. Gewoon ergens beginnen en van daaruit doorpakken. En als ik dan toch moet beginnen, dan maar met de blog die al een week op mijn to-do-lijst staat voor VVP en waarvoor ik nog stééds geen onderwerp heb.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Innovatie? Zeker. Maar ook: behoud het goede

Innovatie? Zeker. Maar ook: behoud het goede

(Blog door Ewald Bary, algemeen directeur Lindenhaeghe) ‘Partners voor het leven’, is voor mij de zakelijk variant van ‘vrienden voor het leven’....

Van lockdown naar locked in

Van lockdown naar locked in

(door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Tijdens de coronacrisis en de bijbehorende lockdowns riepen we allemaal het hardst dat we hybride gingen werken en dat het...

Miep Miep Zoeffff: Road Runner vs Stap Sjezer

Miep Miep Zoeffff: Road Runner vs Stap Sjezer

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Afgelopen week moest ik regelmatig aan Road Runner denken. Road Runner, de snelle Loony Tunes renkoekoek die altijd alweer...

Met je tengels aan andermans pegels

Met je tengels aan andermans pegels

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Het einde van de PE-periode nadert en dat is aan alles te merken. Trainingen zitten vol, examenplekken gaan hard en de...

Zo willen we toch niet met elkaar omgaan?! (Blog Lindenhaeghe)

Zo willen we toch niet met elkaar omgaan?! (Blog Lindenhaeghe)

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Voor 2022 had ik een krachtige blog in gedachten. Iets dat zou inspelen op vertrouwen in de mensheid en al het goede om...

Regel jij dat ff voor mij? (Blog Lindenhaeghe)

Regel jij dat ff voor mij? (Blog Lindenhaeghe)

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Tijdens het in elkaar zetten van het Leen Bakker-bed en de Billy-boekenkast op de nieuwe kamer van Studerende Dochter,...

Stilstaan is achteruitgaan (blog Lindenhaeghe)

Stilstaan is achteruitgaan (blog Lindenhaeghe)

(door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Stilstaan is achteruitgaan. Sommige uitdrukkingen worden zó vaak gebruikt dat ze wel waar móeten zijn. Toch? Niet...

Gedeelde besluitvorming (blog Lindenhaeghe)

Gedeelde besluitvorming (blog Lindenhaeghe)

(Blog Lindenhaeghe door Esther Vuijsters) Onlangs las ik een artikel over ‘gedeelde besluitvorming’. Over hoe belangrijk het is om samen met de klant...

Verhalen, haakjes en bruggetjes (blog Lindenhaeghe)

Verhalen, haakjes en bruggetjes (blog Lindenhaeghe)

(door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) In het artikel Zo krijgt je bedrijf een ziel (onderdeel van Lindenhaeghe On Tour) zoomt Willem Vreeswijk in op het woord...

Online examinering hoort er gewoon bij (blog Lindenhaeghe)

Online examinering hoort er gewoon bij (blog Lindenhaeghe)

(door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Eindelijk is het dan zover: het zonnetje schijnt en de temperaturen stijgen! En dat niet alleen: de terrasjes zijn open, we...