Het virus levert ons interessante verzekeringsvragen op

Esther Vuijsters nieuw 2018 200

(door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Het coronavirus is hebberig. Het neemt veel. Mensenlevens om te beginnen. Maar het pakt ons ook pleziertjes, vrijheden, banen en geld af. Het Centraal Planbureau vreest diepe recessie. De economie kan krimpen met 7,7 procent. De pensioenfondsen houden de dekkingsgraden niet uit de gevarenzone, ondanks voorzichtig herstel.

Toch levert het virus ons ook wat op. Meer frisse lucht, bezinning én een compleet nieuw vocabulaire. Denk aan de balkonbingo, de coronabaard en het kuchschotje. Stuk voor stuk pareltjes waar taalliefhebbers als ik dagelijks hun vingers bij aflikken. Nadat we uiteraard héél goed onze handen hebben gewassen. Je vingers ergens bij aflikken is anno 2020 immers niet zonder gevaar.

Maar de pandemie levert ons nog wat anders op. Iets waarvan menig verzekeringshart sneller gaat kloppen. (Of dat van de stress of de opwinding is, laat ik hierbij in het midden.) Het virus levert ons namelijk interessante verzekeringsvragen op. Want hoe zit het met de bedrijfsaansprakelijkheid wanneer een restaurant plotseling gaat bezorgen in plaats van serveren? En wat zijn de gevolgen voor de transportverzekeringsbranche? Hoe gaat de verzekeringsmaatschappij om met de apparatuur van de baas, die nu opeens niet meer in een beveiligd kantoorpand staat maar gewoon in een woonhuis? Is dat nog wel verzekerd? De lijntjes tussen werk en privé zijn ineens zo dun, welke polis dekt nu wat? En wat betekent de anderhalvemeter-samenleving voor ons aansprakelijkheidsrecht straks?

Meerdere autoriteiten houden zich met deze vragen bezig. Zo stelde de EIOPA, de Europese autoriteit voor verzekeringen en bedrijfspensioenen een pagina samen met zes tips voor consumenten. De tips variëren van ‘controleer je polis’ tot ‘raak niet paniek’ en kunnen daarmee wat mij betreft direct richting de digitale vuilnisbak. Alsof er ook maar érgens een inboedelpolis te vinden is, waarop iets staat over dekking met betrekking tot thuiswerken en een ‘pandemisch virus dat de complete wereldbevolking in lockdown houdt en de gehele economie platlegt’. Coronacrap noem ik dat. Nee, dan is de pagina met coronavragen van het Verbond van Verzekeraars een stuk praktischer. Daar wordt de vraag ‘of een verzuimverzekering uitkeert als een werknemer wegens ziekte door het virus niet in staat is om zijn werk te verrichten’ ten minste beantwoord. (Het EIOPA: ‘Controleer je polis!’ ‘Raak niet in paniek!’.)

Evengoed zijn er - ondanks het initiatief van het Verbond - nog vele (verzekerings)vragen onbeantwoord. En dagelijks komen er nieuwe vragen bij. We gaan elkaar in deze branche de komende tijd keihard nodig hebben: om anderhalvemeter-voorwaarden op te stellen, consumenten goed te informeren en faillissementen te voorkomen. Initiatieven als het NHG vangnet en de ‘stroppenpot’ voor zorgverzekeraars die in de financiële problemen raken, helpen daarbij. Net als het coronaloket van Adfiz waarin onder andere de actuele informatie van verschillende verzekeraars rond corona verzameld wordt. Trouwens. Coronaloket, anderhalvemeter-voorwaarden, stroppenpot… wauw. Ik ga weer even mijn handen wassen!

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Wet transparante en voorspelbare arbeidsvoorwaarden: we missen het spoorboekje

Wet transparante en voorspelbare arbeidsvoorwaarden: we missen het spoorboekje

Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe Augustus 2022 is nu al een bijzondere maand. Niet alleen is Mark Rutte officieel de langstzittende premier ooit, het is...

Innovatie? Zeker. Maar ook: behoud het goede

Innovatie? Zeker. Maar ook: behoud het goede

(Blog door Ewald Bary, algemeen directeur Lindenhaeghe) ‘Partners voor het leven’, is voor mij de zakelijk variant van ‘vrienden voor het leven’....

“Word ook een lerende organisatie”

“Word ook een lerende organisatie”

“Het gaat bij het aanbieden van een opleidingspakket om twee dingen: dat er wat te kiezen valt én de manier waarop het gebracht wordt.” Aldus...

NLP daar kun je (als adviseur) wat mee!

NLP daar kun je (als adviseur) wat mee!

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Ik geloof niet in wonderen. En ik geloof ook niet dat je succes zomaar in een formule kunt gieten. De Golden Circle van...

Van lockdown naar locked in

Van lockdown naar locked in

(door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Tijdens de coronacrisis en de bijbehorende lockdowns riepen we allemaal het hardst dat we hybride gingen werken en dat het...

Gewoon ergens beginnen

Gewoon ergens beginnen

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) 1 april: PE-periode afgesloten. Coronamaatregelen voorbij - alleen nog mondkapjes in het ziekenhuis volgens mij -, we...

Miep Miep Zoeffff: Road Runner vs Stap Sjezer

Miep Miep Zoeffff: Road Runner vs Stap Sjezer

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Afgelopen week moest ik regelmatig aan Road Runner denken. Road Runner, de snelle Loony Tunes renkoekoek die altijd alweer...

Met je tengels aan andermans pegels

Met je tengels aan andermans pegels

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Het einde van de PE-periode nadert en dat is aan alles te merken. Trainingen zitten vol, examenplekken gaan hard en de...

Zo willen we toch niet met elkaar omgaan?! (Blog Lindenhaeghe)

Zo willen we toch niet met elkaar omgaan?! (Blog Lindenhaeghe)

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Voor 2022 had ik een krachtige blog in gedachten. Iets dat zou inspelen op vertrouwen in de mensheid en al het goede om...

Regel jij dat ff voor mij? (Blog Lindenhaeghe)

Regel jij dat ff voor mij? (Blog Lindenhaeghe)

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Tijdens het in elkaar zetten van het Leen Bakker-bed en de Billy-boekenkast op de nieuwe kamer van Studerende Dochter,...