Online examinering hoort er gewoon bij (blog Lindenhaeghe)

Esther Vuijsters nieuw 2018 200

(door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Eindelijk is het dan zover: het zonnetje schijnt en de temperaturen stijgen! En dat niet alleen: de terrasjes zijn open, we versoepelen in regels (en kleding) en het lijkt of er elke week weer meer ‘mag’. Steeds vaker hoor je: ‘Dat kan nu weer hè!’ Ook als dat helemaal niet zo is volgens de Rutteregels. We vínden gewoon dat het weer kan. We willen weer worden wie we waren vóór de pandemie: groepsdieren, voetbalfans, poldermensen, horecatijgers, amateur-vul-zelf-maar-in. Ook ik kan niet wachten om weer samen voetbal te kijken, om met collega’s te lunchen en in een restaurantje te eten.

Toch merk ik dat ik steeds vaker nadenk over wat ik wil behouden als corona voorbij is. ‘Een hand geven’ mag terugkomen, maar die ‘standaard’ drie zoenen, die mogen ze houden. Ik ben nu anderhalf jaar niet verkouden geweest, dat wil ik graag zo houden. En thuiswerken, althans gedeeltelijk, dat mag ook blijven. Zo fijn om gewoon lekker op te staan, een kop koffie te pakken en aan het werk te gaan (twijfelgeval: terwijl ik deze blog schrijf, gaat de buurman in de tuin schuren, dat is dan weer jammer). Maar zonder gekheid, thuiswerken mag blijven, in elk geval: de keus hebben. Net als ‘nee’ zeggen tegen te drukke verjaardagen.

Onbetaalbaar

Want als corona ons iets heeft geleerd, is het wel dat het hebben van een keus onbetaalbaar is. Niet meer: je moet thuisblijven, maar je mág. Niet meer: je móet afstand houden, maar je mág. Corona heeft ervoor gezorgd dat we straks meer keus hebben. Thuiswerken is meer geaccepteerd. Vergaderingen hoeven niet meer altijd fysiek, trainingen en opleidingen kunnen online en mijn persoonlijke favoriet wandelbellen (met vrienden of collega’s) is gezellig en praktisch.

Veel bedrijven spelen op de toenemende keuzes in. Meer tools om online contact te hebben, teamuitjes op afstand, flexwerk- en thuiswerkplekken en – specifiek in onze branche – een toename in online training en examinering. Logisch, met de thuiswerk- en thuisstudeertrends in ons achterhoofd.

Niet meer van deze tijd

Reden voor brancheorganisaties Adfiz, CFD en OvFD, verenigd in Canon, om het gesprek met het College Deskundigheid Financiële Dienstverlening (CDFD) maar weer eens aan te gaan. Met nog ‘slechts’ elf maanden tot het eind van deze PE-periode én de nog steeds beperkende coronamaatregelen, kan het wel eens krap worden voor sommige adviseurs. Eigenlijk best gek dat er zo’n zware delegatie aan te pas moet komen om überhaupt het gesprek rond online examinering PE en Wft aan te gaan. Het is toch niet meer van deze tijd om vast te houden aan dit soort traditionele benaderingen?

Terwijl ik hier nog wat langer over nadenk, gaan mijn gedachten een paar weken terug in de tijd. Mijn oudste dochter is toegelaten tot de universiteit. Haar toelatingstesten deed ze online, middels Proctor.  Als universiteiten het aandurven om toetsen waarvan de toekomst van de jeugd afhangt, online af te laten leggen, dan moet dat in onze branche toch ook kunnen? Sterker nog, als we de jonge generatie willen boeien en binden, dan zullen we wel moeten. Het is nog niet bekend wat er uit de overleggen met het CDFD gekomen is. Maar ik hoop vurig dat ze zich openstellen voor de toekomst.

Reactie toevoegen

 
Meer over
De NHT en NHT-clausule

De NHT en NHT-clausule

(Permanent Actueel door Lindenhaeghe in Ken je vak! VVP 06-2022) De datum 11 september 2001 staat bij veel mensen in het geheugen gegrift. Mensen die al wat langer...

NHG en erfpacht- en kortingsconstructies

NHG en erfpacht- en kortingsconstructies

(Permanent Actueel door Lindenhaeghe in Ken je vak! VVP 06-2022) NHG heeft richtlijnen opgesteld om aanbieders te helpen om verantwoorde erfpacht- en kortingsconstructies...

Helmplicht snorfietsers

Helmplicht snorfietsers

(Permanent Actueel door Lindenhaeghe in VVP 5-2022) Tot nu toe moeten snorfietsers alleen in Amsterdam en Utrecht verplicht een goedgekeurde helm op als ze op de...

Renteaftrek na scheiding

Renteaftrek na scheiding

(Permanent Actueel door Lindenhaeghe in VVP 5-2022) Helaas is scheiden iets wat in Nederland met zeer grote regelmaat gebeurt. Een scheiding heeft altijd een grote...

Lindenhaeghe en Hoffelijk gefuseerd

Lindenhaeghe en Hoffelijk gefuseerd

Financieel opleiders Lindenhaeghe en Hoffelijk zijn gefuseerd. De nieuwe organisatie gaat verder onder de naam Lindenhaeghe. Wesley van ’t Hof (foto) is algemeen...

En de winnaar is... de onafhankelijke adviseur!

En de winnaar is... de onafhankelijke adviseur!

(Finale VVP Advies Award 2022 in VVP 5) Jähnig + Ter Braak is de winnaar van de VVP Advies Award 2022, de jaarlijkse prijs van vvp voor het meest klantgerichte...

Lindenhaeghe: NL Leert Door soms alternatief voor STAP

Lindenhaeghe: NL Leert Door soms alternatief voor STAP

Ook Lindenhaeghe biedt bepaalde Wft- en PE-opleidingen niet langer meer aan met het STAP-budget. De opleider: “De Toetsingskamer STAP van het UWV heeft ons...

Finale VVP Advies Award 2022 in beeld

Finale VVP Advies Award 2022 in beeld

Bekijk de beeldimpressie van Jeffrey Korte van de zinderende finale van de VVP Advies Award 2022 in de belevingsstudio’s van First Impression in Tilburg. [object...

Verplichte AOV: waar staan we?

Verplichte AOV: waar staan we?

(Permanent Actueel door Lindenhaeghe in Ken je vak! VVP 4-2022) Het is al jaren een onderwerp dat de gemoederen bezighoudt: de verplichte AOV voor zelfstandigen....

Rechtsregels over aansprakelijkheid

Rechtsregels over aansprakelijkheid

(Permanent Actueel door Lindenhaeghe in Ken je vak! VVP 4-2022) Het simpele feit dat men waarschuwt voor mogelijke aansprakelijkheid, heft die aansprakelijkheid...