Online examinering hoort er gewoon bij (blog Lindenhaeghe)

Esther Vuijsters nieuw 2018 200

(door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Eindelijk is het dan zover: het zonnetje schijnt en de temperaturen stijgen! En dat niet alleen: de terrasjes zijn open, we versoepelen in regels (en kleding) en het lijkt of er elke week weer meer ‘mag’. Steeds vaker hoor je: ‘Dat kan nu weer hè!’ Ook als dat helemaal niet zo is volgens de Rutteregels. We vínden gewoon dat het weer kan. We willen weer worden wie we waren vóór de pandemie: groepsdieren, voetbalfans, poldermensen, horecatijgers, amateur-vul-zelf-maar-in. Ook ik kan niet wachten om weer samen voetbal te kijken, om met collega’s te lunchen en in een restaurantje te eten.

Toch merk ik dat ik steeds vaker nadenk over wat ik wil behouden als corona voorbij is. ‘Een hand geven’ mag terugkomen, maar die ‘standaard’ drie zoenen, die mogen ze houden. Ik ben nu anderhalf jaar niet verkouden geweest, dat wil ik graag zo houden. En thuiswerken, althans gedeeltelijk, dat mag ook blijven. Zo fijn om gewoon lekker op te staan, een kop koffie te pakken en aan het werk te gaan (twijfelgeval: terwijl ik deze blog schrijf, gaat de buurman in de tuin schuren, dat is dan weer jammer). Maar zonder gekheid, thuiswerken mag blijven, in elk geval: de keus hebben. Net als ‘nee’ zeggen tegen te drukke verjaardagen.

Onbetaalbaar

Want als corona ons iets heeft geleerd, is het wel dat het hebben van een keus onbetaalbaar is. Niet meer: je moet thuisblijven, maar je mág. Niet meer: je móet afstand houden, maar je mág. Corona heeft ervoor gezorgd dat we straks meer keus hebben. Thuiswerken is meer geaccepteerd. Vergaderingen hoeven niet meer altijd fysiek, trainingen en opleidingen kunnen online en mijn persoonlijke favoriet wandelbellen (met vrienden of collega’s) is gezellig en praktisch.

Veel bedrijven spelen op de toenemende keuzes in. Meer tools om online contact te hebben, teamuitjes op afstand, flexwerk- en thuiswerkplekken en – specifiek in onze branche – een toename in online training en examinering. Logisch, met de thuiswerk- en thuisstudeertrends in ons achterhoofd.

Niet meer van deze tijd

Reden voor brancheorganisaties Adfiz, CFD en OvFD, verenigd in Canon, om het gesprek met het College Deskundigheid Financiële Dienstverlening (CDFD) maar weer eens aan te gaan. Met nog ‘slechts’ elf maanden tot het eind van deze PE-periode én de nog steeds beperkende coronamaatregelen, kan het wel eens krap worden voor sommige adviseurs. Eigenlijk best gek dat er zo’n zware delegatie aan te pas moet komen om überhaupt het gesprek rond online examinering PE en Wft aan te gaan. Het is toch niet meer van deze tijd om vast te houden aan dit soort traditionele benaderingen?

Terwijl ik hier nog wat langer over nadenk, gaan mijn gedachten een paar weken terug in de tijd. Mijn oudste dochter is toegelaten tot de universiteit. Haar toelatingstesten deed ze online, middels Proctor.  Als universiteiten het aandurven om toetsen waarvan de toekomst van de jeugd afhangt, online af te laten leggen, dan moet dat in onze branche toch ook kunnen? Sterker nog, als we de jonge generatie willen boeien en binden, dan zullen we wel moeten. Het is nog niet bekend wat er uit de overleggen met het CDFD gekomen is. Maar ik hoop vurig dat ze zich openstellen voor de toekomst.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Wijzigingen hypotheken 2024 en impact op betaalbaarheid

Wijzigingen hypotheken 2024 en impact op betaalbaarheid

(Lindenhaeghe in Ken je vak! in VVP 1-2024) Jaarlijks wordt de Tijdelijke regeling hypothecair krediet (Trhk) op een aantal punten gewijzigd. In dit artikel zullen...

Maak arbeidsongeschiktheid bespreekbaar

Maak arbeidsongeschiktheid bespreekbaar

(Lindenhaeghe in katern Veilig Wonen in VVP 6-2023) Met een toename in eenpersoonshuishoudens en de groei van het aantal zzp’ers, zijn de financiële...

Lindenhaeghe ziet inschrijvingen PE-examens enorme vlucht nemen

Lindenhaeghe ziet inschrijvingen PE-examens enorme vlucht nemen

Ook in het laatste kwartaal zijn de aantallen PE-examens achtergebleven, maar volgens Lindenhaeghe is inmiddels een kentering zichtbaar. Edwin Deijs, commercieel...

Alleen een Wft-diploma niet genoeg

Alleen een Wft-diploma niet genoeg

(Jouw Vakbekwaamheid, Ken je Vak! VVP 5-2023) Drie Wft-examens behalen en je mag het vak van hypotheekadviseur uitoefenen. Maar kan je dan ook daadwerkelijk adviseren?...

De eigenwoningregeling: leuker kunnen we het niet maken, wel makkelijker…

De eigenwoningregeling: leuker kunnen we het niet maken, wel makkelijker…

(Lindenhaeghe in Ken je vak! in VVP 4, 2023) Iedere hypotheekadviseur (her)kent het wel: de worsteling met de eigenwoningregeling bij het uitwerken van een...

Lindenhaeghe aangenaam verrast door succes LinkedIn-post

Lindenhaeghe aangenaam verrast door succes LinkedIn-post

“Natuurlijk hadden we de hoop dat de post tot meerdere reacties zou leiden, maar we zijn echt enorm verrast dat onze oproep zo door de branche is omarmd."...

Lindenhaeghe: back to core business

Lindenhaeghe: back to core business

Lindenhaeghe gaat de activiteiten onder Lindenhaeghe Legal uitfaseren. Dit omdat de opleider zich weer volledig wil focussen op de financiële branche. Back...

Lindenhaeghe: terugval van aantal afgelegde PE-examens in sector zorgwekkend

Lindenhaeghe: terugval van aantal afgelegde PE-examens in sector zorgwekkend

Lindenhaeghe roept de sector op tijdig werk te maken van het PE-examen 2022-2025. De opleider noemt het zorgwekkend dat er tot nu toe 41 procent minder PE-examens...

Lindenhaeghe biedt totaaloverzicht Prinsjesdag

Lindenhaeghe biedt totaaloverzicht Prinsjesdag

Lindenhaeghe heeft voor de elfde keer het Prinsjesdag Totaaloverzicht uitgebracht. De vakredactie van Lindenhaeghe heeft in de nacht na Prinsjesdag doorgewerkt om...

Betaalbaarheid versus haalbaarheid

Betaalbaarheid versus haalbaarheid

(Lindenhaeghe in Katern Ken je vak! in VVP 3, 2023) Zet drie mensen in één kamer, geef ze allemaal exact hetzelfde inkomen en dezelfde vaste lasten,...