Vakbekwaamheids-escaperoom? (Blog Lindenhaeghe)

Esther Vuijsters nieuw 2018 200

(door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Vorige week publiceerden wij een artikel in onze nieuwsbrief met daarin de voorzichtige conclusie dat de financiële sector verjongt. Die conclusie is vooral gebaseerd op de dalende (gemiddelde) leeftijd van onze Wft- en PE-examenkandidaten.

Zo’n nieuwe doelgroep stelt een opleidings- en trainingsinstituut natuurlijk ook voor nieuwe uitdagingen. Zo is het al langer bekend dat millennials - en helemaal de daarop volgende Generatie Z - op een heel andere manier studeren dan de generaties vóór hen. Logisch dus dat wij als opleidingsinstituut voortdurend bezig zijn om onze studievormen hierop aan te passen.

Blended learning - een combinatie van klassikaal en online - en adaptive learning - vragen worden geselecteerd op basis van eerder gegeven antwoorden - maken al deel uit van de vernieuwde lespakketten en heel voorzichtig worden de eerste stappen gezet op het gebied van gamification en AI-study.

Next level

Maar we kijken ook verder: wat is - om maar even in de gamesfeer te blijven - ‘the next level’ als het gaat om studeren anno 2020? Hoe houden we de jonge professionals in de toekomst ‘bij de les’?

In dat verband nam ik onlangs deel aan een creatieve brainstorm met enkele branchegenoten. Daaruit kwam bijvoorbeeld het idee om een versie van Minecraft te ontwikkelen waarbij de bouwstenen van de omgeving bestaan uit competenties en toetstermen of een soort Fortnite te bouwen waarin een adviseur moet vechten tegen virtuele vijanden gebaseerd op vooroordelen binnen de branche. Zou best leuk kunnen zijn, ware het niet dat het ontwikkelen van een goede game veel geld kost. En als je het doet, moet je het goed doen.

Er zijn voorbeelden in de branche waarin geëxperimenteerd werd met gamification (apps), die dusdanig flopten dat ze eerder dienden als antireclame dan als USP. Om die reden houden we het voorlopig maar bij het doorontwikkelen van interactieve E-learnings en Slim leren (onze vorm van adaptief leren) waarbij we regelmatig in gesprek gaan met de doelgroep. Nog even geen AR-variant van Trusted Advisor (Trusted Advisor GO?) waarbij de professionals de straat op moeten om virtuele klanten te vangen dus.

Overigens kwamen er wel erg leuke dingen uit de creatieve brainstorm. Zo opperde iemand om een Vakbekwaamheids-escaperoom te bouwen op de Lindenhaeghe-hoofdlocatie in Bilthoven. Het idee was dat dat financieel professionals naar hartenlust konden puzzelen met kennis, modules en regelgeving om zo de raadsels van het CDFD op te lossen. We vonden het allemaal een puik idee, tot we het aan een groep cursisten voorlegden. “Een Vakbekwaamheid-escaperoom? Slecht idee. Daar komt niemand meer uit!”

Reactie toevoegen

 
Meer over
Innovatie? Zeker. Maar ook: behoud het goede

Innovatie? Zeker. Maar ook: behoud het goede

(Blog door Ewald Bary, algemeen directeur Lindenhaeghe) ‘Partners voor het leven’, is voor mij de zakelijk variant van ‘vrienden voor het leven’....

Van lockdown naar locked in

Van lockdown naar locked in

(door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Tijdens de coronacrisis en de bijbehorende lockdowns riepen we allemaal het hardst dat we hybride gingen werken en dat het...

Gewoon ergens beginnen

Gewoon ergens beginnen

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) 1 april: PE-periode afgesloten. Coronamaatregelen voorbij - alleen nog mondkapjes in het ziekenhuis volgens mij -, we...

Miep Miep Zoeffff: Road Runner vs Stap Sjezer

Miep Miep Zoeffff: Road Runner vs Stap Sjezer

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Afgelopen week moest ik regelmatig aan Road Runner denken. Road Runner, de snelle Loony Tunes renkoekoek die altijd alweer...

Met je tengels aan andermans pegels

Met je tengels aan andermans pegels

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Het einde van de PE-periode nadert en dat is aan alles te merken. Trainingen zitten vol, examenplekken gaan hard en de...

Zo willen we toch niet met elkaar omgaan?! (Blog Lindenhaeghe)

Zo willen we toch niet met elkaar omgaan?! (Blog Lindenhaeghe)

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Voor 2022 had ik een krachtige blog in gedachten. Iets dat zou inspelen op vertrouwen in de mensheid en al het goede om...

Regel jij dat ff voor mij? (Blog Lindenhaeghe)

Regel jij dat ff voor mij? (Blog Lindenhaeghe)

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Tijdens het in elkaar zetten van het Leen Bakker-bed en de Billy-boekenkast op de nieuwe kamer van Studerende Dochter,...

Stilstaan is achteruitgaan (blog Lindenhaeghe)

Stilstaan is achteruitgaan (blog Lindenhaeghe)

(door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Stilstaan is achteruitgaan. Sommige uitdrukkingen worden zó vaak gebruikt dat ze wel waar móeten zijn. Toch? Niet...

Gedeelde besluitvorming (blog Lindenhaeghe)

Gedeelde besluitvorming (blog Lindenhaeghe)

(Blog Lindenhaeghe door Esther Vuijsters) Onlangs las ik een artikel over ‘gedeelde besluitvorming’. Over hoe belangrijk het is om samen met de klant...

Verhalen, haakjes en bruggetjes (blog Lindenhaeghe)

Verhalen, haakjes en bruggetjes (blog Lindenhaeghe)

(door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) In het artikel Zo krijgt je bedrijf een ziel (onderdeel van Lindenhaeghe On Tour) zoomt Willem Vreeswijk in op het woord...