Waarom onze keuze?

Ozewald Wanrooij Wat wij willen is voor onze relaties echt van betekenis zijn en onze tijd besteden aan de mens achter het BSN-nummer. Aldus licht mede-eigenaar Ozewald Wanrooij het besluit van Neutralis om de vergunning Inkomen in te leveren nog een keer toe.

De huidige wetgeving, PE en zorgplicht is nog volledig gericht op de traditionele productverkoop van complexe producten van voor het provisieverbod en is naar mijn mening aan vernieuwing toe. De consument dient door de komst van het provisieverbod een keuze te maken van de door hem/haar gewenste dienstverlening en daarin is de WFT niet mee ontwikkeld.
Sterker nog. Ik heb het idee dat de huidige WFT juist vooruitgang in de weg staat.

Daarbij komt dat ik de afgelopen jaren de gehele branche hoor roepen dat we het ‘klantbelang centraal’ moeten stellen. Voor mij is dit inmiddels een volledig holle kreet geworden.
Verwondert zich dan niemand dat het grootste deel van onze werkdag wordt besteed aan het naleven van regeltjes waarvan we onze klanten het nut niet kunnen uitleggen.
Dat wij, om compliant te zijn, onze klanten vele onnodige uren moet doorbelasten voor het aanleggen van dossiers en schrijven van motivaties waaraan onze klant helemaal geen behoefte heeft. We zijn immers samen op basis van het verkregen inzicht tot de productkeuze gekomen.
Dat wij, onze klanten vele uren in rekening moeten brengen om diens eigen gegevens in de systemen van aanbieders te zetten. Gegevens die de klant prima zelf kan invoeren maar niet mag omdat dit via een TP moet.
Dat wij, onze klanten onnodige uren doorbelasten, omdat aanbieders fouten maken en de systemen niet op orde hebben en vervolgens niet thuis zijn als je ze erop aanspreekt.
Dat onze tarieven zo hoog zijn omdat we allerlei kosten aan toezicht en verplichte permanente educatie moeten doorbelasten terwijl de waarde hiervan voor onze relaties en binnen de dagelijkse adviespraktijk ver te zoeken is.
Dat wij, in het kader van onze zorgplicht, klanten tot een verplicht onderhoud moeten dwingen, ook wanneer deze hier helemaal geen prijs op stellen.

Vervolgens staan we met onze hand in de lucht en zweren we dat we integer zullen zijn. Maar wat is er integer aan dat we met zijn allen het huidige zieke systeem in de lucht proberen te houden, de verantwoordelijkheden op elkaar afschuiven en we ons achter regeltjes verstoppen? Is dit geoorloofd omdat we dit al jaren doen, iedereen het doet en we hier onze boterham mee verdienen?

Al jaren zetten we ons met Neutralis in om hierin voor onze relaties verbetering aan te brengen maar met onze beperkte invloed en de weerstand ten opzichte van veranderingen in onze branche gaat dit naar ons gevoel veel te lang duren. Het enige alternatief is dan om op zoek te gaan naar een oplossing waarin we ons buiten het systeem plaatsen en hiertoe hebben we thans de eerste stap gezet ten aanzien van arbeidsongeschiktheidsverzekeringen.

Wat Leon Brummelhuis en ik willen is voor onze relaties echt van betekenis zijn en onze tijd besteden aan de mens achter het BSN-nummer. Tijd om mensen te leren kennen, te ervaren wat ze belangrijk vinden, waarover ze onzeker zijn en vooral waar ze gelukkig van worden. Tijd om samen te onderzoeken hoe we het persoonlijk geluk kunnen vergroten en kunnen waarborgen.

Reactie toevoegen

 
Sneller aan het werk na borstkankeroperatie

Sneller aan het werk na borstkankeroperatie

Movir, Stichting Enjoy the Ride en het Radboudumc starten een driejarige pilot om de begeleiding van borstkankerpatiënten rondom een operatie nog beter te maken....

FNV en CNV dagvaarden Staat om long COVID regeling zorgpersoneel

FNV en CNV dagvaarden Staat om long COVID regeling zorgpersoneel

Vakbonden FNV en CNV hebben een dagvaarding voor een kort geding naar de Nederlandse Staat gestuurd. Zij eisen dat de overheid zorgmedewerkers, die vanwege de ziekte...

Meeste ongevallen met verzuim bij transport- en logistieke beroepen

Meeste ongevallen met verzuim bij transport- en logistieke beroepen

In 2021 had 2,8 procent van de werknemers in transport- en logistieke beroepen, zoals vrachtwagenchauffeurs en bedieners van mobiele machines, een arbeidsongeval...

Uniform uitvraagformulier WGA-ERD aangepast

Uniform uitvraagformulier WGA-ERD aangepast

Het uniform uitvraagformulier WGA-ERD is door Adfiz aangepast op de gegevens en cijfers zoals ze gelden voor 2023. Dit geactualiseerde formulier is te gebruiken...

Conflict of ziekte?

Conflict of ziekte?

(Angelo Wiegmans, BedrijfPlus, in Ken je vak! VVP 06-2022) Verzuimverzekeraars sturen meer op rendement. Gevolg: vaker discussie, vooral bij ziekte van een werknemer...

Hoofdpijndossier: regeling voor zorgmedewerkers met long COVID

Hoofdpijndossier: regeling voor zorgmedewerkers met long COVID

Vakbond FNV is woest dat minister Helder het opstellen van een regeling voor zorgmedewerkers met long COVID nu doorschuift naar de cao-tafel. Kitty Jong, vicevoorzitter...

Hello, goodbye

Hello, goodbye

(Annemieke Postema, AOVdokter.nl, in Ken je Vak! VVP 06-2022) Je dient een AOV-aanvraag in, de verzekeraar biedt gratis voorlopige dekking gedurende het acceptatietraject....

Januaritijdvak STAP overgeslagen

Januaritijdvak STAP overgeslagen

Het kabinet heeft besloten om het aanvraagtijdvak voor STAP-budget van januari 2023 over te slaan. Tijd is nodig om maatregelen gericht op het terugdringen van misbruik...

Vereenvoudigde WIA-keuring 60-plusser

Vereenvoudigde WIA-keuring 60-plusser

(Marjol Nikkels, CS Opleidingen, in VVP 5) De hoogste prioriteit heeft voor de korte termijn het wegwerken van de achterstanden bij de sociaal medische beoordelingen....

Schenkkringen

Schenkkringen

(Annemieke Postema, AOVDokter.nl, in VVP 5) Als financieel adviseur denk je bij schenkkringen niet aan cirkelvormige koffievlekken op de salontafel maar aan arbeidsongeschiktheidsvoorzieningen....