Werk vanuit je hart!

Barend Princen

(Blog door Barend Princen, Marketing Productmanager bij BNP Paribas Cardif) Als adviseur wil je je klant zo goed mogelijk en passend adviseren. Je wilt je klant financieel gezond houden. Maar hoe doe je dat? Is dat de klant ontzorgen door een zo passend mogelijk hypotheekadvies te geven waardoor de maandlasten laag blijven? Of is het de juiste verzekering adviseren door te kijken wat er gebeurt wanneer iemand zijn baan kwijt raakt of langdurig ziek wordt? Eigenlijk is de vraag, hoe houd je de klant financieel vitaal? Nu en in de toekomst.

Ik denk dat financiële gezondheid samengaat met fysieke gezondheid. Want als er sprake is van geldproblemen ervaar je meer stress, wat ervoor zorgt dat je slechter slaapt en minder presteert. Want helaas is het nog steeds zo dat psychische klachten de nummer één oorzaak zijn van arbeidsongeschiktheid. Daarom is het belangrijk om het risico van langdurige ziekte mee te nemen in je advies.

Als ik aan februari denk, dan denk ik aan het hart. Voor de hand liggend komt dat door Valentijnsdag! Maar wist je dat hartaandoeningen in 4,5 procent van de gevallen de oorzaak van arbeidsongeschiktheid zijn?  Veel hart- en vaataandoeningen kun je voorkomen door bijvoorbeeld te stoppen met roken, voldoende te bewegen of te letten op je bloeddruk.  In mijn werk als productmanager zie ik  regelmatig statistieken voorbij komen waarin oorzaken van arbeidsongeschiktheid terugkomen, waardoor ik mij bewuster ben van deze risico’s. Maar ook als actief sporter en als schaatscoach ben ik mij er goed van bewust.

Voorkomen beter dan genezen

Het monitoren van je hartslag is een onderdeel van weten hoe het ervoor staat met je conditie. Omdat ik veel sport krijg ik elke twee jaar een inspanningstest met bijbehorend hartfilmpje (ECG). Door die test weet ik hoe ik verantwoord kan sporten. Dit is een belangrijk meetinstrument dat ik ook verplicht stel aan de sporters die ik training geef. Meten is weten als het om je hart gaat!

Als financieel adviseur kun je ook goed werken met het principe ‘voorkomen is beter dan genezen’. Jij als adviseur stuurt je klant een richting op met het advies dat gericht is op de situatie, wensen en behoeften van jouw specifieke klant. Want adviseren blijft maatwerk. Gelukkig zijn er genoeg oplossingen om de klant aan te bieden die passen bij zijn financiële situatie en waarmee je ook zijn fysieke vitaliteit in stand houdt! Dus werk vanuit je hart en maak samen met je klant de balans op!

Foto: Barend Princen op de Tourmalet.

Reactie toevoegen

 

Reacties

Pieter van Stratum - Prive 14 februari 2023

Mooi geschreven, Barend. De metafoor van jouw sportbeleid met financieel fit. 👌

Meer over
Serie Actief Klantbeheer (4): voorkomen is beter dan genezen

Serie Actief Klantbeheer (4): voorkomen is beter dan genezen

“Je kent de situatie vast wel; je hebt je klanten geholpen aan hun droomhuis. Ze werken fulltime en beide salarissen zijn meegenomen voor de financiering....

Remco Hoogweg CVPO bij BNP Paribas Cardif

Remco Hoogweg CVPO bij BNP Paribas Cardif

Remco Hoogweg is bernoemd tot Chief Value Proposition Officer bij BNP Paribas Cardif in België en Nederland. Hoogweg wordt verantwoordelijk voor de (door)ontwikkeling...

Michiel Meijer  en Remco Hoogweg: "Neem de tijd om te ontspannen"

Michiel Meijer en Remco Hoogweg: "Neem de tijd om te ontspannen"

(Partner in Kennis TAF en BNP Paribas Cardif) In een wereld waarin het soms lijkt dat we continu in een sneltrein zitten, is het goed om af en toe stil te staan...

Rondetafel duurzaamheid: Versnellen verduurzaming kan alleen gezamenlijk

Rondetafel duurzaamheid: Versnellen verduurzaming kan alleen gezamenlijk

Hoe kunnen we als financiële sector verduurzaming versnellen? Dat was de hamvraag tijdens het door Financieel Zeker georganiseerde rondetafelgesprek in Cultuur...

Vier dimensies van adviseren over financiële vitaliteit

Vier dimensies van adviseren over financiële vitaliteit

(Fred de Jong in VVP-special Financieel Vitaal 2023) Binnen de financiële sector worden verschillende begrippen gebruikt die allemaal te maken hebben met...

Alleen ben je sneller, samen kom je verder

Alleen ben je sneller, samen kom je verder

(Partner in kennis BNP Paribas Cardif in VVP-special Financieel Vitaal) Bas van Mierlo is Manager Volmacht bij BNP Paribas Cardif. In samenwerking met TAF heeft...

VVP-special Financieel Vitaal: werk vanuit je hart

VVP-special Financieel Vitaal: werk vanuit je hart

Financieel advies en financiële educatie spelen onmiskenbaar een rol bij het vergroten van financiële vitaliteit. Maar vitaliteit is méér...

We mogen wat meer van onszelf gaan houden

We mogen wat meer van onszelf gaan houden

(Uit VVP-special Financieel Vitaal) Ruim één op de zes volwassen Nederlanders slaagt er niet in zelfstandig bankzaken te regelen, meldde DNB onlangs....

Argenta en BNP Paribas Cardif bieden kostenloze desktoptaxatie

Argenta en BNP Paribas Cardif bieden kostenloze desktoptaxatie

Klanten die tot 1 mei een Argenta hypotheek aanvragen met een Garantiestelling van BNP Paribas Cardif krijgen een kosteloze desktoptaxatie van Calcasa cadeau. Argenta...

BNP Paribas Cardif versterkt partnerstrategie

BNP Paribas Cardif versterkt partnerstrategie

BNP Paribas Cardif heeft Bas van Mierlo aangesteld als Manager Volmacht. Voordat hij in 2021 bij BNP Paribas Cardif kwam, werkte Van Mierlo als consultant in de...