Zoek de verschillen (blog)

Esther Vuijsters nieuw 2018 200

(door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Een mens gaat wel eens met vakantie. Soms ‘gewoon’ naar Frankrijk of Spanje (Italië even niet..) en soms naar een plek die minder voor de hand ligt. Rusland bijvoorbeeld.

Nu was ik ervan op de hoogte dat je voor dat land een visum nodig hebt. Maar dat de aanvraag van dat visum zo ingewikkeld zou zijn, dat wist ik dan weer niet. Ik zal u de details besparen maar toen ik drie beoordelingsrondes verder de geboorteakten van de kinderen moest opsturen, begon ik ‘m te knijpen. Zou dit nog wel goedkomen?

Zoekend tussen mijn papieren - bij de ‘G’ van Geboorteakten? Of toch bij ‘K’ van Kinderen? - kreeg ik opeens een flashback. Ik zag mezelf weer aan het werk als hypotheekadviseur, een jaar of tien geleden. Collega-adviseurs zullen het beeld van destijds vast herkennen: ongeacht welke zorg je besteedde aan de ingestuurde documenten, er was altijd wel iets mis mee. Iemand stond een paar cent rood, er was een periodieke overboeking aan een creditcardmaatschappij aangetroffen, de handtekening op de werkgeversklaring was onduidelijk, er was altijd wel iets waardoor de aanvraag weer achterin de rij kwam. En ondertussen tikte de tijd door en kwam niet alleen de ontbindingsdatum op de koopovereenkomst maar ook de einddatum van de offerte in het geding.

Het meest extreme geval dat ik ooit hoorde was dat de bank erop stond dat de klant zijn eigen middelen aantoonde. Op zich niet zo gek, maar het ging hier om vijftig euro! Vijftig! En serieus: zonder bewijs ging het feest niet door.

Terwijl ik daar zo bezig was met dat visum (geboorteakten: check! Nu hopen dat de kopie duidelijk genoeg is, anders moet ik alsnog naar het gemeentehuis) vroeg ik me af: zou dat nog steeds zo zijn?

Binnenkort zou ik mijn eigen hypotheek oversluiten, zou dat dan ook weer zoveel gedoe opleveren?

Omdat ik er niet gerust op was, maakte ik de volgende dag een belrondje langs een aantal bevriende hypotheekadviseurs. Die stelden me gerust: ja, je moet nog steeds opletten en de juiste papieren opsturen maar de extreme wachttijden en het bureaucratische geneuzel zijn grotendeels verdwenen.

“De digitalisering rukt ook hier op, dat voorkomt vormfouten.” “Het aanvraagproces is versneld” en “Banken denken vaker mee.” Zomaar wat losse kreten. Eén van de adviseurs haakte zelfs aan bij mijn Rusland-metafoor: “Je moet nog steeds nadenken over wat je in je koffer stopt en ja, soms maakt de douane je koffer open, maar een visum is in de meeste gevallen niet meer nodig.”

Gelukkig. Kon ik het oversluiten van mijn hypotheek nog even laten zitten en me concentreren op mijn visumaanvraag. Nog niets gehoord over de geboortebewijzen…

Reactie toevoegen

 
Meer over
Bepaal wie de VVP Advies Award 2022 wint!

Bepaal wie de VVP Advies Award 2022 wint!

Woon de spectaculaire, korte live-uitzending van de finale van de VVP Advies Award 2022 bij en bepaal wie zich het meest klantgerichte advieskantoor van 2022 mag...

Gesubsidieerde opleidingen van Lindenhaeghe en Hoffelijk op website Adfiz

Gesubsidieerde opleidingen van Lindenhaeghe en Hoffelijk op website Adfiz

Adfiz heeft een website gelanceerd met daarop het NL leert door-aanbod van Lindenhaeghe en Hoffelijk. Deze opleiders hebben als enige partijen binnen de branche...

Ewald Bary: "Van micro naar macro"

Ewald Bary: "Van micro naar macro"

"De welvaart kan beter worden verdeeld en wellicht is het een idee om met multinationals die nu en in de crisistijd megawinsten behaalden, te beginnen. Zoals techgiganten,...

Halve finale Advies Award 2022 in beeld…

Halve finale Advies Award 2022 in beeld…

De drie finalisten van de Advies Award 2022 zijn bekend. Van de spannende halve finale, die 7 september werd gehouden, heeft Jeffrey Korte een korte sfeerimpressie...

Verplichte AOV: waar staan we?

Verplichte AOV: waar staan we?

(Permanent Actueel door Lindenhaeghe in Ken je vak! VVP 4-2022) Het is al jaren een onderwerp dat de gemoederen bezighoudt: de verplichte AOV voor zelfstandigen....

Rechtsregels over aansprakelijkheid

Rechtsregels over aansprakelijkheid

(Permanent Actueel door Lindenhaeghe in Ken je vak! VVP 4-2022) Het simpele feit dat men waarschuwt voor mogelijke aansprakelijkheid, heft die aansprakelijkheid...

Expat Mortgages, Jähnig + Ter Braak en L&B Adviesgroep finalisten Advies Award 2022

Expat Mortgages, Jähnig + Ter Braak en L&B Adviesgroep finalisten Advies Award 2022

“Expat Mortgages, Jähnig + Ter Braak en L&B Adviesgroep zijn de finalisten van de VVP Advies Award 2022. Deze kantoren, die net als de andere drie...

Halve finalisten Advies Award 2022 aan het woord

Halve finalisten Advies Award 2022 aan het woord

De zes halve finalisten van de VVP Advies Award 2022 hebben afgelopen woensdag hun pitch gehouden voor de jury van de Advies Award 2022. De zes halve finalisten...

RISK en Lindenhaeghe gaan samenwerken

RISK en Lindenhaeghe gaan samenwerken

Serviceprovider RISK en Lindenhaeghe gaan samenwerken om adviseurs te ondersteunen in de wettelijke eisen op het gebied van vergunningen en opleidingen. Ferry Olthof,...

(Land)bouwvoertuigen zonder kentekenbewijs

(Land)bouwvoertuigen zonder kentekenbewijs

(Permanent Actueel door Lindenhaeghe in Ken je vak! VVP 3-2022) Sinds 1 januari 2022 geldt er voor de meeste (land)bouwvoertuigen een wettelijke registratieplicht...