Aantal hypotheekaanvragen eerste kwartaal beter dan verwacht

Appartementen via Pixabay blauw

Het aantal hypotheekaanvragen is in het eerste kwartaal 2019 minder gedaald dan was verwacht, aldus De Hypotheekshop. Ten opzichte van de eerste drie maanden 2018 liep het aantal aanvragen met 2,5 procent terug van 99.200 naar 96.700. De Hypotheekshop: "De oplopende hypotheekrente in januari en februari 2018 zorgden destijds voor een extra hoge instroom van hypotheekaanvragen. Daarnaast daalt het aantal woningverkopen al enige tijd door een teruglopend woningaanbod. Het CBS maakte onlangs bekend dat in de eerste twee maanden van dit jaar bijna vijf procent minder woningen zijn verkocht (Kadaster) als in dezelfde periode van 2018."

Het eerste kwartaal van dit jaar komt qua aantal hypotheekaanvragen (HDN) in de top zes van ‘beste’ kwartalen sinds 2011. In vergelijking met het vierde kwartaal van 2018 is er een toename van het aantal aanvragen in de groep 25- tot 40-jarigen. In de aangevraagde hoofdsommen is er een stijging van de categorie tussen 250.000 en 300.000 euro. Deze toename verklaart de stijging van het percentage NHG-hypotheken, van 33 naar maar liefst 40 procent, mede door de verhoging van de maximale koopsom met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) naar 290.000 euro sinds 1 januari. De categorie hoofdsommen tot 50.000 euro steeg eveneens, voornamelijk voor verhogingen in verband met verbouwing, aanvulling pensioen, schenking of consumptieve besteding. De gemiddelde hypotheek daalde licht, van 246.000 euro naar 243.000 euro.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Kifid: klacht tegen Florius is verkeerd geadresseerd

Kifid: klacht tegen Florius is verkeerd geadresseerd

Een consument is van mening dat de risicopremie te hoog is en spreekt Florius erop aan. De Geschillencommissie Kifid oordeelt in bindende uitspraak 2019-558...

"Verleng looptijd alle aflossingsvrije hypotheken naar 75 jaar"

"Verleng looptijd alle aflossingsvrije hypotheken naar 75 jaar"

Vereniging Eigen Huis en De Hypotheekshop roepen geldverstrekkers op om de looptijd van alle aflossingsvrije hypotheken te verlengen van 30 naar 75 jaar, of om helemaal...

Vergrijzing en ontgroening onder hypotheekaanvragers

Vergrijzing en ontgroening onder hypotheekaanvragers

Onder mensen met een hypotheek is volgens De Hypotheekshop duidelijk sprake van vergrijzing en ontgroening. De adviesketen heeft gekeken, over de periode 2016-2018,...

Laagterecord hypotheekrente voor zevende week op rij gebroken

Laagterecord hypotheekrente voor zevende week op rij gebroken

Door de aanhoudende golf aan renteverlagingen bereikte het totaalgemiddelde van de hypotheekrente voor de zevende week op rij een nieuw laagterecord (2,34 procent),...

Hypotheekshop: uitverkoop in hypothekenland

Hypotheekshop: uitverkoop in hypothekenland

De hypotheekrente is de laatste weken in een ongekende vrije val geraakt, in gang gezet door de grote politieke en economische onrust in de wereld. De Hypotheekshop...

Nieuwe records op woningmarkt

Nieuwe records op woningmarkt

Het tweede kwartaal noteerde op een aantal vlakken records, aldus de Hypotheekshop. Zo is de gemiddelde prijs voor een koopwoning all time high, is de hypotheekrente...