Aantal hypotheekaanvragen eerste kwartaal beter dan verwacht

Appartementen via Pixabay blauw

Het aantal hypotheekaanvragen is in het eerste kwartaal 2019 minder gedaald dan was verwacht, aldus De Hypotheekshop. Ten opzichte van de eerste drie maanden 2018 liep het aantal aanvragen met 2,5 procent terug van 99.200 naar 96.700. De Hypotheekshop: "De oplopende hypotheekrente in januari en februari 2018 zorgden destijds voor een extra hoge instroom van hypotheekaanvragen. Daarnaast daalt het aantal woningverkopen al enige tijd door een teruglopend woningaanbod. Het CBS maakte onlangs bekend dat in de eerste twee maanden van dit jaar bijna vijf procent minder woningen zijn verkocht (Kadaster) als in dezelfde periode van 2018."

Het eerste kwartaal van dit jaar komt qua aantal hypotheekaanvragen (HDN) in de top zes van ‘beste’ kwartalen sinds 2011. In vergelijking met het vierde kwartaal van 2018 is er een toename van het aantal aanvragen in de groep 25- tot 40-jarigen. In de aangevraagde hoofdsommen is er een stijging van de categorie tussen 250.000 en 300.000 euro. Deze toename verklaart de stijging van het percentage NHG-hypotheken, van 33 naar maar liefst 40 procent, mede door de verhoging van de maximale koopsom met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) naar 290.000 euro sinds 1 januari. De categorie hoofdsommen tot 50.000 euro steeg eveneens, voornamelijk voor verhogingen in verband met verbouwing, aanvulling pensioen, schenking of consumptieve besteding. De gemiddelde hypotheek daalde licht, van 246.000 euro naar 243.000 euro.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Betrek geldverstrekkers en adviseurs bij de ontwikkeling van nieuwe woonvormen

Betrek geldverstrekkers en adviseurs bij de ontwikkeling van nieuwe woonvormen

De Hypotheekshop roept op geldverstrekkers en adviseurs te betrekken bij de ontwikkeling van nieuwe woonvormen. De adviesketen: "Tot 2030 is er sprake van een explosieve...

Nazorg beter vormgeven

Nazorg beter vormgeven

De Hypotheekshop onderschrijft het belang van onderhoud op financiële producten, tegelijk constateert de adviesketen dat er wel enkele punten zijn om rekening...

Overbruggingskrediet belangrijkste hypotheekvoorwaarde voor doorstromers

Overbruggingskrediet belangrijkste hypotheekvoorwaarde voor doorstromers

Voor doorstromers zijn volgens een analyse door De Hypotheekshop niet langer de maximale hoogte van de aflossingsvrije hypotheek of het jaarlijks boetevrij af te...

Begin tijdig met aanvragen ORV

Begin tijdig met aanvragen ORV

Omdat het medische acceptatiebeleid van verzekeraars flink verschilt, loont het voor chronisch zieken volgens De Hypotheekshop om meerdere ORV-offertes op te vragen...

Jungo-hypotheek verkrijgbaar bij alle CMIS-labels

Jungo-hypotheek verkrijgbaar bij alle CMIS-labels

De crowdfundinghypotheek van Jungo is verkrijgbaar bij alle franchise-labes van CMIS: De Hypotheekshop, Huis & Hypotheek en Hypokeur.  Mark de Rijke, directeur...

"Beheernormen NHG ook toepassen bij overwaarde"

"Beheernormen NHG ook toepassen bij overwaarde"

Het is volgens De Hypotheekshop belangrijk dat NHG ook bij overwaarde de beheernormen gaat toepassen. Dit zou mensen die in een echtscheiding belanden ten goede...