Achmea: "Klanten helpen zich te wapenen tegen klimaatverandering"

Bianca Tetteroo 2020

"Achmea heeft drie duurzaamheidsdoelen van de Verenigde Naties centraal gesteld, namelijk ‘goede gezondheid en welzijn’, ‘duurzame steden en gemeenschappen’ en ‘klimaatactie’. "Ze vormen een wezenlijk onderdeel van onze producten en diensten om onze klanten te helpen zich te wapenen tegen klimaatverandering", aldus Bianca Tetteroo, de nieuwe voorzitter van de Raad van Bestuur van Achmea, bij de presentatie van de halfjaarcijfers over het eerste kwartaal van 2021.

Achmea zag in deze periode het netto resultaat met 183 procent stijgen naar 306 miljoen euro. Het operationeel resultaat, inclusief de Nederlandse zorgactiviteiten, steeg met 186 procent naar 363. Exclusief de Nederlandse zorgactiviteiten steeg het operationeel resultaat met 80 procent naar 216 miljoen euro. Volgens Achmea komt dit door betere resultaten in Schade & Inkomen (toename aantal klanten), in Pensioen & Leven (beleggingsopbrengsten en lagere kosten) en in zorg (lagere kosten en additionele overheidsbijdrage catastroferegeling gerelateerd aan Covid-19). De eerste inschattingen van de waterschade in Limburg gaan richting 50 miljoen euro en is onderdeel van het resultaat over het tweede halfjaar 2021.

Tetteroo: "De afgelopen periode stond lange tijd in het teken van de terugkeer naar ‘normaal’. Richting het einde van het eerste halfjaar keerde echter voor veel mensen de onzekerheid over Covid-19 terug door een toenemend aantal besmettingen. Ondanks de recente ontwikkelingen van het aantal besmettingen is het aantal Covid-19 ziekenhuisopnames momenteel beheersbaar, waardoor er weer meer ruimte komt voor reguliere zorg en inhaalzorg. We dragen hier ook zelf aan bij door actief betrokken te zijn bij het versnellen van inhaalzorg bijvoorbeeld door wachtlijstbemiddeling."

Ook zegt Tetteroo in de Schade & Inkomen markt in Nederland de effecten terug te zien van een beweging terug naar normale verkeersintensiteit, terwijl er in het buitenland belangrijke verschillen zijn tussen de landen waar wij actief zijn. "Naast de impact van Covid-19 zien we de afgelopen periode hogere weersgerelateerde schades, waaronder de sneeuwstormen eerder dit jaar en de overstromingen medio juli in Limburg en op een aantal andere plekken in Nederland. Hierbij waren we direct ter plaatse om onze klanten te ondersteunen, en ondernemen we actie om de schade op te lossen met als doel dat onze klanten hun leven zo snel mogelijk weer op kunnen pakken. Ook klanten zonder dekking voor hun schade, hebben we verder kunnen helpen door het bieden van ondersteuning. De afhandeling van de waterschades zal nog geruime tijd in beslag nemen. De exacte impact van de waterschade op onze resultaten zal daarom pas volledig bekend zijn in de tweede helft van dit jaar."

Tetteroo zegt de leidende positie in mobiele en online dienstverlening verder uit te gaan bouwen door onder andere de toepassing van chatbots, speak-to-text en open platform technologie. "Alle merken maken hiervan gebruik en daarmee benutten we onze schaalvoordelen. Verder leidt het bundelen van krachten tot nieuwe innovaties, inzichten en antwoorden op uiteenlopende maatschappelijke vraagstukken. Een mooi voorbeeld van deze krachtenbundeling is het gezamenlijk appél van Zilveren Kruis en SAREF ‘Alle ouderen een gezond thuis’, waarin wordt gepleit voor een half miljoen nieuwe levensloopbestendige woningen."

Achmea heeft drie duurzaamheidsdoelen van de Verenigde Naties centraal gesteld, namelijk ‘goede gezondheid en welzijn’, ‘duurzame steden en gemeenschappen’ en ‘klimaatactie’. "Ze vormen een wezenlijk onderdeel van onze producten en diensten om onze klanten te helpen zich te wapenen tegen klimaatverandering. We liggen op koers om onze eigen bedrijfsvoering in 2030 CO2 neutraal te krijgen. Met zonnepanelen en aardwarmte verkleinen we de CO2 afdruk van onze kantoorlocaties. Het Achmea Innovation Fund ondersteunt duurzame bedrijven in hun groeipad. Zo hebben we recent een belang genomen in Onto, één van Europa’s grootste platforms voor het delen van elektrische voertuigen, en Landlife, een door technologie gedreven herbebossingsbedrijf dat op een schaalbare manier bomen plant. Verder verzekeren en denken we als duurzame partner mee met het duurzame Ecodorp Boekel. Ook is duurzaamheid steeds meer leidend in ons beleggingsbeleid. We bouwen deelnemingen in vervuilende industrieën af en laten onze stem vanuit actief
aandeelhouderschap horen op aandeelhoudersvergaderingen. Op het gebied van asset management hebben wij een onderscheidend profiel door onze focus op duurzaamheid."

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Ivo Valkenburg - IVO VALKENBURG 13 augustus 2021

Chapeau!

Jack Hommel (Achmea) kondigt pensionering aan

Jack Hommel (Achmea) kondigt pensionering aan

Jack Hommel, directeur bij Achmea en verantwoordelijk voor bediening van de zakelijke markt via Centraal Beheer & Avéro Achmea, heeft zijn pensionering...

Achmea gaat vliegende auto's verzekeren

Achmea gaat vliegende auto's verzekeren

Achmea denkt dat over twee jaar de eerste passagiersvluchten met drones zullen plaatsvinden. Als luchttaxi's vliegende auto's zijn, wil Achmea ze wel verzekeren....

Achmea:  "Goede voortgang in moeilijk jaar"

Achmea: "Goede voortgang in moeilijk jaar"

Achmea zag in 2022 het nettoresultaat met maar liefst 78 procent dalen tot 105 miljoen euro. Dit vooral vanwege tegenvallende beleggingsopbrengsten, die daalden...

Meer regie en duidelijkheid voor slachtoffers verkeersongeval

Meer regie en duidelijkheid voor slachtoffers verkeersongeval

Slachtofferhulp Nederland en Achmea helpen mensen met licht letsel na een verkeersongeval aan betere informatie en online hulp. Het eerste hulpmiddel is nu live:...

Doneer een boom voor Achmea bossen

Doneer een boom voor Achmea bossen

Samen met Stichting Buitenfonds en Staatsbosbeheer introduceert Achmea de dienst ‘Doneer een boom voor Achmea bossen’. Achmea wil hiermee duizenden bomen...

Achmea vraagt aandacht voor levensloopbestendig wonen

Achmea vraagt aandacht voor levensloopbestendig wonen

Achmea is de campagne ‘Gelukkig oud worden volgens Achmea’ gestart. Het doel van de campagne is om bewustzijn te creëren over het belang van geschikte...

Achmea wil met BetterTradeOff financiële planning toegankelijk maken voor iedereen

Achmea wil met BetterTradeOff financiële planning toegankelijk maken voor iedereen

Het Achmea Innovation Fund heeft een belang genomen in BetterTradeOff, een fintechbedrijf uit Singapore dat financiële planning toegankelijk wil maken voor...

Achmea roept op tot levensloopbestendig bouwen

Achmea roept op tot levensloopbestendig bouwen

De bouw van 450.000 extra levensloopbestendige woningen is nodig om de groeiende druk op zorgpersoneel en mantelzorgers te beperken en kan in 2040 ruim 100.000 zorgvacatures...

Achmea wint Golden Dolphin in Cannes

Achmea wint Golden Dolphin in Cannes

Achmea heeft bij de Cannes Corporate Media & TV Awards met haar corporate movie ‘Samen Leven volgens Achmea’ prijzen goud gewonnen in de categorie...

Achmea Innovation Fund investeert in OpenUp

Achmea Innovation Fund investeert in OpenUp

Het Achmea Innovation Fund heeft een belang genomen in OpenUp. Dit scale-up bedrijf uit Amsterdam richt zich op het mentaal welzijn van werknemers. OpenUp biedt...