Achmea: klanten hulp bieden bij gevolgen klimaatverandering

Liesbeth van der Kruit

“Klimaatverandering raakt ons. We zien de schade toenemen. Nieuwe diensten gericht op preventie zijn nodig om de verzekerbaarheid van onze klanten in stand te houden", aldus Liesbeth van der Kruit, directeur MVO Achmea tijdens de Achmea Klimaatconferentie in Zeist.

Volgens Van der Kruit kunnen verzekeraars niet eindeloos premie verhogen, "want dat zou kunnen leiden tot onverzekerbaarheid. Wij moeten daarom onze klanten handelingsperspectief bieden om met die risico’s om te gaan. Ik zie dat als een verantwoordelijkheid, maar ook als een kans voor nieuwe dienstverlening.”

Van der Kruit zei dat Achmea de doelstellingen van het Parijse Klimaatakkoord van 2015 onderschrijft en dat Achmea al sinds 2011 een energieneutrale bedrijfsvoering heeft. “Onze CO2-voetafdruk is de afgelopen tien jaar een stuk kleiner geworden, maar om helemaal klimaatneutraal te zijn, moeten we nu nog onze uitstoot compenseren door elders in de wereld groene projecten te ondersteunen. In 2030 willen we helemaal klimaatneutraal zijn.”

Als belegger is Achmea ambitieus. Van der Kruit: “We meten de CO2-voetafdruk van een steeds groter deel van onze beleggingsportefeuille. Klimaat is een belangrijk thema in ons verantwoord beleggingsbeleid. Ook heeft Achmea verschillende diensten voor die klanten helpen bij de gevolgen van klimaatverandering. Zo helpt Interpolis klanten met het aanleggen van groene daken met de bedoeling zo veel mogelijk platte daken in de stedelijke omgeving te bedekken met sedumplantjes. En samen met twee partnerbedrijven – Royal Haskoning DHV en Neelen Schuurmans – heeft Achmea de dienst Blue Label in de markt gezet. Daarmee geven we gemeenten en hun inwoners inzicht in de risico’s van wateroverlast.“

Reactie toevoegen

 
Meer over
Achmea roept medewerkers op manifest 'Veilig Onderweg' te ondertekenen

Achmea roept medewerkers op manifest 'Veilig Onderweg' te ondertekenen

Achmea roept haar 14.000 medewerkers op de telefoon in de auto met rust te laten en het manifest  'Veilig Onderweg' te ondertekenen. Met de oproep en het manifest...

Achmea medefinancier standaard verkeersongevallen protocol

Achmea medefinancier standaard verkeersongevallen protocol

Achmea en gemeenten Tilburg, Alphen aan den Rijn en Velsen financieren het standaard verkeersongevallen protocol voor alle wegbeheerders dat er uiterlijk in 2020...

Lidwien Suur in Raad van Bestuur Achmea

Lidwien Suur in Raad van Bestuur Achmea

Lidwien Suur (44) wordt per 1 september 2019 benoemd tot lid van de Raad van Bestuur van Achmea. Zij volgt Roelof Konterman op, die vorig jaar vertrok. Ze wordt...

Jongeren Achmea winnen Partnership Verkiezing 2019

Jongeren Achmea winnen Partnership Verkiezing 2019

Finbudy, een app die schulden moet helpen voorkomen door gebruikers in- en overzicht te geven in hun bestedingsbedrag, heeft de Partnership Verkiezing 2019 gewonnen....

Achmea aangesloten bij innovatieplatform Plug and Play

Achmea aangesloten bij innovatieplatform Plug and Play

Achmea heeft zich als eerste Nederlandse verzekeraar aangelosten bij het wereldwijde innovatieplatform Plug and Play uit Silicon Valley. Met meer dan 10.000 startups...

Achmea sluit zich aan bij MaaS

Achmea sluit zich aan bij MaaS

Achmea heeft zich als eerste Nederlandse verzekeraar aangesloten bij de internationale alliantie Mobility as a Service (MaaS). Deze publiek-private samenwerking...