Achmea: klanten hulp bieden bij gevolgen klimaatverandering

Liesbeth van der Kruit

“Klimaatverandering raakt ons. We zien de schade toenemen. Nieuwe diensten gericht op preventie zijn nodig om de verzekerbaarheid van onze klanten in stand te houden", aldus Liesbeth van der Kruit, directeur MVO Achmea tijdens de Achmea Klimaatconferentie in Zeist.

Volgens Van der Kruit kunnen verzekeraars niet eindeloos premie verhogen, "want dat zou kunnen leiden tot onverzekerbaarheid. Wij moeten daarom onze klanten handelingsperspectief bieden om met die risico’s om te gaan. Ik zie dat als een verantwoordelijkheid, maar ook als een kans voor nieuwe dienstverlening.”

Van der Kruit zei dat Achmea de doelstellingen van het Parijse Klimaatakkoord van 2015 onderschrijft en dat Achmea al sinds 2011 een energieneutrale bedrijfsvoering heeft. “Onze CO2-voetafdruk is de afgelopen tien jaar een stuk kleiner geworden, maar om helemaal klimaatneutraal te zijn, moeten we nu nog onze uitstoot compenseren door elders in de wereld groene projecten te ondersteunen. In 2030 willen we helemaal klimaatneutraal zijn.”

Als belegger is Achmea ambitieus. Van der Kruit: “We meten de CO2-voetafdruk van een steeds groter deel van onze beleggingsportefeuille. Klimaat is een belangrijk thema in ons verantwoord beleggingsbeleid. Ook heeft Achmea verschillende diensten voor die klanten helpen bij de gevolgen van klimaatverandering. Zo helpt Interpolis klanten met het aanleggen van groene daken met de bedoeling zo veel mogelijk platte daken in de stedelijke omgeving te bedekken met sedumplantjes. En samen met twee partnerbedrijven – Royal Haskoning DHV en Neelen Schuurmans – heeft Achmea de dienst Blue Label in de markt gezet. Daarmee geven we gemeenten en hun inwoners inzicht in de risico’s van wateroverlast.“

Reactie toevoegen

 
Meer over
Achmea van start met Innovation Fund van 100 miljoen euro

Achmea van start met Innovation Fund van 100 miljoen euro

Achmea introduceert een Innovation Fund dat vanaf 1 oktober 2019 groeikapitaal kan verstrekken aan ondernemingen die actief zijn op de domeinen gezondheid, mobiliteit,...

In de brand, uit de brand!

In de brand, uit de brand!

VVP-redacteur Toon Berendsen maakte het zelf mee: brand! Samen met July Schrama van Achmea kijkt hij terug op de afhandeling van de schade. Een praktijkverhaal...

Sociaal alarmsysteem Homies van Achmea in HEMA-winkels

Sociaal alarmsysteem Homies van Achmea in HEMA-winkels

Het sociale alarmsysteem Homies, een initiatief van Achmea, is een aantal HEMA-winkels verkrijgbaar. HEMA en Achmea starten hiermee een intensieve samenwerking om...

Achmea plaatst kolen en teerzand op uitsluitingslijst

Achmea plaatst kolen en teerzand op uitsluitingslijst

Achmea belegt niet meer in bedrijven die meer dan 30 procent van hun omzet halen uit kolen of uit de winning van olie uit teerzanden. Achmea zegt te willen bijdragen...

Achmea sluit zich aan bij Partners For Automated Vehicle Education

Achmea sluit zich aan bij Partners For Automated Vehicle Education

Achmea heeft zich als eerste Nederlandse verzekeraar aangesloten bij Partners For Automated Vehicle Education (PAVE). Dit is een internationale coalitie van partners...

Achmea opnieuw favoriete werkgever onder verzekeraars

Achmea opnieuw favoriete werkgever onder verzekeraars

Achmea is ook dit jaar de favoriete werkgever in de verzekeringssector, gevolgd door Aegon en VGZ. Dat blijkt uit het Intermediair Imago Onderzoek 2019 onder...