Adfiz: "Provisieverbod bij uitvaartverzekeringen herzien"

Provisieverbod Verkeersbord

"Mijn oproep aan Den Haag is dan ook om samen te bekijken hoe we nu, anno 2024, willen omgaan met het provisieverbod op uitvaartverzekeringen. Het is tijd voor modernisering. De sector is er klaar voor en de klant heeft er behoefte aan." Dat schrijft Adfiz-directeur Enno Wiertsema in zijn maandcolumn op de website van de adviseursorganisatie.

Provisieverbod

Wiertsema: "Het is uiteraard heel verdrietig als er bij een overlijden onvoldoende geld is om de eigen begrafenis te bekostigen en de familie niet wil of kan betalen. En ik kan me voorstellen dat daar tal van diepere redenen aan ten grondslag liggen, zoals armoede en eenzaamheid. Maar wat zeker ook niet helpt is dat sinds het provisieverbod steeds minder mensen een uitvaartverzekering sluiten. Of hier echt een duidelijke relatie tussen ligt is – bij mijn weten – nooit onderzocht, maar in 2018 (dus vijf jaar na invoering van het provisieverbod) meldde DELA dat ‘het aantal mensen met een minimuminkomen dat een uitvaartverzekering afsluit, in de afgelopen vijf jaar met meer dan dertig procent is gedaald’.  

"Dat mensen steeds minder geneigd zijn een uitvaartverzekering te sluiten, hoor ik ook van de leden. Hen valt op dat juist de klanten die er verstandig aan zouden doen een uitvaartverzekering af te sluiten, hiervan afzien omdat ze vooraf apart moeten betalen voor het advies. Adviseurs ‘adviseren’ hen dan noodgedwongen om dan maar zelf via execution-only een uitvaartverzekering af te sluiten. Maar of ze dit vervolgens ook echt doen is natuurlijk maar de vraag."

Reactie toevoegen

 

Reacties

Peter Veldhuizen - beheer/advies 26 mei 2024

en wie verdedigde in het verleden het provisieverbod uitvaartverzekeringen en alles er om heen. (PE e.d) Juist ja, Dela.

André van Luijk - Bureau van Luijk 8 mei 2024

Vanwege de misstanden in het verleden is het begrijpelijk dat afsluitprovisie afgeschaft is. Weer invoeren zou niet verstandig zijn. Wel zouden we voor sommige producten doorlopende provisie kunnen invoeren. Uitvaart en arbeidsongeschiktheid zouden daarvoor mogelijk geschikt zijn.

ellie meeuwisz - assurantiekantoor Ellie Meeuwisz 8 mei 2024

tja, dat was te voorzien. behalve mw Verdegaal, zag iedereen dat in dit vak aankomen. Als je niet pas overlijd als je zelf voldoende hebt gespaard.......... starten we toch gewoon een crowdfunding. Verwachten dat wij het allemaal uit "liefdadigheid "voor niks regelen blijkt een utopie...gelukkig.

Adfiz, Aplaza en SIVI roepen adviseur op fouten in berichten te melden

Adfiz, Aplaza en SIVI roepen adviseur op fouten in berichten te melden

Adfiz, Aplaza en SIVI roepen adviseurs op om melding te maken van fouten in berichten. Op die manier kan de verwerking van berichten in de administratie van adviseurs...

Modelbrief

Modelbrief

(Adfiz in Ken je vak! VVP 2-2024) Samen met het Verbond van Verzekeraars heeft Adfiz stappen gezet om het traject collectieve waardeoverdracht te standaardiseren...

Adfiz over actieve provisietransparantie: zoveel monniken, zoveel kappen

Adfiz over actieve provisietransparantie: zoveel monniken, zoveel kappen

De roadshows van Adfiz over actieve provisietransparantie zijn drukbezocht. Ruim 600 adviseurs bezochten de informatiebijeenkomsten, en die hadden niet alleen veel...

Adfiz viert 115-jarig bestaan op 13 juni

Adfiz viert 115-jarig bestaan op 13 juni

Adfiz viert op 13 juni in de Flint in Amersfoort haar 115-jarig bestaan. Adfiz heeft "een feestelijk programma samengesteld met als keynote spreker Berthold Gunster,...

Adfiz: uitvoeringscomplicaties bij 'drempelfunctievariant'

Adfiz: uitvoeringscomplicaties bij 'drempelfunctievariant'

"De private partijen zullen ongetwijfeld wijzen op deze mogelijke uitvoeringscomplicaties." Aldus Adfiz over de 'drempelfunctievariant' van minister Van Gennip bij...

Adfiz publiceert Wtp-beleid per pensioenverzekeraar

Adfiz publiceert Wtp-beleid per pensioenverzekeraar

Adfiz heeft het Wtp-beleid per verzekeraar in kaart gebracht en gepubliceerd in haar kennisportaal Pensioenstelsel. Adfiz: "De Wet toekomst pensioenen bepaalt de...

ChatGPT versus Enno Wiertsema

ChatGPT versus Enno Wiertsema

Nieuw in VVP in 2024: de redactie legt een vraag voor aan ChatGPT en laat vervolgens een deskundige van vlees en bloed op het antwoord reageren. In VVP 2 is de prompt:...

ChatGPT versus Enno Wiertsema

ChatGPT versus Enno Wiertsema

(Uit VVP 2-2024) Nieuw in VVP in 2024: de redactie legt een vraag voor aan ChatGPT en laat vervolgens een deskundige van vlees en bloed op het antwoord reageren....

Adfiz: convenant ouderen doortrekken naar andere groepen

Adfiz: convenant ouderen doortrekken naar andere groepen

In zijn maandcolumn roept Adfiz-directeur Enno Wiertsema op tot het doortrekken van het onlangs gesloten convenant 'Ouderen en toekomstbestendig wonen' naar andere...

Advies kan duurzaam gedrag verbeteren

Advies kan duurzaam gedrag verbeteren

(Joerie van Looij, Adfiz, in VVP-special Duurzaam Advies 2024) Duurzame ontwikkeling is één van de grote uitdagingen waar we voor staan. Succes hierin...