Adfiz: "Voorgenomen transparantieregels nutteloos voor het keuzeproces"

Adfiz

Nutteloos voor het keuzeproces, schadelijk voor de dienstverlening, praktisch onuitvoerbaar en juridisch onhoudbaar. Zo omschrijft Adfiz in het jaarverslag 2021 de voorgenomen vormgeving van actieve provisietransparantie bij particuliere schadeverzekeringen.

Adfiz: “We spraken onvermoeibaar met het ministerie, met de AFM, met consumenten- vertegenwoordigers en met Kamerleden om te komen tot betere regelgeving. Rondom de kamerbehandeling nam de kritiek ook in de media en in de Tweede Kamer toe, met steun voor een
andere uitvoering vanuit gedragswetenschappelijk en juridisch perspectief. Om alle bezwaren, feiten en fabels en oplossingsrichtingen goed voor het voetlicht te brengen ontwikkelden we het kennisdossier ‘Eerder transparant is beter’. Eind december stelde de minister de Kamer voor in overleg met zijn opvolger te kijken naar het huidige voorstel, het oorspronkelijke consultatievoorstel en een tussenoptie.”

Diversiteit en inclusie

In het jaarverslag verder aandacht voor onder meer de Adfiz-werkgroep Diversiteit en inclusie. Voorzitter Lia Polano (Zicht, foto): ““Toen ik startte in de branche, was ik tegen een vrouwenquotum. Ik vond het grote onzin en was ervan overtuigd dat het vanzelf wel goed zou komen, dat bedrijven – wetende dat diversere teams beter presteren – meer vrouwen zouden aannemen. Maar nu zijn we 25 jaar verder en heb ik moeten erkennen dat het onvoldoende vanzelf gaat; de financiële sector is nog steeds vooral een mannenbastion. En ook op het gebied van leeftijd en culturele achtergrond valt nog flink wat te winnen. Niet alleen vanuit ideologische motieven – om iedereen gelijke kansen te bieden en beter aan te sluiten bij de klanten die we bedienen – ook het zakelijke aspect speelt mee. Er is namelijk een chronisch tekort aan kundige en gemotiveerde medewerkers binnen onze sector. Daar probeert Adfiz verandering in te brengen dankzij een toegekende subsidie om mensen van buiten de sector gratis een financiële opleiding aan te bieden om in de adviessector aan de slag te gaan. Een andere manier om meer mensen te interesseren voor het adviesvak is door het vak ook aantrekkelijker te maken voor vrouwen, jongeren, ouderen, mensen met een andere culturele achtergrond en ga zo maar door. Wat daarvoor nodig is, hoe we deze groep mensen kunnen bereiken en op welke manier we dat kunnen doen, onderzoeken we in de werkgroep Diversiteit en inclusie. We willen de sector bewust maken van het feit dat bedrijfscultuur en ingesleten mogelijkheden en onmogelijkheden een grote impact hebben op groepen die nog onvoldoende deel uitmaken van onze sector. Want ik denk dat veel branchegenoten echt wel willen, maar dat we beter moeten uitdragen hoe mooi deze branche is om in te werken.”

Reactie toevoegen

 
Adfiz land in met opleidingsdag Wtp

Adfiz land in met opleidingsdag Wtp

Adfiz organiseert in oktober op voor leden en niet-leden vijf verschillende locaties een opleidingsdag Wet toekomst pensioenen voor adviseurs. De opleidingsdag biedt...

Beroep op zelfstandig financieel advieskanaal blijft stabiel

Beroep op zelfstandig financieel advieskanaal blijft stabiel

Driekwart van de consumenten en negen van de tien bedrijven in Nederland zijn klant van een onafhankelijk financieel adviesbedrijf. Onafhankelijk financieel adviseurs...

Adfiz: "Koppel vrijstelling aan verbetering van het energielabel"

Adfiz: "Koppel vrijstelling aan verbetering van het energielabel"

“Mensen met lagere inkomens zijn hierdoor gedwongen zich te richten op de huizenmarkt van huizen met een ongunstig energielabel.” Dat stelt Adfiz in...

Adfiz: goed letten op wettelijke eisen bij beloning freelancers

Adfiz: goed letten op wettelijke eisen bij beloning freelancers

Een recent gepubliceerde aanwijzing van de AFM laat zien hoe nauwgezet de beloning van freelancers moet voldoen aan de wettelijke eisen, meent Adfiz. De AFM constateerde...

Maak gebruik van wat er al mogelijk is

Maak gebruik van wat er al mogelijk is

(Uit VVP-special Digitale Innovatie 2023) “Kunstmatige intelligentie, robotisering, big data, machine learning; het zijn stuk voor stuk innovatieve technologieën...

Adfiz: “Gegevensdeling bij keuzebegeleiding niet beperken tot pensioenuitvoerders”

Adfiz: “Gegevensdeling bij keuzebegeleiding niet beperken tot pensioenuitvoerders”

Adfiz wil dat het 'Besluit gegevensverstrekking keuzebegeleiding' vooruitloopt op aankomende Europese regelgeving. Adfiz: “Om een betere keuzebegeleiding mogelijk...

Zomerserie, deel 8: Enno Wiertsema

Zomerserie, deel 8: Enno Wiertsema

Op welke ontwikkelingen is het absoluut noodzakelijk dat financieel adviseurs inspelen? En hoever zal de invloed van AI reiken bij financiële dienstverlening?...

Jeanete van Antwerpen juryvoorzitter duurzame ontwikkeling Adfiz Prestatie Onderzoek

Jeanete van Antwerpen juryvoorzitter duurzame ontwikkeling Adfiz Prestatie Onderzoek

Jeanet van Antwerpen (Lid Raad van de Leefomgeving en Infrastructuur (RLI)) is de nieuwe juryvoorzitter van de categorie Duurzame Ontwikkeling in het Adfiz Prestatie...

Onno Paymans volgt Jaap Meijers op bij BIPAR

Onno Paymans volgt Jaap Meijers op bij BIPAR

Tijdens de annual meeting in Madrid is de Nederlandse kandidaat Onno Paymans gekozen tot nieuwe voorzitter van de International Affairs Committee van BIPAR. In deze...

Uniform uitvraagformulier WGA-ERD geactualiseerd

Uniform uitvraagformulier WGA-ERD geactualiseerd

Adfiz heeft het uniform uitvraagformulier WGA-ERD aangepast aan de gegevens en cijfers zoals ze gelden vanaf 1 juli. Dit geactualiseerde formulier is te gebruiken...