Advieskosten uitvaartverzekering verder gedaald

Ruud van der Wal Monuta nieuw

Ruim een derde van de intermediairs brengt eenmalig 75 euro in rekening voor uitvaartadvies. Daarmee is dit (nog steeds) het meest populaire bedrag voor uitvaartadvies, aldus de jaarlijkse analyse van Monuta, die de tarieven over 2020 van 1.099 intermediairs vergeleek. Vorig jaar daalden de gemiddelde advieskosten met vijf procent naar 94,29 euro.

Ruud van der Wal van Monuta: “Al jaren bewegen de advieskosten zich rond de honderd euro. We merken dat adviseurs steeds beter in staat zijn om hun advies af te stemmen op de persoonlijke situatie van de klant. Ons jaarlijkse graf- en crematiekostenonderzoek helpt hen daar zeer bij.”

Ook in 2020 brengt 75 procent van de intermediairs een eenmalig vaste fee in rekening. Deze wijze van beloning lijkt zich nu te stabiliseren. In 2014 was dat 64 procent, toen een (doorlopend) serviceabonnement meer ingezet werd. Het gemiddelde bedrag dat intermediairs voor hun service vragen is afgelopen jaar opnieuw gedaald.

Thans biedt 13 procent van de intermediairs een doorlopend serviceabonnement aan. Dit percentage is gelijk gebleven ten opzichte van 2019. Het gemiddelde maandbedrag voor dit abonnement is iets gestegen naar 3,77 euro (in 2019 3,25 euro). Daarnaast werkt een op de tien intermediairs met een combinatie van een vaste fee en een doorlopend serviceabonnement.

 

 

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Bert Alberts - Hyfass Adviesgroep 29 januari 2021

Inderdaad Albert, heb het idee dat er alleen maar gekeken wordt naar 'de markt' en niet naar de eigen kostprijs en marge die benodigd is. Wij zitten op eenmalig € 125,- en vervolgens € 25,- per jaar (geindexeerd). Voor minder kan het echt niet uit.

Hans - bvdl 29 januari 2021

Ik heb mijn tarief van 390,- niet verhoogd maar dat ga ik nog wel doen, Advies en bemiddeling uitvaartverzekering kan geen 75,- kosten, dan kan de klant het net zo goed allemaal zelf regelen. Het advies kan ook zijn om geen verzekering af te sluiten. Er zal toch een gedegen inventarisatie plaats moeten vinden, ook bij bestaande relaties. Misschien is een vergelijk tussen de aanbieders, loopiijd en de verzekeringsvorm (sommen/indemniteit) ook wel wenselijk?

Albert van der Poll - Van der Poll Financiële Diensten 28 januari 2021

75 euro, en geen verdere kosten voor het beheer? Neem dan meteen een krantenwijk, dat levert aanzienlijk meer op. En met een beperktere zorgplicht! Om het met Mieke Telkamp te zeggen: waarheen, waarvoor?

Meer over
Monuta op de fiets om overledenen te herinneren

Monuta op de fiets om overledenen te herinneren

Voormalig profwielrenster Leontien van Moorsel fietst van 19 oktober tot en met 2 november door alle provincies in Nederland op verzoek van uitvaartverzorger en...

Twee nieuwe uitvaartverzekeringen van Monuta

Twee nieuwe uitvaartverzekeringen van Monuta

De in april geïntroduceerde natura uitvaartverzekering van Monuta is nu ook voor adviseurs beschikbaar. Daarnaast is er een kapitaalverzekering op de markt...

Monuta pleit voor meer uniforme gemeentelijke grafkosten

Monuta pleit voor meer uniforme gemeentelijke grafkosten

Uit een steekproef door Monuta waarbij 2019 met 2020 is vergeleken, blijken er flinke prijsstijgingen te zijn van gemeentelijke begraafplaatsen. Een graf op...

Monuta: ook tijdens corona is afscheid met goed gevoel belangrijk

Monuta: ook tijdens corona is afscheid met goed gevoel belangrijk

"Ook in de coronacrisis blijven we er alles aan doen om voor iedereen een afscheid met een goed gevoel mogelijk te maken", zegt Monuta bij de presentatie van de...

Monuta: geen andere acceptatie en geen premietoeslag wegens corona

Monuta: geen andere acceptatie en geen premietoeslag wegens corona

Corona is geen reden iemand een uitvaartverzekering te weigeren. Er geldt ook geen premietoeslag. Dat stelt Monuta op de website van Radar in reactie op een item...

Monuta laat rentegarantie en vastgesteld pakket los in nieuwe verzekering

Monuta laat rentegarantie en vastgesteld pakket los in nieuwe verzekering

Een nieuw product van Monuta stapt af van de levenslange rentegarantie. Frank Fransen, directeur Monuta Verzekeringen: "Een levenslange rentegarantie is niet meer...

Rente: leg dat maar eens goed uit...

Rente: leg dat maar eens goed uit...

"Als je het niet simpel kunt uitleggen, snap je het zelf niet goed genoeg. Aan deze uitspraak moest ik laatst denken, toen ik mijn buurman – die overigens...

Mieke Telkamp uit Uitvaartmuziek Top 10

Mieke Telkamp uit Uitvaartmuziek Top 10

Het afscheidsnummer ‘Waarheen, Waarvoor’ van Mieke Telkamp is verdwenen uit de Uitvaartmuziek Top 10 die Monuta elk jaar samenstelt. Populair zijn momenteel:...

Gemiddeld uitvaartadvies onder de honderd euro

Gemiddeld uitvaartadvies onder de honderd euro

Bijna een derde van de financieel adviseurs brengt eenmalig 75 euro in rekening voor uitvaartadvies. Voor het eerst sinds het provisieverbod zijn de gemiddelde advieskosten...

Waard Leven neemt deel Monuta-portefeuille over

Waard Leven neemt deel Monuta-portefeuille over

Waard Leven neemt per 1 oktober 2019 vijf duizend levensverzekeringspolissen van Monuta over. Het gaat alleen om verzekeringen die geen uitvaartverzekering zijn,...