Adviseur moet uitkijken met voor-invulwerk

Rechtershamer via Pixabay

Een adviseur komt het vast invullen van wat gegevens op een aanvraagformulier duur te staan. De Rechtbank Limburg laat hem de schade (meer dan 20.000 euro) vergoeden van een gestolen auto. De adviseur beantwoordde, terwijl het kantoor wist dat hij in hechtenis zat, de vraag of verzekerde in contact is geweest met politie of justitie met 'nee'. Als het formulier correct ingevuld was geweest, zou de verzekeraar het risico hebben geweigerd.

De rechtbank: "Een assurantietussenpersoon handelt onzorgvuldig indien hij een aanvraagformulier voor een verzekering aan zijn opdrachtgever (de aspirant-verzekerde) verstrekt, waarop vragen staan die de verzekerde zelf moet invullen, maar die de assurantietussenpersoon al (deels) heeft ingevuld zonder dat de assurantietussenpersoon weet of de door hem voor-ingevulde antwoorden juist zijn. De assurantietussenpersoon die dergelijk voor-invulwerk doet moet zeker weten dat de door hem gegeven antwoorden op vragen, die gegeven hadden moeten worden door de aspirant-verzekerde, juist zijn. Die tussenpersoon moet zich er verder van vergewissen dat zijn opdrachtgever (de aspirant-verzekerde) de voor-ingevulde antwoorden controleert en de assurantietussenpersoon dient zijn opdrachtgever nadrukkelijk te wijzen op de eventuele gevolgen voor de verzekerde bij het laten staan van foute antwoorden."

 

 

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Hans-Rochus Berger - Sporenburg Adviesgroep 23 april 2019

In de oude tijd, toen alles nog op papier ging is dat geheel correct. In de nieuwe tijd van digitalisering wordt dat een stuk lastiger. Steeds meer verzekeraars regelen het zo in dat alle vragen al beantwoord moeten worden voor het verkrijgen van een offerte of een aanvraagformulier. Zonder dat kunnen wij als adviseur geen offerte met aanvraagformulier produceren. En juist in tijden van digitalisering wil ik geen oude aanvraagformulieren op papier invullen en laten ondertekenen!

Meer over
Wie zijn billen brandt...

Wie zijn billen brandt...

Door diverse getuigen te laten opdraven, heeft Achmea volgens het Gerechtshof Arnhem-Leeuwarden afdoende aangetoond dat bepaalde brieven aan verzekerde waren verstuurd. De...

Aangebrand...

Aangebrand...

De Goudse heeft terecht een uitkering geweigerd aan een door brand getroffen Italiaanse restaurant. Het Gerechtshof Den Haag neemt in hoger beroep het eerdere oordeel...

Verzekeraar moet duidelijk zijn over dekking

Verzekeraar moet duidelijk zijn over dekking

Het feit dat de verzekerde zich laat bijstaan door een adviseur ontslaat de verzekeraar niet van de plicht om duidelijk te zijn over de dekking die hij biedt. Dat...

Onjuiste opgave opleiding is schending mededelingsplicht

Onjuiste opgave opleiding is schending mededelingsplicht

Een vrouw die niet haar juiste opleidingsniveau meldde bij het aanvragen van een autopolis voor hoger opgeleiden van Promovendum kan fluiten naar een uitkering....

Van de regen in de drup...

Van de regen in de drup...

Omdat hij geen aanvullende dekking sloot voor iets waarvan hij niet wist dat het speelde, krijgt een VvE-deelnemer ongelijk van het Gerechtshof Amsterdam... Een...

Lagere griffierechten voor kleinere vorderingen

Lagere griffierechten voor kleinere vorderingen

De griffierechten voor civiele zaken in eerste aanleg met vorderingen tussen 500 en 5.000 euro gaan omlaag. Dit blijkt uit een wetsvoorstel van minister Dekker...