Adviseur Natasja Naron: ga voor genoeg

Natasja Naron 2020 NFM

“Als je niet weet wat genoeg is, wil je alleen maar meer en heb je altijd tekort. Ga voor genoeg! Als je weet wat genoeg is, ga je echte keuzes maken. Wat een voorrecht om mensen hierbij te mogen helpen.”

Dit zegt Natasja Naron (38), oprichter van advieskantoor Gabriël Financiële Bescherming in het keukentafelgesprek in de nieuwe editie van het New Financial Magazine, een uitgave van de stichting New Financial Forum, een denk- en doetank om gezamenlijk van binnenuit een betere financiële sector te bouwen. Inmiddels hebben zich 200 Ambassadeurs bij het Forum aangesloten en elf partners. Naast events, workshops, nieuwsbrieven geeft de stichting vier keer per jaar het New Financial Magazine uit. Thema van editie nummer 33 is: 'Nooit meer normaal'.

Naron: “Ik vind het jammer dat lang niet alle adviseurs beseffen hoe belangrijk hun vak in feite is. Teveel zie je dat adviseurs in productdenken vastzitten. Ga een willekeurig advieskantoor binnen en de kans is heel groot dat je alleen termen als ‘hypotheken’, ‘verzekeringen’ en ‘pensioenen’ aantreft. Maar daarmee maak je het verschil niet voor je klanten. Als kantoren zich echt op advies gaan concentreren, wordt het werk leuker en worden klanten blijer. Veel adviseurs denken dat klanten een bepaald tarief niet willen betalen. Maar dat ligt aan wat je daadwerkelijk voor je klant kunt betekenen, welke waarde je toevoegt.”

Het advieskantoor van Natasja wordt door klanten op vier punten geëvalueerd. De waardering varieert tussen 9,6 en 9,8 en de klanten blijven toestromen, reclame wordt niet of nauwelijks gemaakt. Bij het eerste contact wordt direct het uurtarief van 150 euro genoemd, van een gratis eerste gesprek is geen sprake en toch gaan klanten graag met het kantoor in zee. Als klanten alleen voor een product aankloppen, verwijst het kantoor in de regel door naar een andere adviseur. “Wij hebben klanten voor het leven.”

Het themanummer Nooit meer Normaal biedt ondertussen karrenvrachten inspiratie en best practices die helpen om een daadwerkelijk ‘nieuw normaal’ te omarmen. Zie onder meer de interviews met de menselijke advocate Klaartje Freeke, Anna Breytenbach (een van ’s werelds meest vooraanstaande ervaringsdeskundigen op het gebied van communicatie met de natuur), het virtuele rondetafelinterview over het coronatijdperk met ceo’s Jos Baeten (a.s.r) en Maarten Edixhoven (Aegon) en een aantal Young Professionals van beide verzekeraars, essays van Jac Hielema (Economy Transformers), Maria Mazarakis (Levensverhaal-InZicht) en Cedric Muchall (Keytoe), de column van Jack Cox (Econsenzo en auteur van Vlindereconomie), de visie van Olette Bollen (Connect4Value) en aandacht voor twee betekenisvolle boeken die binnenkort verschijnen: Niet gezwicht voor de wereld (Ivo Valkenburg) en Anders Verder (Ron van Es).

Meld je hier aan als abonnee op het New Financial Magazine. Of ondersteun het werk van de stichting New Financial Forum, word Ambassadeur en krijg toegang tot een netwerk dat ons allen verder helpt.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Kees Klomp: "Economie als gedachtegoed"

Kees Klomp: "Economie als gedachtegoed"

"Als we het over de economie hebben, dan hebben we het over de zaken die we tijdens het alledaagse leven over economie horen en zien: inflatie, koopkracht, belastingdruk...

Oproep Rineke Dijkinga: "Steun mooi eten uit de lokale keten"

Oproep Rineke Dijkinga: "Steun mooi eten uit de lokale keten"

"Stel je voor dat er door heel Nederland een mozaïek patroon zou liggen van akkertjes, zo tussen de 2,5 en 5 hectare waar ‘gezondheid per hectare’...

Diep kijkje in de keuken van Extincion Rebellion

Diep kijkje in de keuken van Extincion Rebellion

De herfsteditie van het New Financial Magazine, een van de uitingen van de stichting New Financial Forum, geeft een heel bijzonder inkijkje in de keuken van Extincton...

Re-Generatie thema herfsteditie New Financial Magazine

Re-Generatie thema herfsteditie New Financial Magazine

Re-Generatie. Dat is het thema van de herfsteditie van het New Financial Magazine, een van de uitingen van de stichting New Financial Forum.  Een themanummer...

Christine Boland en Jan Jongert op zesde Positive Finance Day

Christine Boland en Jan Jongert op zesde Positive Finance Day

Tijdgeestanalist en innovatiestrateeg Christine Boland (eerder dit jaar hogelijk gewaardeerd door de 700 bezoekers van het VIP-congres van VVP en CGA) en architect...

Michiel Dietvorst: "Comfortabel op weg naar de afgrond"

Michiel Dietvorst: "Comfortabel op weg naar de afgrond"

"Luisteren naar de echo van wat je zelf denkt of weet, is comfortabel en voelt heel veilig, maar maakt je doof en blind voor wat er om je heen aan het gebeuren is...

Zou jij een functiepunt willen zijn in een datacluster?

Zou jij een functiepunt willen zijn in een datacluster?

"Het zou bij mij niet opkomen om premie te baseren op basis van afkomst. En als de hoogte van die premie dan bij toeval samenvalt, dan kan ik dat onderbouwen met...

Karin Polman: show, don’t tell

Karin Polman: show, don’t tell

"Dat ik niet de enige ben die meer gelooft in feiten dan in woorden, zag ik laatst bevestigd in een onderzoek van de universiteiten van Loughborough University,...

Lessen over vrouwvriendelijkheid

Lessen over vrouwvriendelijkheid

"Inclusiviteit is een belangrijk en actueel thema in onze samenleving. Minister Kaag heeft een inclusieve financiële sector als één van de vier...

How Company, Alpina en NFF doneren 4000 euro aan stichting ALS Nederland

How Company, Alpina en NFF doneren 4000 euro aan stichting ALS Nederland

How Company, Alpina Group en de stichting New Financial Forum hebben dankzij de deelnemers aan de communicatietraining ‘Communicatie Stijlen Analyse’...